Skocz do zawartości

skalary


mati1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skalary są zaciekłe szczególnie wobec drugiego samca lub samicy gdy walczą o terytorium lecz gdy ma się duże akwarium nie powinno być z tym problemów.Skalary lubią atakować mniejsze rybki od siebie typu gupik,neon i inne mniejsze ryby które zmieszczą się im w otworze gębowym.Również w okresie tarła para jest bardzo agresywna wobec wszystkich pozostałych mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może.

Dobrze by było jak byś opisał akwarium(wymiary,obsadę,itd.).

Powiem to samo co Sławek najpierw podaj jaki masz baniak i obsadę

 

Skalary są zaciekłe szczególnie wobec drugiego samca lub samicy gdy walczą o terytorium lecz gdy ma się duże akwarium nie powinno być z tym problemów.Skalary lubią atakować mniejsze rybki od siebie typu gupik,neon i inne mniejsze ryby które zmieszczą się im w otworze gębowym.Również w okresie tarła para jest bardzo agresywna wobec wszystkich pozostałych mieszkańców.

 

Co do tego to miałbym odmienne zdanie , ja mam dość wielkie skalary razem z neonkami i młodzitkimi Barwniakami około 1cm , Skalary nawet na nie niereagują , nawet podczas tarła , jak złożą ikrę są jedynie agresywne wobec innych skalarów które podpłyną za blisko ikry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja też karmiłem skalary gupikami i molinezjami, z tym że narybkiem (no może karmiłem to przesadzone słowo wszakże była to samoobsługa) miałem w akwarium ciężarne molinezje i gupice to miałem dostawe świeżego pokarmu :D:D Ale do rzeczy ja do doroslych skalarów dorzucałem już neonki, gupiki i molinezje, i co? Nawet się nimi nie interesowały, nie mówiąc już o pożarciu, walki ewentualne toczyły tylko między sobą. Uważam, że skalar raczej nie będzie atakować innych, jednakowoż może się zdarzyć że będzie to robić. Nie znamy przecież całej sytuacji mati1234 weź oprócz parametrów akwarium i obsady, powiedz szerzej o co ci chodzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...