Skocz do zawartości

Skalary, Gubiki i inne rybki . Jak je rozmnarzać


bojownik100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skalar potrzebuje min 200l. tak aby akwarium miało wysokość 50 cm. i nie jest problemowy w rozmnażaniu problem jest tylko z larwami ponieważ niedojrzałe pary często je pożerają lub doprowadzają do zgnicia ikry.Najlepiej ikrę przełożyć do innego zbiornika o tych samych parametrach i dobrze natleniać wodę potem jak już będą larwy i nie będą mieć pęcherzyka żółciowego należy je karmić pokarmami pyłowymi.Gupik jest rybą bardzo łatwą w hodowli i potrzebuje akwarium od 30 l. lecz jest bardzo wrażliwy na obgryzanie płetw przez inne ryby mowa tu szczególnie o samcach.Gdy samica ma uwidocznioną plamę ciążową i jest bardzo pulchna należy ją przenieść do tzw. kotnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witam . Mam pytanie jak rozmnarzac skalary , jaki potrzebujom warunków ,osobnego akwarium ?

Ekhmmm....

 

Wielkie dzięki ale prosze jescze pisac

No to jeScze piszemy o rozmnaRZaniu: ...hmmmm

 

Jednak nie.

Zacznijmy inaczej. Traktujesz to jako teleturniej? 10 pytań do?

Jeżeli tak, to jesteś w dużym błędzie.

 

Przy okazji: jak forumowa szukajka nie działa, to proszę o zgłoszenie mi tego. Jeżeli są natomiast problemy z google, to tam też gdzieś mają ikonkę aby to zgłosić.

 

 

 

Teraz ja zadam pytanie: jakie masz akwarium i jakie tam są ryby?

 

Acha, żeby potem nie było zdziwienia: jak napiszesz teraz posta, nie podając tego o co poprosiłem. To otrzymasz ostrzeżenie za spam i powielanie tematów. To tak tylko gwoli formalności.

 

 

 

Edit:

 

Nie .Ale mam dwie te ryby i mnie to trochę zaciekawiło w jakich warunkach się rozmnażają .

 

Czyli masz skalara i suma. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 1000l . Mam tam 2 skalary , 2 sumy , 5 neonków , 2 glonojady , 2 mieczyki (samiec,samica) i jeszcze dwie ryby kturych nie pamiętam nazwy . Mam jeszcze 1 akwarium 100l naraze nie mam kasy na ryby do tego akwarium . Ja niedawno zaczłem hodować ryby ponieważ zbierałem kasę na akwarium miałem tylko to 100 l ala według mnie było za male .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...