Skocz do zawartości

Zaćma. Jak wyleczyć?


luckyhappy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam w akwarium parę (xx) neonek. Jedna zachorowała na puchlinę, chwilę potem druga na zaćmę ;( Uśmierciłam obie, bo tą z puchliną mogło by rozerwać ;(

No i patrze- 4 neonki mają podejrzenie o zaćmę (biała plamka na oku, coraz bardziej się rozrasta, wytrzeszcz).

Szukałam trochę na forum, ale nie potrafię nic znaleźć. Wiem, że można Serą Baktopur, ale są jeszcze jakieś inne wspomagające, łatwodostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dostosuj parametry wody do wymagań ryb,a tu też podejrzewam przerybienie lub niewydajną filtrację.

A na przyszłość jest dział choroby i leczenie tam znajdziesz andidotum co i jak robić a w innym dziale znajdziesz jak powinno się zajmować akwarium i jak go zakładać.

Nigdy nie leczyłem ryb,po prostu nie chorowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie przerybienie. Napisałam xx, bo straciłam rachubę, a jest ich około 10-13 rybek.

Właśnie szukałam i nie znalazłam, a ja potrzebuję prostych sposobów, bo nie mam warunków, żeby kupić jakieś wymyślne leki. Jakby ktoś mógł powiedzieć czym leczył zaćmę to byłabym bardzo wdzięczna.

Szukam leków jak baktopur itp.

Nibt nie ma leków na zaćmę, ale z czym mogę poeksperymentować?? Nie uśmiercę całej obsady, a jest jeszcze jeden mieszkaniec, na którym bardzo mi zależy.

Co mam robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...