Skocz do zawartości

60l


maniutek1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje akwa to 60l, filtr 320l/h i wydajna żarówka, temp to około 25(stopni)C. Mam tam troche roślinnosci i statek w którym są kryjówki, podłoże to gruby piasek. Mam około 8 gupików,z 30 narybku i 6 karasi. Wpuściłem krewetkę filtrująca, ale karasie się najadły i tyle. Karasie wylądują w oczku wodnym, a w ich miejsce przyjdą krewetki filtrujące i tu moje pytania:

1)Ile mogę ich wpuścić, chodzi o to iż jest mały budżet.

2)Czy mogą być z gupikami?

3)Czy bojownik z 2 samicami może zostać wpuszczony razem z krewetkami (krewetki małe takie 2cm), czy zaczekać aż urosną?.

4)Czy jest opcja że będą miały małe i czy gupiczki nie wytną "narybku", czy jak to nazwać "nakrewetku" i czy krewetki nie wytną narybku i swoich małych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej krewetki karłowate ? Na przykład red cherry

W tedy :

1) 10 a potem się rozmnożą .

2) Tak .

3) Zawsze jest ryzyko , że może kilka zostać zjedzonych . Ale przy dużej ilości kryjówek i mchów powinno być ok .

4) Tak samo jak powyżej . Dużo roślin i kryjówek i będzie ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. U nas w mieście są tylko filtrujące i "krewetki karłowate" (nie wiem jakie to są i sprzedawca też nie.).

Czy mogę wsypać piach, wsadzić roślinki i wpuścić krewecie karłowate do kuli? tak do miesiąca by tam posiedziały i potem do gupików. Na wielu forach czytałem ze gupik nic nie zrobi krewetce, ale na wielu pisało również iż gupiki się najedzą :/.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione i zrobione, moje akwarium zamieszkują gupiki (20 sztuk, większość dorosła, szkoda że tylko tyle dorosło z 40 :/) wraz z 2 karliczkami (nie wiem czy samiec i samica czy jak, bo w zoologicznym nie umieli rozpoznać płci u młodych).

Ps; Nie prawda, karlik nie zjada gupiczka, bo wczoraj wieczorem mi się okocił i do teraz narybek pływa, a żabka ma ich w nosie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, karliczki są już 4. Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Znalazłem krewetki na allegro, są w mieście w którym studiuje moja siostra, kupiła by mi je i przywiozła. I tu pojawia się pytanie ile czasu krewetki mogą być w... no właśnie w czym? Polecacie słoik?, nie wiem, worek?. Myślałem żeby w słoiku wyciąć w pokrywie malutkie dziurki, krewetek będzie 13, takie nie większe niż 1 cm.

ps. Krewetek 1 cm nie powinien zjeść dorosły wyrośnięty gupik pawie oczko (4.5cm), ani mały karlik? Czytałem też, aby nie włączać filtra, bo wciągnąć je może i tp. Prawda? Coś o świetle ze nie powinno być włączone przy małych krewetkach. Nie wiem czy to prawda i proszę o porady, bo co forum to inne odpowiedzi.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...