Jump to content

60l


maniutek1996
 Share

Recommended Posts

Witam, moje akwa to 60l, filtr 320l/h i wydajna żarówka, temp to około 25(stopni)C. Mam tam troche roślinnosci i statek w którym są kryjówki, podłoże to gruby piasek. Mam około 8 gupików,z 30 narybku i 6 karasi. Wpuściłem krewetkę filtrująca, ale karasie się najadły i tyle. Karasie wylądują w oczku wodnym, a w ich miejsce przyjdą krewetki filtrujące i tu moje pytania:

1)Ile mogę ich wpuścić, chodzi o to iż jest mały budżet.

2)Czy mogą być z gupikami?

3)Czy bojownik z 2 samicami może zostać wpuszczony razem z krewetkami (krewetki małe takie 2cm), czy zaczekać aż urosną?.

4)Czy jest opcja że będą miały małe i czy gupiczki nie wytną "narybku", czy jak to nazwać "nakrewetku" i czy krewetki nie wytną narybku i swoich małych.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Może lepiej krewetki karłowate ? Na przykład red cherry

W tedy :

1) 10 a potem się rozmnożą .

2) Tak .

3) Zawsze jest ryzyko , że może kilka zostać zjedzonych . Ale przy dużej ilości kryjówek i mchów powinno być ok .

4) Tak samo jak powyżej . Dużo roślin i kryjówek i będzie ok .

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odp. U nas w mieście są tylko filtrujące i "krewetki karłowate" (nie wiem jakie to są i sprzedawca też nie.).

Czy mogę wsypać piach, wsadzić roślinki i wpuścić krewecie karłowate do kuli? tak do miesiąca by tam posiedziały i potem do gupików. Na wielu forach czytałem ze gupik nic nie zrobi krewetce, ale na wielu pisało również iż gupiki się najedzą :/.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Postanowione i zrobione, moje akwarium zamieszkują gupiki (20 sztuk, większość dorosła, szkoda że tylko tyle dorosło z 40 :/) wraz z 2 karliczkami (nie wiem czy samiec i samica czy jak, bo w zoologicznym nie umieli rozpoznać płci u młodych).

Ps; Nie prawda, karlik nie zjada gupiczka, bo wczoraj wieczorem mi się okocił i do teraz narybek pływa, a żabka ma ich w nosie.

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Ok, karliczki są już 4. Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Znalazłem krewetki na allegro, są w mieście w którym studiuje moja siostra, kupiła by mi je i przywiozła. I tu pojawia się pytanie ile czasu krewetki mogą być w... no właśnie w czym? Polecacie słoik?, nie wiem, worek?. Myślałem żeby w słoiku wyciąć w pokrywie malutkie dziurki, krewetek będzie 13, takie nie większe niż 1 cm.

ps. Krewetek 1 cm nie powinien zjeść dorosły wyrośnięty gupik pawie oczko (4.5cm), ani mały karlik? Czytałem też, aby nie włączać filtra, bo wciągnąć je może i tp. Prawda? Coś o świetle ze nie powinno być włączone przy małych krewetkach. Nie wiem czy to prawda i proszę o porady, bo co forum to inne odpowiedzi.

Dzięki i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...