Skocz do zawartości

Rośliny - co nie tak?


Dusek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dwa dni temu wystartowalo akwarium na ziemi ogrodowej. Roślinki zakupione na allegro z przycinki:

Eleocharis

Hemianthus micranthemoides

Heteranthera zosterifolia

Ludwigia repens

Hydrocotyle Leucocephala

 

Zaczynają tracić kolory, czy jest to wina tego, że nie mają jeszcze korzeni ?

Oświetlenie :

*świetlówka sun glo 14W

*żarówka energooszczedna 30W 6500K

 

Informacje dotyczące samej świetlówki nic nie dają. Jaki masz litraż akwarium? Możesz mieć to 14 W ale na duży litraż nie będzie ono wystarczające. Może w słabym oświetleniu tkwi przyczyna.

Uzupełnij temat o brakujące dane. Edytuj.

 

mod: Rudzielec178

 

Litraż to 45L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, zrobiłem testy na kH i pH i wyszły zle. Czy to normalne, że testy na starcie baniaka aż tak wariują? Powiedzcie co zrobić żeby kH doprowadzić do normalności.

CO2 będzie kupione w następnym tygodniu w postaci węgla w płynie EasyCarbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic z tych rzeczy w akwarium. Specjalnie baniak restartowany postawiony na ziemi ogrodowej zmieszanej z torfem co powinno dac efekt niskiego pH ( torf kwaszony ).

Powiedzcie jak ustabilizować to kH, na forum jest coś o wlewaniu wody destylowanej ale w jakich ilościach i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam jakie są te parametry w kranówce?

 

Specjalnie baniak restartowany postawiony na ziemi ogrodowej zmieszanej z torfem co powinno dac efekt niskiego pH ( torf kwaszony ).

 

Najpierw zbija się KH dopiero potem można coś robić z pH, gdyż wysokie KH utrzymuje pH na jednym poziomie. Torf dodany do filtra oczywiście zbija KH i potem pH, ale żeby uzyskać odpowiednie efekty zrobisz to kosztem mocno herbacianej wody w akwarium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z testami rozwiązany po prostu nie wstrząsnąłem buteleczką z roztworem w testach.

Wykaz testów

pH 7,5-8 jednak chciałbym obniżyć czy podczas zastosowania EasyCarbo pH ulegnie zmiejszeniu?

kH 9 czyli jest ok

no2 i no2- narazie nie robi bo nie ma rybek.

Mam nadzieje ze jak zastosuje easycarbo to roslinki zaczna normalnie sie rozwijac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...