Skocz do zawartości

[240l] ogólne- 6.10.2012r.


nadosia5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawie.Czy ja widzę tam welonka?

Ciekawie-to może jeszcze troche za dużo;D, mam nadzieje, że jak upoluje wreszcie nurzańca i jakieś inne rośliny to wtedy będzie chociarz troszke lepiej :D (tak delikatnie podejde pod BW)

 

Nie, nie jest to welon-to jest brzanka różowa.(welony jakoś nigdy mi się niepodobały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi padło na wzrok albo ja widzę u ciebie auratusa. He ?

Chodzi o złocistego...?

 

Tak wiem, że w rzadnym przypadku nie powinno go tam być i doskonale wiem dla czego i doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Tak więc zapytacie-dl czego go męczysz :o ???!!!!

Otóż dostałem go jako prezent (niestety ten kto go kupował nie znał się na rybkach i malawi i poprostu go wziął), jakoż, że mieszkam na zadupiu i do większego miasta mam 25km to nigdzie go nie moge oddać: w żadnym zoologicznym go nie chcą nawet tam skąd go wzieli i nikt nie ma tu takiego akwarium jak malawi.

 

Nie mam pojęcia co z nim zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no , ten halogen trochę nie pasuje poza tym ciągnie 100w. Nie lepiej było by ci zrobić belkę i dać 3 x energooszczędne 6500k ? Czy nawet jarzeniówki . Nie jestem pewna ale takie halogeny nie mogą być bliżej wody niż 60cm , poza tym zbiornik nie jest równo oświetlony. Takie halogeny dużo ciągną prądu a dają mało światła w porównaniu z innym oświetleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no , ten halogen trochę nie pasuje poza tym ciągnie 100w. Nie lepiej było by ci zrobić belkę i dać 3 x energooszczędne 6500k ? Czy nawet jarzeniówki . Nie jestem pewna ale takie halogeny nie mogą być bliżej wody niż 60cm , poza tym zbiornik nie jest równo oświetlony. Takie halogeny dużo ciągną prądu a dają mało światła w porównaniu z innym oświetleniem.

Zbiornik jest nierówno oświetlony ale to dla tego, że większość roślin jest po prawej stronie.

Przez to, że halogen jest troche przesunięty to też dla tego, że chcw troszkę wyhamować wzrost rośliny po lewej str.(widać ją na poprzednich zdięciach) swoimi liśćmi zabiera dużo światła.

Wiem, że można robić przycinki ale to jakoś tak zbytnio nie pomaga.

 

Żarówke halogenową wymieniłem na 150 Watt.

 

A co do tych roślin z allegro to już je zamówiłem...

Jak tylko je posadzę dam znać i zobaczymy czy dadzą rade ;)

Będe się b.starał. :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualka 15.02.2012r.

 

Dodane rośliny to to te z allegro.(Nazwy oraz info o nich znajdziecie w linku w temacie "rośliny z allegro?")

Na żywo wygląda to zupełnie inaczej-tzn. rośliny są bardzeij rozmieszczone i żywe a na zdięcich wygląda jak bu to była jedna wlk. kupa :)

post-10001-13685167972404_thumb.jpg

post-10001-13685167972685_thumb.jpg

post-10001-13685167972974_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się że szkło peknie? Jakoś tak komoda niewygląda na solidną no i boki baniaka wystają za blad

Komoda wytrzyma, spokojnie (tylko takie wrażenie sprawia, a to, że na boki wystaje to przez zmiane zbiornika na większy i szawki nie zmieniłem;D)

 

Jak to szkło pęknie??!!;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej wyjaśnił dlaczego może peknąć , powinieneś dać solidną płytę na wymiar dna zbiornika i będziesz miał pewnośc że szkło nie pęknie. Tam gdzie nie ma podparcia pod szkłem są duże naprężenia.

Koleżanka :P

 

Jeżeli akwa jest wypoziomowane, to może stać nawet na 80cm blacie i nigdy nie pęknie :)

Jeśli jest wypoziomowane to może i tak, ale nie wygląda jakby było. Minimalne odchylenie może być fatalne w skutkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest dużo mankamentów,zacznę od tego że w podpisie uczysz innych jak należy pisać a sam niżej spacji nie dałeś.

Rośliny nieplanowo posadzone i w zbyt dużym skupieniu,rozumiem że posadzone pod lampą celowo by miały oświetlenie,nie wygląda to łanie postaraj się równomiernie doświetlić zbiornik będziesz mieć większe pole manewru z rozsadzeniem prawej strony.

Zdjęcia też nie są rewelacyjne,pomijam jakość ale ładnie by wszystko wyszło jakby nie było bąbelków w akwarium i fotka została by zrobiona z frontu już nawet nie koniecznie przycięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady-postaram się zrobić to co napisałeś.

To fakt roślinki posadzone są w takiej "kupie" ale to tylko ze względu na to aby się przyjęły i miały wystarczającął ilość światła. Wiem iż nie są posadzone planowo ale zależało mi na tym aby się przjeły(przesadzić zawsze można).

Chciałem zamontować dwa halogeny ale niestety mam problemy z tym jednym-postaram się przesunąć go mniej więcej na

środek akwarium.

 

A co do podpisu to masz racje ale to ze względu na to, że przez dłuższy czas nie było mnie na forum.(nie jest to wymówka).

 

Ogółem-dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...