Skocz do zawartości

[280L] - Roślinne


Blitz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkło: 140x40x50 (pod Komodę z BRW wzmacniałem)

Litraż: 280L Brutto, 230-240 Netto Szacowane

Pianka: JBL Aquapad

 

Oświetlenie: Pokrywa spienione PCV 8mm, źródła 3x54W

1x PHILIPS Aquarelle 10000K Środek + programator D. 0,23 W/L

2x PHILIPS Aquasky 965 6500K Tył/Przód + programator D. 0,47 W/L

 

Full oświetlenie 0,70 W/L

 

Tło: Czarna folia (ala samochodowa przyklejana na mokro)

Podłoże: JBL Aquabasis/siatka do ocieplania z OBI/JBL Manado

Ozdoby: Korzeń Mangrowca i z starego akwa Red More Wood

 

Technika:

 

Grzałka: JAGER 200W

 

Filtry:

Zewnętrzny JBL e1501 + dodatkowy zestaw deszczownicy (daje to 3/4 dł Akwa)

Wewnętrzny AQUASZUT T-HEAD + koszyk z starego Aquaela przerobiony na Filtr wspomagający oraz dozowanie CO2 ( w środku kamyk i napchana gąbka) Zastosowanie z Polecenia Użytkownika Innego Forum

 

Butla CO2 Zestaw z Aquatec + Programator Dobowy

 

Testy Seria JBL kropelki (CO2 wersja 35 kropelkowa JBL :) )

 

Nawozy Seria Easy Life (po za carbo) + Gratisowy węgiel w płynie AZOO

 

 

Flora:

 

Rotala rotundifolia indica

Rotala rotundifolia green

Ludwigia repens

Heteranthera zosterifolia

Ceratopteris thalicroides

Hemianthus callitrichoides

Ammania gracilis

Rogatek Skromna ilość

 

 

Fauna: Obecnie chce rozwinąć dobrze roślinne akwa ,a później na pewno postawie na

2x 1+1 Ramireza

30x Neon

 

Może Otoski( będę szedł w stronę Ameryki więc Kosiarka odpada)

Na Razie plany.. jeszcze nie myślę dużo o obsadzie.

 

Parametry Wody:

 

Akwa zalane 26.10 Rośliny posadzone 27.10)

Po 24 h 28.10 pierwsze pomiary

Oba filtry były nówki, nie podawałem bakterii

 

KH 9 d

GH 20 d

Ph 7,4

PO4 0,4 ppm

FE <0,02 ppm

NH4 <0,05 ppm

NO2 0,1 ppm

NO3 80 ppm

CO2 po ok 2 h nadal ciemno niebieski

 

Uwagi/Pytania

 

Deszczownica skierowana ku górze by robić ruch wody na tafli. Nie wiem czy to dobrze przy podawaniu co2 ale chcę uniknąć błony albo biofilmu i czegokolwiek innego.

 

Obecnie świecę 5h (16-21) Co2 (15.45-20)

Co2 Podałem 5ml W płynie AZOO i cały czas dozuję z butli

 

Pytanie. Czy po wyłączeniu elektrozaworu przestanie lecieć co2 zupełnie czy jest tak u każdego jak u mnie tej nocy że spada do 1 bąbla na 5 s. a nad ranem był 1bąbel na 17 s

 

Czy dobrze mierzę bąbelki... Liczę ile ich leci przez 10 sek i potem dziele wynik na 10 i mam ile b/s

 

Czy przy takim FE nie podać Nawozu FERRO oraz podać K i Profito

 

Kiedy w ogóle mam zacząć nawozić

 

Bo z parametrów wynia że nie muszę dawać PO4 i NO3

Zresztą zamieszczam foty będziemy gadać na bieżąco, bardzo proszę o pomoc bo jest to moje 2 akwa. Wcześniej miałem 112L, ale po remoncie zdecydowałem się do pokoju na 280 i zabrałem się na poważnie wiec potrzebuję rad jak bym gdzieś błędy zaczął robić.

 

Zdjęcia:

 

Takie pierwsze lepsze potem może Edit Sorki za brak fotek i problem techniczny :) Na podglądzie były przed wysłaniem może coś się stało z prywatnością.

 

Fotki przerobiłem na 800x600 więc po odpaleniu można je lekko powiększyć kliknięciem ale tylko lekko

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 neon? 100 to minimum żeby jakoś wyglądało w takim baniaku. :P

 

Jak na razie za słabo żeby podpisywać nazwiskiem. :P

Korzeni więcej, jakieś bardziej wymyślne.

Zielsko dużo musi się rozrosnąć.

Podszedłeś profesjonalnie do tego, jeszcze trzeba zrobić by to profesjonalnie wyglądało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w kręgu akwarystów Podpisywanie Nazwiskiem to oznaka że jest się PRO

 

Po prostu tak jak kumpel zatytułował na RA tak i ja zrobiłem to tam i ten sam temat zamieściłem tutaj.

 

Filtr może i kole w oczy ale on ma robić robotę a nie wyglądać. Akwa fakt dużo musi przeżyć bo to są małe sadzonki więc kilka tygodni (ciężkiej pracy) musi przejść ten baniak by był oczekiwany busz.

 

Eleocharis może może ale obecnie postawiłem na roślinki które szybko rosną a na tak świeżym akwa to Eleo może się łatwo wysypać.

 

100 neonów to chyba przesada nie będę widział gdzie są ich zwłoki jak padną w gąszczu ;p chyba że nagle mi NO2 skoczy ;p

 

Starałem się podejść do tego zbiornika profesjonalnie i mam zamiar walczyć o niego profesjonalnie by osiągnąć wymarzony busz.

Miały być duże 2 korzenie ale jak akwa ma 40cm a chce mieć 3 i 2 plan to mało będzie do ewentualnego pływania. więc stawiam na rośliny a nie ozdoby.

 

Rośliny przyszły kurierem więc mam nadzieję że da radę je ogarnąć.

 

Nie chwalę się więc każde zdanie dla mnie jest cenne czy pozytywne czy też nie.

 

Ale też bym poprosił o odp na moje zawarte w 1 poscie Uwagi/Pytania

Bo nie wiem na 101% wszystkich zagadnień.

 

Nie wytrzymałem i dolałem (pół dawki 10ml na 100L) bo powinienem 20ml Profito bo tam jest wszystko oraz FE i K którego chyba brakuje. Bo zanim one się dokopią do substratu to all będą pewnie brały z słupa wody.

 

Ale przy starcie przyda się porada bo przez 8 lat miałem akwa ale pierwszy raz tak startuje :P dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w kręgu akwarystów Podpisywanie Nazwiskiem to oznaka że jest się PRO

No na RA właśnie większość ma za PRO, oczywiście jak chodzi o aranżacje, a to tylko ułamek akwarystyki, taka moda wśród "aquadesajneskiperów" czy jak im tam. Tworzenie własnej marki. Nie mam nic przeciwko. ;)

100 neonów to chyba przesada nie będę widział gdzie są ich zwłoki jak padną w gąszczu ;p chyba że nagle mi NO2 skoczy ;p

 

W takim baniaku, żadna przesada. Przy tej filtracji, nawet jakby Ci 10 jak jeden mąż jednocześnie padło, to nic nie zauważysz.

30 neonów to typowa wartość do standardowych 112l, o dł. 80cm, a nie do takiego baniaka... Dawaj przynajmniej setkę, ciasno nie będą miały i broń Boże ich nie licz, bo to nie potrzebne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w internetowym Akwa24

 

Produkt Ilość Suma (brutto)

JBL MANADO 25l 1 59,99 zł

JBL MANADO 10l 2 73,84 zł

JBL AQUABASIS 2 65,20 zł

PLUS 5L

 

Wartość zamówionych towarów: 199,03 zł

 

Kalkulator mi obliczył że tyle potrzebuje na takie wymiary akwa. A zamówiłem tak bo worki 25L sie skończyły i wziąłem 2x10

Okazało się że 20L tak na oko albo 15l zostało nie wykożystane (porażka :zamieszany: nawet na dosypkę to jest za dużo) Starałem się robić przód ok 4-5 cm a tył 7-8 cm ale to jest tak lekkie na samym początku że podczas nalewania wody góra ściekała na dół ;p

 

Taki samopoziomujący beton :lol: Teraz jak deszczownica chodzi to widać jak na dnie się ruszają ziarenka. Musi kilka dni a może i tygodni poleżeć aż się namoczy i wydostaną się wszystkie bąbelki tlenu z pod podłoża.

 

Będąc skrupulatnym i licząc wszystko co kupiłem nawet płytę pcv co mi zostało na 2 takie pokrywy jeszcze i te manado i inne rzeczy

To koszt wyszedł mnie 3000 zł

Ale to już mowie z pęsetami nawozami testami nowym sprzętem itp. okleina na pokrywę którą też wykorzystałem na Głośniki od wzmacniacza bo były dębowe jasne ;p a teraz są jak meble Wenge. No licząc wszystko to tak wyszło.

 

Tragedia nie ;p widziałem większe baniaki i jakoś taniej niby. Akwa 280l szkło 395 zł filtr ok 400 świetlówki cenę robiły itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia nie ;p widziałem większe baniaki i jakoś taniej niby. Akwa 280l szkło 395 zł filtr ok 400 świetlówki cenę robiły itp

Ceny nowych akwariów są niestety wysokie. Ja kupiłem swoje 530l z szafką, sprzętem, tłem, rybami itd. za ok 1100zł w przeliczenu (mieszkam w Danii)

 

Ale ostatnio w Polsce wydałem ponad 500zł na same preparaty i drobiazgi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tytuł bo na RA to standard prezentacji nie ważne kim jesteś tak każdy tam ma (prawie)

A tu się dostosuję bo troszku to raziło i sam nawet odebrałem to jako ciut za ostentacyjne.

 

:D A przecież nie jestem jakimś tam mistrzuniem.

 

No to jak z tym startem nawozić tymi EL czy jeszcze nie i jak z tym co2 bo mi lecą bąble nawet jak elektrozawór się wyłączy. Tylko nie ciurkiem jak przy załączonym tylko powoli zwalniają. No... pytania z posta 1

 

Uwagi/Pytania

 

Deszczownica skierowana ku górze by robić ruch wody na tafli. Nie wiem czy to dobrze przy podawaniu co2 ale chcę uniknąć błony albo biofilmu i czegokolwiek innego.

 

Obecnie świecę 5h (16-21) Co2 (15.45-20)

Co2 Podałem 5ml W płynie AZOO i cały czas dozuję z butli

 

Pytanie. Czy po wyłączeniu elektrozaworu przestanie lecieć co2 zupełnie czy jest tak u każdego jak u mnie tej nocy że spada do 1 bąbla na 5 s. a nad ranem był 1bąbel na 17 s

 

Czy dobrze mierzę bąbelki... Liczę ile ich leci przez 10 sek i potem dziele wynik na 10 i mam ile b/s

 

Czy przy takim FE nie podać Nawozu FERRO oraz podać K i Profito

 

Kiedy w ogóle mam zacząć nawozić

 

Bo z parametrów wynia że nie muszę dawać PO4 i NO3

Zresztą zamieszczam foty będziemy gadać na bieżąco, bardzo proszę o pomoc bo jest to moje 2 akwa. Wcześniej miałem 112L, ale po remoncie zdecydowałem się do pokoju na 280 i zabrałem się na poważnie wiec potrzebuję rad jak bym gdzieś błędy zaczął robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym zaworze to już Ci pisałem na PW :) Nie będę powtarzał :)

 

Start masz mega :) Na prawdę MEGA!

Oby tak dalej i będzie cud malina.

 

Szczegóły - dał bym jakiś ciekawy korzeń. Deszczownica, jeśli już taka to może trzaśnij z jednej rurki na całą długość (poszukaj czarnej PP np. [do nawadniania ogrodów]). No i ten wewnętrzny razi, ale jego to pewnie buszem zasłonisz z czasem :)

 

Czekam na rozwój Twojego holendra, bo coś czuje, że będzie świetne akwarium.

 

Atreyu - z tymi neonkami to 100, czy 30 to zależy co kto chce przecie. Jak ktoś chce neonkarium to bierze 100, a jak ławiczkę to 30 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wenętrzniak razi ,ale ja się już przyzwyczaiłem zresztą kumpel ma w 160 2x taki zabieg.

 

Rozmawiając z wieloma ludźmi doszedłem do wniosku że zamiast ładnego cudnego spieku marnującego dużo co2 zamontuje pięknie rozpuszczający i minimalnie bardzo minimalnie marnujący gaz filtr wewnętrzny.

 

Przedstawiam 2 fotki Akwa kumpla z dwoma takimi wewnętrzniakami i 2 x tetra ex700 zew. Ja mam filtr mocniejszy na mój zbiornik więc tylko przedłużyłem deszczownicę zestawem JBLa

 

Edit: Dałem linki a nie fotki tak jak wcześniej może uniknę komentarzy cudne piękne a nawet nie przeczytają ludzie o co chodzi z tymi zdjęciami.

A chodzi o pokazanie jak inni mają dwa wewnętrzniaki do co2

 

http://img52.imageshack.us/img52/9860/akwaprzed1.jpg

 

I po Przycince

 

http://img822.imageshack.us/img822/5382/akwapo2.jpg

 

W moim odczuciu Technika ma u mnie robić robotę trudno że przy okazji trochę szpeci ale to kwestia gustu.

 

Co do Neonków widziałem w Wawie w DISKUSIE takie akwa tylko z neonami i było kozackie ale zobaczę co i jak. Najpierw stestuję ile parek Pielęgnicy Ramireza będzie żyło w zgodzie na takim terenie 2x1+1 czy da rade 3x1+1

 

No korzeń by się przydał ale to efekt teraz zobaczymy jak będzie busz (może się uda) bo nie chce zabierać przodu rybką. Bo Holender to będzie ale na kilka miechów. Potem jak nauczę się dbać o rośliny to wezmę ryby.

 

Pozdrawiam wszystkich z wami dam na pewno radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi dyrektor jak nie wywiążę się z zadania jakie otrzymałem mailem

 

"Czytamy z uwagą i do stopki"

 

To nie moje akwa ale będę dążył do czegoś takiego. Chyba że teraz będziemy chwalić jego akwa a mój łysy mały świerzaczek zejdzie na drugi plan :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dosadziłem kilka roślinek. No ale bym poprosił o kilka uwag bo...

 

Woda jest w miarę czysta jej lekkie zmętnienie może być spowodowane podaniem ferro z EL

Ogólnie ma dziwny zapach nie wiem czy to przez CO2 czy co.

 

Podałem też K w ilość jak producent zaleca 10 ml na tydzień.

 

No ale są takie obiawy jak. Zdjęcia po odpaleniu miniaturki można znacznie powiększyć.

 

Heteranthera zosterifolia lewy tylni róg puszcza długie korzenie z łodyg (czyżby aż tak parła na składniki z słupa wody) Czego brakuje ?

Dołączona grafika

 

Rotala rotundifolia indica obok poprzedniczki przyszła z RA w takim sobie stanie liście wyglądają jak by gniły ale cały czas rośnie.

Dołączona grafika

 

Rotala rotundifolia green znów przesuwamy się w bok Ta natomist ma akcje w stylu wygiętych łodyg jak by nie miała siły podnieść a była tak samo prosta i ładna jak indica.

Dołączona grafika

 

Reszta sobie radzi mniej lub bardziej.

Dołączona grafika

 

Tylko te 3 roślinki się dziwnie zachowują i zapach wody jest dziwny. Jakieś sugestie.

 

Uchyliłem Klapę bo w 112l miałem odchylone to okienko do karmienia i może była wentylacja a tu nie ma. Bo szczelnie przykryte tyle co dwa otwory z tyłu na technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem tylko na rośliny o których pisałem że mają problemy a ciężko jest zrobić fotkę metr czterdzieści zbiornika by było dobrze wszystko widoczne.

 

Ale proszę cała fotka.

Dołączona grafika

 

Ale i tak mi chodzi o rośliny i objawy z posta wcześniejszego. Gdzie jest to lepiej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc po raz kolejny na to akwarium wpadłem na pomysł aby zaproponować moją wizję tego akwarium... Może dodałbyś jakiś wielki korzeń obrośniety mchem... Następnie na pierwszym planie ułożyć jakiś trawnik z bardzo małej rośliny. Reszte to już musisz sobie sam dobrać ;) Wydaję mi się, że to by był najlepszy pomysł ;) Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...