Skocz do zawartości

MGŁA W WODZIE(mleczna),pierwotniaki?


hubert1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni mam mleczną wodę w moim 92 l.Czytałem że to mogą być pierwotniaki.Akwarium mam od lutego 2011.

Pojawienie się mgły nastąpiło ok 2 dni po wypłukaniu wkładów z filtra.Od razu piszę że pod kranówką.

Z tego co czytałem to najlepszym sposobem jest czas.Czekam już 4-ty dzień i nie przechodzi.

Czy można się jakoś pozbyć mlecznej wody? Nie wiem czy są to pierwotniaki.

Wiem że chemii lepiej nie stosować,czytałem o węglu aktywnym ,soli,zaciemnieniu.

Proszę o sprawdzony sposób.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kranówką wypłukałeś pewnie prawie wszystkie bakterie nitryfikacyjne, a jak nie to zabiłeś chlorem. Moim zdaniem powinienes poczekać, myślę że 4 dni to za mało. Ale z drugiej strony to może być coś innego. Jak byłem w pracy żona też mi wyczyściła filtr pod kranem i woda nadal była krystaliczna. Ja bym dał jeszcze chwilę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to możesz od kolegi który ma akwarium wycisnąć syf z filtra do lub na gąbki swojego,pomoże to zaszczepić nowe kultury bakterii w Twoim filtrze.

Płukaniem wybiłeś bakterie ze swojego czy to chlorem czy gorącą wodą,powinieneś płukać złoża w wodzie odlanej z akwarium.(Bardzo możliwe).

Pierwotniaki są widoczne przy zaciemnionym akwarium kiedy latarką w nie zaświecisz,choć i tak stawiam na niedobór bakterii nitrifikacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie powinienem płukać pod kranówka ale wcześniej tak robiłem kilka razy i nie miałem nigdy takich problemów,no ale teraz już po fakcie.

Niestety nikt z moich znajomych nie ma akwarium .

Dzisiaj 5-ty dzień i nie ma poprawy.Zastanawiam się czy jeszcze mógłbym coś zrobić ,podmieniać wodę,zaciemniać akwarium czy po prostu cierpliwie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czas zrobił swoje,obyło się bez podmian wody ,chemii itp.Trwało to prawie 2-tygodnie ale woda jest już czyściutka.

Pewnie przyczyną było wypłukanie filtra pod kranówką choć jak pisałem wcześniej to robiłem kilka razy i nie miałem takich problemów z wodą.

Przy okazji mam pytanie dot.czyszczenia filtra.Mój filtr wygląda tak:

w I komorze jest gąbka i włóknina a w II komorze krążki ceramiczne.

Gąbkę z pianką muszę tak raz na 2 miesiące przepłukać -rozumiem że tylko w wodzie odlanej z akwarium.

Jak najlepiej czyścić krążki ceramiczne , jak często i gdzie głównie się osiadają te bakterie nitryfikacyjne w moim filtrze , w I komorze czy w II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam duży problem z wodą w akwarium. W wodzie pływa dziwny kurz, który osadza się na szybach i dnie. Próbowałem już zmiany żwiru, bo myślałem że to jest to, ale nie pomogło. 50% podmiany wody, sól niejodowana, przyciemnianie na 4 dni też nie pomaga. Jakiś czas temu (2 miesiące) zdechła mi rybka i leżała w wodzie kilka dni. Od tamtej pory nie mogę wyjść na prostą.

Link do filmu:

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...