Skocz do zawartości

zdychanie kosiarek


krystian10400
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 2 problemy a mianowicie pierwszy z nich wygląda tak, że zdychają mi kosiarki maja one pomarańczowy nalot zresztą będzie widoczne na zdjęciu.A drugi wygląda da tak,ze u gurami złotego schodzi łuska również będzie widoczne na zdjęciu.Za pomoc z góry dzięki i proszę o szybka odpowiedź!

Litraż to 112L

Obsada 3 górami złote, 1 górami marmurkowe,3 molinezje,1 kosiarka (2 zdechły), 3 glonojady, 2 sumy rekinie,ślimaki hellena (nie podam ile ich jest ale sporo)

temperatura wody to 28C

filtracja i napowietrzanie filtr zewnętrzny TETRA TEC700

woda zmieniam co 2 tygodnie w ilości 40L brud z wodą ściągam odmulaczem filtr czyszczę raz w miesiącu

Ph wody to 7,5 do 8

Nie posiadam CO2

Nie wiem kiedy akwarium zostało założone bo kupiłem je używane na początku sierpnia, nie wiem również ile czasu dojrzewało prze włożeniem ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka temperatura.Zmniejsz do 26C.

Gurami powinien być hodowany w jednym gatunku w proporcjach 1 samiec 2-3 samice.

Inne gurami nie powinno się tam znajdować,reszta może zostać ale nie sumy rekinie.

Najwięcej pomocy dostaniesz jak prześlesz foto zbiornika.

Jakie masz glonojady?Dokładne nazwy.I wymiary akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za surowe akwarium ( brak równowagi ) o czym świadczy ilość helenek. Są to ślimaki które same regulują liczebność od ilości pożywienia a skoro jest ich dużo to albo jest dużo innych ślimaków albo na dnie spoczywa dużo pożywienia. Moja rada po Twoim opisie bo ze zdjęć niewiele widać najprawdopodobniej Twoje akwarium zaatakowała jakaś bakteria, ponieważ ryby mają objawy zewnętrzne, ja zrobiłbym restart z odkażeneim całego akwarium ( jak będziesz zainteresowany to napisz do mnie na meila to podam Ci sposób który nie wymaga wiele pracy ) a na razie częściej odmulaj i podmieniaj wodę w przeciwieństwie do mycia filtra. Nie myj go co miesiąc i nie wyłączaj z prądu. Jeżeli musisz go już umyć to nalej sobie do wiaderka wody z akwarium i myj go w tej wodzie. Pozdrawiam

 

PS Nie pisz posta pod postem bo Panowie ze służb porządkowych walną Ci drugą żółtą kartkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, na niezbyt wyraźnych zdjęciach, może to być ta choroba- http://www.superakwarium.pl/oodinoza--c ... id617.html

Na takie przypuszczenia nakierował mnie Twój opis odnośnie "pomarańczowego" nalotu. Przeczytaj i napisz nam, czy ryba ma podobne objawy, do tych opisanych w linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przepraszam że się nieśmiało wtrącam.

 

viewtopic.php?f=6&t=38504

 

Miałeś tam edytować pierwszego posta, a nie zakładać kolejny temat!!

 

Czy ja piszę jakoś niewyraźnie?

Potem to znowu ja czytam: bo ahaed jest taki i owaki. To na mnie potem wszyscy wieszają psy, że jestem zły i surowy itp.

Jednak jak widać, nie można komuś normalnie zwrócić uwagi w poście. BO TO PO PROSTU NIE DZIAŁA!!

Dostajesz ostrzeżenie za powielanie tematu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...