Skocz do zawartości

Kilka moich akwarii


pika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam pokazać moje akwaria. Jedno jest świeżo odnowione( ramowe ok 200l) , a co do reszty to 120l i tarliskowe 60l w którym siedzi narybek żyworódek. W największym siedzi aktualnie 2x barwniak czerwonobrzuchy, w 120-8 nenów czarnych i kilka platek. zbiorniki są słabo zarośnięte ale to się wkrutce zmieni. To co jest rośnie dosyć szybko i ma się dobrze. Zobaczymy co z tego wyjdzie.( Jakość zdjęć jest nie najlepsza ale co poradzić?(później wstawie tarliskowe))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie zdjęcia i aranżacje nie powalają..

Miło byłoby, gdybyś podała więcej danych m.in. gatunki roślin, oświetlenie (W/l), filtracje, temperaturę wody.

W pierwszym akwarium od góry razi jasność przy lustrze wody i mieszany żwir.

Kamienny wystrój strasznie kojarzy mi się z pyszczakami.

 

Drugie akwa za to jest straaaasznie ciemne. :lol:

I rośliny ustawione trochę 'na krzyż'.

 

Gdyby zdjęcia były lepszej jakości lub chociaż ostrzejsze, można by się doszukać więcej.. spostrzeżeń. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ramowe to prawdziwy relikt przeszłości :D Moje pierwsze i drugie tez były ramowe :) Kit nadal dobrze uszczelnia ? Jak Ci się udało uchować coś takiego :lol:

 

A co do opinii o zbiornikach to uważam że jest jeszcze trochę do zrobienia,ale widać że już się coś dzieje. Nie wiem jaki filtr masz w tym większym zbiorniku ale to co tam widzę w rogu nie napawa optymizmem.Poza tym na górnym zdjęciu platka łapie oddech z powierzchni ? Przyducha ? Może porób zdjęcia przy lepszym świetle i opisz nam dokładnie cały osprzęt,florę i faunę - szczegółowo :) A jak z parametrami wody mierzyłaś coś ? Poza tym czego oczekujesz ? Tylko opinii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramowe akwarium dostałam jakiś czas temu. Udało mi się przywrócić mu dawny urok:) Aranżacja nie jest jeszcze ostateczna, to tylko tymczasowe. Jak dodam nowe rośliny i poprzestawiam dekoracje ,będzie lepsze. Co do 120l terz czeka na przemiane. Za tydzień powinno co nieco się zmienić.( Ryby są przy powierzchni bo akurat karmiłam) Fauna w 120l- 8 neonów czarnych, 3 platki, i głupiki z tarliskowego. Flora- Mikrozorium,nadwódka( różne rodzaje) , anubiasy, mech. Nie znam do końca nazw roślin. W ramowym 2x kryptokoryna , mikrozorium ze 120, nadwódka i nurzańce. W tarliskowym aktualnie siedzi parka barwniaków czerwonobrzuchych. Później trafią do ramowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...