Skocz do zawartości

Lotos w kokosie


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad posadzeniem lotosa w kokosie i mam pytania jak to się sprawdza w praktyce?

 

Lotos obecnie jest w piachu i ma kulki gliniano - torfowe pod korzeń, ale nie rośnie najlepiej.

Czy lepszym rozwiązaniem byłoby posadzenie go w kokosie i danie bliżej powierzchni wody (więcej światła)?

Jakiego podłoża użyć do kokosa (żwirek+kulki)?

Czy ponawiercać kokos?

Czy kokos nie wpłynie źle na lotosa poprzez ograniczenie rozrostu systemu korzeniowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad posadzeniem lotosa w kokosie i mam pytania jak to się sprawdza w praktyce?

 

Lotos obecnie jest w piachu i ma kulki gliniano - torfowe pod korzeń, ale nie rośnie najlepiej.

A jak długo go masz? Masz świeże podłoże? Ja bym mu dała czas. Jeśli nie gnije albo coś podobnego to go zostaw. Przystosuje się. Do kokosa też będziesz musiała "coś" dać. Ja mam u siebie też piach i na początku rośliny powoli mi rosły a teraz już nie nadążam także jeśli posadziłaś go jakiś miesiąc temu to jeszcze poczekaj. Piach nie taki straszny jak go malują ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandy jeśli chodzi o rozrost systemu korzeniowego u roślin w akwariach, to jest z nim podobnie jak u roślin doniczkowych. Dobrze że sie rozrasta, ale już niezbyt dobrze, jeśli produkty uzyskane w wyniku fotosyntezy idą całe w rozrost korzeni. Dochodzi wtedy do zahamowania wzrostu liści. Jeśli więc zdecydujesz sie na posadzenie lotosu w kokosie, to weź pod uwagę same rozmiary kokosu.

Przeliczniki sadzenia w jakichś pojemnikach, doniczkach- patrz kokos (w tym wypadku spełnia funkcję doniczki) powinny być takie: brzegi doniczki nie powinny być oddalone od łodygi rośliny więcej niż na odległość 2- 3cm.

 

Mój twór, więc się nie śmiać ;)

Dołączona grafika

 

Natomiast odnośnie pytania, czy powinnaś "zdziurawić" kokos odpowiem tak, ja bym tak zrobiła ze względu na lepszą wymianę substancji z podłoża w akwarium(pomiedzy tym co dasz jako podłoże do kokosu) a korzeniami. Brak wymiany może być również przyczyną tworzenia sie stref beztlenowych. Ale to tylko moje przypuszczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...