Skocz do zawartości

[240l] 120x50x40 pielęgnice


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, moim zdaniem lepszy efekt daje umieszczenie w akwarium jednego większego korzenia niż pare mniejszych i to w dodatku każdy z "innej beczki". Akwarium otpycznie jest płaskie, właśnie przez ułożenie korzeni ktore są za małe do tego akwarium.

Proponowałbym rozważyć wymiane korzeni i oczywiście podłoża.

Od razu akwarium nabierze uroku,.......................sorry za krytykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej byłoby gdyby były większe korzenie ale ..... nie mam szczególnie czasu na latanie i szukanie korzeni . Oczywiście przy okazji zmienię i korzenie i dam piach , bo mam taki zamysł od dłuższego czasu . Niestety brak kasy więc plany stoją w miejscu aaaa najważniejsze to zmiana filtrów : :(

Wszystkie śledzie pochłaniają sporo papu a zima idzie i robali nie nakopie hehehe , chyba trzeba założyć hodowle dżdżownic w domu hehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie śledzie pochłaniają sporo papu a zima idzie i robali nie nakopie hehehe , chyba trzeba założyć hodowle dżdżownic w domu hehhehe

No to do dzieła z dżdżownicami czerwonymi (kalifornijskimi). Ja uruchomiłem niecały miesiąc temu mini hodowle. Na start poszedłem do wędkarskiego i kupiłem dżdżownice kalifornijską w największym wydaniu. Koszt 4 zł za 12-15 sztuk (nie pamiętam dokładnie). Do pojemnika, w moim przypadku małe akwarium (15l), wrzuciłem mokrą tekturę bez nadruku, zasypałem ziemią bez nawozu, wodą pochlapałem ziemię za pomocą takiego ustrojstwa do zraszania kwiatów, wrzuciłem glizdoki wraz z ziemią do tego akwarium. UWAGA. na początku robale się boją i uciekają. Skubane po szybie, silikonie zapieprzały do góry chcąc ucieknąć z akwarium, więc zamontowałem ochronną siatkę. Po ok 30 minutach zakopały się i zadomowiły. Siatka jest zbędna.

- Karmimy raz na ok 5 dni (wszystkim co organiczne oprócz mięs, tłuszczów itp)

- hodowla jest bezwonna sam mam ją pod akwarium

- należy pilnować żeby ziemia była wilgotna a nie mokra (jak weźmiesz garść ziemi i ją zgnieciesz ma się formować bryła ale ma z niej nie cieknąć woda)

- dżdżownica kalifornijska żyje dużo dłużej niż nasz rodzimy glizdak, po przerwaniu go nie leci z niego jakaś maź (jak z naszego polskiego glizdaka), nie ucieka z miejsca hodowli, żyje w dużym zagęszczeniu i szybko się mnoży :]

- karminy herbatą, kawą, owocami, tekturą pokarm pobierają w postaci półpłynnej (dlatego tak ważna jest wilgotność "plantacji"

 

 

Dużo jest informacji w sieci więc życze udanego chowu. W niektórych źródłach piszą że ten glizdak nie lubi ziemi tylko żyje w samym resztkach. Ale i tak ziemia mu nie przeszkadza...

Ja mam swoje od 3-4 tygodni i już znalazłem młodego glizdaka - najstępnie ziemiojad go znalazł :)

Teraz planuję nie grzebać tam i dać im się rozmnożyć w takiej ilości żebym raz w tygodniu mógł wrzucić kilka sztuk na pożarcie.

 

Jeśli chodzi o Twoje akwarium to góra jest pusta. Jak będziesz grzebać w akwarium to spróbuj korzenie ustawić pionowo, tworząc przy okazji groty.

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm , dobry pomysł z tą hodowlą . U mnie w zoologu nie ma dżdżownic żadnych :( Ale popytam gdzie indziej bo rybska na razie ciągną na płatkach , granulatach i czasami ochotka , wodzień , komary.

Co do ułożenia korzeni to są one zbyt małe żeby sięgać wyżej , czekam na czasy gdy będę mogła przeznaczyć więcej gotówki na większe akwa , po ponad roku od założenia mogę stwierdzić że 3 plamookie 3 papuzie 3 zbrojniki niebieskie - akwa 240L jest dla nich za małe . Na szczęście żyją w zgodzie i jest ok , jeśli w najbliższym czasie nie znajdę większego baniaka będę musiała je oddac gdzieś gdzie będą miały więcej wody :)):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mało ciekawe to akwarium wiem że przy pielęgnicach z roślinami ciężko ale taki zbiornik może by było ładniej zagospodarować , dodać piach te korzeni ułożyć jakoś i jakieś duże anubiasy i jakieś inne twardo listne rośliny. I Ten filtr trochę za słaby jest jak to FAN 2 PLUS to ja taki mam w 54l . :P Mam nadzieję że ogarniesz to jakoś :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużych rybach skromna (brak) aranżacja jest w porządku. Ryby mają miejsce do pływania, a to jest najważniejsze :)

 

Niedługo będzie tu porządne podłoże, spokojnie :)

 

Ładne masz te plamookie. Przypomnij mi tylko jaki masz skład bo na jednym zdjeciu widzę chyba 2 samce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O filtrze pisałam kilka postów wcześniej . Co do plamookich to wniskuję że są 2 samce i 1 samica. Choć mogę się mylić - 1 moim zdaniem samica jest mniejsza i ma na pysku mozaike a 2 samce większe sporo od tej małej samicy i są ciemniejsze . Wojny nie ma miedzy pielęgnicami. Ale kosiarka dostaje po dupce i muszę znajść jej szybko nowy dom , w zoologu nie chcą takiej kosiarki , że niby zbyt duża i sie nie sprzeda czy coś takiego. Wyrzucić nie wyrzucę ale musze komuś ja oddać. Więc jak ktoś chce kosiarke ok 17 cm do swojego stadka to czeka w Ełku na nowego ludzia ;)

 

 

 

A planowana zmiana podłoża na piach , już piach mam , zakupiony w castoramie. Teraz jeszcze dozbierać fundusz do nowego filtra i będzie rewolucja :twisted: Eeech szybciej ta wiosna , bo trzeba robale kopać , bo na mrożonkach zbankrutuje , ile to żarcia pochłania :/ platki , granulat i suszone krewetki jako dodatek też niknie w oczach . Ostatnio sałatę dostały to plamookie tak szarpały aż woda chlupała heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nastąpiła zmiana podłoża na piach :)): Na razie jeszcze woda jeszcze nie do końca przejrzysta ale zarysy już widać.

Doszły kamienie rzeczne jakieś otoczaki , piachu 25kg - dzięki dla Pleya za poradę.

Ryby zmiany uznały za lepsze bo już grzebią w piachu :) Plamookie były w szoku ale już doszły do siebie ;)

Ogólny zarys jest taki że dno przygracone - góra wolna do pływania dla ryb.

Teraz zdjęcie poglądowe na szybko , jutro reszta :DD:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem o niebo lepiej. Baniak bardzo fajny!!! odnośnie "zielonych akcentów" nie wiem ile razy juz koleżanka pisała że wszystko co wrzuci z roślin ląduje w brzuchach podopiecznych lub jest zniszczone, a czytając wątek co chwile czytam rady o dołożeniu roślin hmmm albo koledzy i koleżanki z forum nie czytają ze zrozumieniem albo ja czegoś tu nie rozumiem :| Podsumowując zmiany na duży plus!!! Tylko jedno mnie irytuje poziom wody, ale domyślam się, że jest to spowodowane chlapaniem pupili? Życzę powodzenia w drodze do 1800l pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedno mnie irytuje poziom wody, ale domyślam się, że jest to spowodowane chlapaniem pupili?

Poziom wody sięga do wzmocnień , czyli jest tyle ile powinno , z tym że poktywa jest tak zrobiona że nie zachodzi na szkło , tylko na nim jest opatra. Jednym z powodów jest właśnie chlapanie wodą przez ryby a oświetlenie jednak musi być troszkę wyżej bo nie raz było by zalane. Teraz są 2 żarówki energooszczędne i narazie nic nie zacieka i działają :) zobaczymy na ile , bo wszystkie wcześniejsze modyfikacje pokrywy z ledami i jarzeniówką kompletnie nie wypaliły i po krótkim czasie zaciekły.

Najwygodniej byłoby mi kupić pokrywe , na allu po 170zl , póki co nie mam kasy na taki wydatek więc jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainbow.. a może by tak na wzmocnieniach szybkę ? Wtedy pokrywa może być normalnie.

Hm , raczej to by nie wypaliło , bo pokrywa jest dość płytka ( bo robiona z podstawki) pozatym nie mam takiej szyby . Chodzi Ci o szybkę przed oświetleniem tak?

 

Gratulacje! Teraz jest super :)

Dzięki za wskazówki :) Jeszcze zostało tylko kilka rzeczy do dopracowania.

 

Dziś 2 dzień od zmiany , parametry w normie. Przed zmianą 80%wody ze starego akwa + dojrzały filtr.

przypomnę ze przepływ 780l/h , planuję dołożyć jeszcze (hm lub zamienić bo może być pralka) 1400L/h .

Ogólnie parametry nie skaczą , ale wiąże się to z cotygodniową podmianą wody 20% + przeczyszczanie filtra , bo zapycha się nie miłosiernie :x i wydajność spada po jakimś czasie , dlatego potrzebna zmiana. Narazie mam kasę na jakąś chińszczyznę a żeby coś lepszego to musze poczekać. Więc nie wiem czy lepiej kupić szybko , byle co np http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-jp-025f-300-500l-1600l-h-cena-i2889522468.html czy dozbierać na lepszy kubeł. Moim zdaniem kubeł wygrywa. Więc jak będzie kasa będzie kubeł.

Ryby czują się świetnie bo kopią w piachu i widać że zmiana im się podoba.

Klimat surowy , nie ma gałezi wierzby i nie będzie. A niech sobie pływają :) Liści też nie będzie , bo mąż nie chce "śmietnika" w akwa heh .Na jutro mam im porcje sałaty dla plamookich , już miski im się cieszą hehehe.

A tu pare fotek

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Teraz trojaczki których prawie nigdy nie widać a dziś wylazły żabole małe ....

 

Samica

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Samiec

Dołączona grafika

 

Zbrojniki jeszcze w starej aranżacji rozmnożyły się aale towarzystwo sprawiło że nic nie przetrwało z maluchów :(

 

A tu najstarszy zbrojnik , ma z 3 lata . Miał kiedyś ładne płetwy welonowe , dziś trochę przeżyły i tak wyglądają. Jest największy z 3 zbrojników , ma z 15 cm.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak wielkie ryby akwarium jest o dużo za małe...

Hehe nom. I to pisze osoba która ma w 80L "Dwa skalary,cztery molinezje,trzy kiryski,dwa zbrojniki,dwa mieczyki i gupiki."

Wiesz , właśnie w niedługim czasie plany są na 800L a masz racje ze 240L jak wspomniałam w wcześniejszych postach jest ciut małe i uważam że ryby zasługują na większe akwa . I będa je miały :DD:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...