Skocz do zawartości

[240l] 120x50x40 pielęgnice


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie nie mogę zakupić nowego większego baniaka , więc obsada z tego akwa idzie do chłopa z 450L . Musze przyznać że 6 szt takich pielęgnic w 240L to jednak porywanie się z motyką na księżyc. Na upartego i tu można je trzymać ale co to za życie dla nich. Kupując małe rybki jak widać w 1 postach tego tematu akwa wydaje się duuuże. A po 1,5 roku ryby są duuuże a akwa małe :(

Teraz tu planuje biotop Tanganika .... Jeszcze trwają spory z mężem co do obsady .... ale jakiś konsensus trza znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A księżne tak :) wiem , mogą zadziwić już kiedyś miałam z nimi do czynienia i teraz też mnie ciągnie w tę stronę .... Jednak cosik do tego bym dobrała. Choć wiem że z księżniczkami baniaczek jednak 1 gatunkowy. A chcę troszkę pokombinować , hm .... Jakieś propozycje ?

Krajobraz szykuję surowy , dużo otoczaków porośniętych glonami . Oczywiście piach na dnie zostaje.

Tylko co z kwestią wody :? Idę jutro po testy , a jak myślicie korzenie ? zostawiać ? wywalać ? Wiem , Tanganika to nie korzenie. Ale może jakoś w ten krajobraz się podpasują , chyba że znacznie będzie nie pod parametry , wtedy chyba out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie out , twardość ( testy zooleka - wiem , kitowe ale tylko takie są w moim zoologu) KH 6 GH20

NO2 0,3 (:o) - nie wiem , czemu tak - być może przez grzebanie w akwa. Zbijam do 0 . Obsada wciąż zagorzałe dyskusje i spory..... A tło będzie czarnee ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obsada dobrana , choć trzeba było trochę kompromisu. Tak to jest jak baniak jest "wspólny" .

No i jest:

2x Neolamprologus leleupi

3x Julidochromis regani

4x Cyphotilapia frontosa - Z tym to trochę z deszczu pod rynnę , gdyż we wcześniejszej obsadzie obsada była na "wyrost" co skutkowało przeniesieniem rybsk do wiekszego baniaka.

Mają ok 4cm , będa tu dochowane do 15cm i wtedy idą dalej do większego baniaka. Niby są tu na odchowanie bo ogólnie odradzam trzymanie tych ryb w 240L , to tu musiałam ustąpić dla męża - bo małe , bo 4 cm i chociaż na odchowanie , no weź, hmm.... :/

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://www7.pic-upload.de/04.03.13/ur4ttr9i7y.jpg

 

http://www7.pic-upload.de/04.03.13/sfp8imxy5jto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż nie ulega , podoba się i koniec , masz babo placek . Już nie chce mi się wtrącać w to akwarium. Niech robi co chce. Zapewne niebawem będzie trzeba te ryby oddać / tyle że sobie popatrzy teraz troche.

Temat raczej zamykam bo nie chce nawet się już wypowiadać , ileż można języka strzępić.

Jak akwarium przejdzie na mają własność , będzie inny biotop , będzie inny temat .Coś w brzanki sumatrzańskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...