Skocz do zawartości

[240l] 120x50x40 pielęgnice


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sewerum to w rzeczywistości nie rzucają się w oczy , tak jakoś się złożyło że tylko papugi są pomarańczowe i je " widać". Sewerki jak reszta są szarawe i nawet na zdjęciach niby ich nie ma a są. Tak poza to szukam dla nich większego akwa. Połączenie papugi + sewerum spisuje się , jednak ich sposób bycia jest całkowicie inny i tu się zgodzę że nie pasują do siebie.

 

Co do papuzich "frankestainów" to są jakie są. Wiem że komuś może się nie podobać że ktoś je ma , bo to mutanty itp. Sama nie jestem zwolenniczką kupowania , rozmnażania i takiego modzenia genetycznego z rybami. Tak jak wcześniej pisałam w poście decyzja kupna ich nie należała do mnie. Widziałam w sklepach "masakrycznie" zdeformowane formy papuzich i stwierdzenia sprzedających " bo one takie są " wciskanie ich ludziom którzy nie mają pojęcia o akwarium jest karygodne. Moje są u mnie ponad pół roku , staram się im zapewnić dobre warunki.

Zgadzam się z ludźmi który sprzeciwiają się "produkowaniu" tych pielęgnic. Ale człowiek tak ma że sobie lubi "poszperać" w genach. Odmiany welonów , zbrojników L-ek i inne krzyżówki też są " produkowaniem" ryb , które w naturze takie by nie były. Moim zdaniem oprócz podkreślaniu papuzich jako mutantów należy dodać też i inne gatunki ryb , które też zostały tak skrzywdzone przez człowieka.

Jedyne co możemy zrobić to namawiać ludzi aby ich nie kupowali a te które już mamy to starać się zapewnić im jak najlepsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem lepiej kupić już pielęgnice papuzią niż czerwone danio pręgowane lub przeżroczki syjamskie a szczytem jest "Tetra kolor" chociaż papuzich tak nie farbują w większości , kiedyś widziałem papuzią z napisanym imieniem na boku , albo złote rybki pyzatki wszystko to cierpienie dla ryb

OBRZYDLISTWO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie form hodowlanych do hybrydy niemalże ( jak nie dokładnie) z probówki...

Co nie zmienia faktu że formy hodowlane też są nie raz celowo zniekształcane np.ryukin

 

Generalnie severumy mają piekne formy barwne, a jezeli nie jestes przeciwniczką posiadania takich rybek, to mogłaś skusić się na Herosy odmiane GOLD

Goldy mi się nie podobają , moje szaraczki są ładniejsze a że w zbiorniku ciemno ... Przy świetle mają odcień zielonkawy. Pewnie to jakaś odmiana podstawowa , bo nie mogę znaleźć dużo info o ubarwieniu sewerum a moje nie pasują do tych znalezionych w googl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualka:

Obecna obsada:

3x sewerum

3x papuzia

2x skośnopręga

3x zbrojnik niebieski

1x kosiarka

 

Tymczasowo 2x bocja wspaniała - młode sztuki , ponoć pomogą na ślimory bo mam plagę świderków i nie mogę się wyzbyć. Codziennie garść można wywalać a dalej ich pełno. Bocje podrosną pójdą do większego baniaka.

 

Ogólnie jest spokój , samiec sewerum rośnie jak na drożdżach i nie lubi samic;/

Krzywdy im nie robi , czasem pogania. Pływa przy papugach i nie wiem co odstawia ale wygląda to jakby ich "bronił". Jakiś czas temu przy karmieniu mogłam "dotknąć" papuzie teraz samiec sewerum atakuje rękę i nici z karmienia z ręki .

Hierarchia -

1.papuzie

2.samiec sewerum

3.samice sewerum

4.skośnopręgie

5.kosiarka, zbrojniki

 

Cożby zmienić , myślę że kosiarka , 1 samica zbrojnika i 1 samica sewerum będzie out.

Zdjęcia wstawie później , czekam na nowe korzenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aktualka

 

Obsada bez zmian czyli :

3x sewerum

3x papuzia

2x skośnopręga

3x zbrojnik niebieski

1x kosiarka

 

Ryby rosną i coraz więcej jedzą.Był rogatek , nurzaniec , kryptokoryny ,anubiasy, gałęzatki i mikrozoria , wszystko szybko ładnie zasadzone i jeszcze szybciej wyrwane , poszarpane a rogatek w sumie zjedzony przez sewerki , także roślin już nie będzie nigdy, teraz z gałęziami i korzeniami niech się szarpią.

Już 2 raz plaga świderków , wyławiam co kilka dni bo się rozprzestrzenia się nie miłosiernie eeh.

 

Zdjęcia krejzoli.

 

Dołączona grafika

 

Młody Frankenstein(aktualnie zmienia ubarwienie na nie wiadomo jakie):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię wyrażać niepochlebnych opinii bo wiem że mojemu baniakowi daleko do przyzwoitości, ale mi się nie specjalnie podoba. Roślin nie ma przez obsadę to rozumiem, ale skoro nie masz roślin to mogła byś się postarać o jakiś ciekawie wyglądający korzeń, może trochę kamieni żeby miały się gdzie chować rybki bo na tą chwilę dla mnie jest trochę pusto. Kosiarkę oddaj lub dokup jej przyjaciół ( ale nie wiem czy nie będzie za gęsto rybek wtedy ) bo one lubią mieszkać w stadku. Reszta rybek fajna, ja żałuje trochę że nie zdecydowałem się na pielęgnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie potrzeba Ci kilku wyższych korzeni lub roślin pływających. Góra akwarium jak na mój gust troszkę za pusta. No i ułożenie przedmiotów na dnie takie troszkę sztuczne. Ciepło jest więc zrob sobie wycieczkę na bagna po korzenie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie wierzby już się suszą i będą przy powierzchni. Kolejnego wielkiego korzenia nie będzie bo cały dół jest zagracony korzeniami , pozatym u nas w sklepach korzenie można dostać ale do krewetkarium , większe mogą sprowadzić za kosmiczne ceny . Być może z allu uda mi się cosik tanio zakupić. Mam kilka korzonków z bagna tylko w preparację musze się pobawić.

Góra będzie bardziej "wolna". Na razie nie przewiduję zmian gdyż mam trochę innej roboty , ale za jakiś czas pozmieniam pare rzeczy. Co do roślin moge im wrzucić trochę pływających , będą pływać jakieś kilka godzin póki sewerki nie dorwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że te gałęzie wierzby właśnie pasują tu. Na żywo akwa wygląda lepiej , jaśniej i wogóle. Ryby trochę "leniwe" , więc jak zobaczyły gałęzie wierzby to odrazu humor się im poprawił i rozszarpują sobie , także nie wiem na jak gługo te gałęzie będą. Jak tylko wymotam fajny korzeń to wrzuce , na szybkiego nie wydam 170zl na duży korzeń żeby był już. Poczekam , poszukam ...

Dziś czeka mnie podmianka , nie moge patrzeć na te ślimory , także wyciągne je i ... zniszcze , a co , chamy rozmnażać sie nie będą :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj stała się rzecz straszna. Pielęgnica skośnopręga "rozerwała" sobie bok :/ Nie wiem jakim cudem , ryby są spokojne nie atakują siebie nawzajem. Myślę że mogła się drapnąć o korzeń ale że aż tak :o , wydawało się że przeżyje ale po dniu straciła kolory i padła. Szkoda dzieciaczka :(

 

 

Poza tym nowe foty z dziś

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jutro dodam video jak się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy klimat horroru

Wiesz, że zaraz bedzie coś strasznego (papuzia), a tu ukazuje się piękno, spokój (plamooka). Wszystko jest oki, chillout, aż tu nagle BADA BUM wyskakuje zółty potwór, a ja prawie wyskoczyłem z kapci!

 

Żartuje oczywiście, bo wiem, że lubisz te rybki :)

 

Teraz gdy tak patrze na Twój zbiornik, to widzę, że Heros nie są dobrze wybarwione. Ich barwy są przytłumione; czyżby czymś się stresowały?

 

Kolejną rzeczą jest podłoże. Wiem, że bazalt jest efektowny, ale żwir ma się nijak w połączeniu z pielęgnicami (nawet tymi, które przegrzebują dno sporadycznie).

 

Aranż jest genialny, ale pozbądź się tego TVNu po prawej stronie zbiornika i dodaj jakieś mocne zielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhehehe no tvn w tle , że też nie wpadło mi w ucho bo może bym jakąś scieżke audio dała heh ee tam.

Co do barwy sewerum to są ciemniejsze w rzeczywistości , przy nagrywaniu dałam najwyższe ISO bo jest ciemno w baniaku i nic nie było by widać a barwy wyszły takie ni jakie.

Jeśli chodzi o podłoże to naprawde piasek mi wybitnie tu nie pasuje , wcześniej mialam tanganike z księżniczkami z burundi jako podłoże właśnie piasek i przy nich było super bo kopały całymi dniami dołki i miały zajęcie. A tu ani sewerum ani papugi nie przejawiają chęci tknięcia podłoża. Z drugiej strony piach rozjaśnił by widok i przy okazji i zmianie aranżacji dam ten piasek . Jeszcze trochę musi być ten drobno ziarnisty bazalt bo mam trochę innej roboty i nie moge poświęcić dnia na wymianę podłoża. W przyszłości planowany zakup większego zbiornika , największego jakiego wynajdę :)

Teraz wynajmuje mieszkanie więc 240l to największy jaki mogę wstawić w pokój. Mam działe postawię dom i wtedy będzie BAŃKA z pielęgnicami:)

 

Zielsko dałam , potem zrobię zdjęcie bo jutro będzie za późno i zielsko zostanie zjedzone :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skombinować czarny piach. Jak poszperasz to na pewni znajdziesz.

A wiesz że nie pomyślałam , zobacze może na allegro jest jakiś naturalny czarny piach , bo u mnie w mieście tylko żwirek rzeczny:/

W sumie się zastanowie bo jasny piach by rozjaśnił widok a o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Akualka , baniak nadal istnieje :) Za jakiś czas przeprowadzka rybek do większego lokum :D

Już nie moge się doczekać ryby napewno też.

Aktualny stan obsady:

3x pielegnica papuzia

3x pielęgnica plamooka

3x zbrojnik niebieski

1x kosiarka ( weteranka jest u mnie baaardzo długo , z racji że jest duża w zoologu jej nie chcą , wiem że stadna dlatego jak znajdę dla niej stadko u kogoś kto ma duże akwa to tam powędruje)

Oświetlenie już 2 raz padło :evil: Ciągnie tylko 1 pasek a w akwa niezmiernie ciemnoo :shock: widocznie ledy u mnie długo nie ciągną , wilgotnieje i po kilku miesiącach ni działa. Czeka mnie zakup pokrywy , narazie nie mam funduszy więc zostanie jak jest.

Między mieszkańcami wojen nie ma ale każdy ma każdego gdzieś i na szczęście żadnego tarła nie przewiduje.

Ogólnie troche pusto ale tak mi pasuje , narazie zagracać nie będę.

Po zmianie zbiornika gdzie ta obsada idzie do min 450l w tym akwa będzie Tanganika :) powrót po dłuższym czasie , już nie mogę się doczekać.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kilka nowych fotek , baniak nadal stoi , czeka na zmianę aranżacji , narazie nie mam czasu aby coś tam zmieniać . Dodałam więcej gałęzi z wierzby , a plamookie zjadają je sobie na zdjęciu widać poszarpane gałęzie :/ Mam plage ślimorów i chyba nie pozbędę się tego aż do zmiany , wyłowienie wszystkich nie jest możliwe :evil:

Ryby jedzą duużo i ostatnio tylko czekają przy szybie na żarcie , wgłębka , rogatek , rzęsa wodna - wszystko smakuje plamookiej heh, jedynie stara gałązka wąkrotki się uchowała ale jest tak zniszczona że pewnie rozpadnie się jak ją wyciągne.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A taki Ciapek pływa , już sama nie wiem co na to cuś powiedzieć , zmienia ubarwienie i jak się wkurzy ma pasy na ciele jak pielęgnica zebra , może też całkiem zciemnieć i być czarna , a jak jest zadowolona i chce jeść to jest ciemna z łebkiem jasnym w ciapki :shock:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ogół

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałam wcześniej się spytać , bo szukałam na forum podobnego tematu ale ni ma.

Czy te pielęgnice mogę karmić dżdżownicami i innymi robalami żywymi , takimi od razu z ziemi wykopanymi?

Nie przygotowuje ich jakość specjalnie , poprostu hop siup do baniaczka i wyyżerka ;D

Czytałam ze serca wołowe nie nadają się dla tych ryb co mam i szukam innego źródła mięcha, ochotka i inne ciupusie robaczki są wchłaniane momentalnie i na samych mrożonkach można zbankrutować :/

A robale są dla nich syte i smakują im , tylko nie wiem czy są zdrowe.Jak coś to sorki za głupie pytanie ale wcześniej szukałam na tym forum i nikt o tym nie pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...