Skocz do zawartości

[240l] 120x50x40 pielęgnice


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie wanienka stanęła na swoim miejscu , więc tak wymiary 120x50x40 .Podłoże , 2 filtry i woda z innych akwarii ,w pól zalane , postawiłam na styropianie choć dopiero teraz gdy jest w połowie zalane akurat w pośrodku akwa jest łączenie 2 styropianów i nie wiem czy tak może być ;/ jakim cudem pośrodku jest lekki prześwit między akwa a tym styropianem

może jak zaleje do końca akwa dociśnie ten styropian i nie bedzie prześwitu hm:/ oczywiście styropian ogólnie jest tej samej grubości ,

obsada :

3 szt Heros efasciatus

2 szt papuzia

2szt zbrojnik niebieski

1szt kosiarka

i tak zostanie na koniec

 

a narazie dodatkowo

pływa

1 szt oscar red tiger - młody ok 5 cm ( na przechowanie tymczasowo)

5 szt neon czarny ( w ich stadzie pływa kosiarka chyba myśli że jest neonem heh)

 

podłoże żwir czarny

ok 5 korzeni z innych akwari

co do wystroju nie mam pojęcia tak mi się podoba choć trochę łyso

rośliny będą jak zrobie pokrywe , choć do pielęgnic to mała szansa że coś zostanie , ostatnie anubiasy zostały wszamane

oświetlenie będą ledy więc rośliny mogą nie przetrzymać

 

wszelkie komentarze i sugrstie mile widziane

narazie wygląda tak

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak sam zauważyłeś, akwarium trochę puste (dużo miejsca do pływania mają te rybki).

Co tam robi ta kosiarka? Chyba jakaś zagubiona.

Rybka ta wymaga więcej kumpli, więc albo do oddania, albo dokup jeszcze kilka.

P.S. Korzeni to Ci zazdroszczę, niestety ja mam dziurę w budżecie i mogę tylko popatrzeć. ;)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzenie zaciemniają wodę , nie miało być BW ale póki co jest , co do roślin to już anubiasy zostały zjedzone tylko kłącza zostały , rogatka chcę wrzucić niech pływa po powierzchni choć przy tym świeltle to i pewnie się nie uchowa . Cały czas miałam rośliniaki a tu taka odmiana , trochę łyso się wydaje ale ryby mają gdzie pływać , w sumie chodzi o podziwianie ryb a nie roślin ,a kosiarka uchowała się od poprzedniej obsady więc jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ja tam na fotce widzę neonki ???

Jeśli tak to możesz się z nimi pożegnać jak severumy ci podrosną , weź je oddaj i to szybko bo nie daję im wiele czasu w tym baniaku .

Pamiętaj jak dobierasz obsadę to duże ryby - duże ryby , małe ryby -małe ryby , powiązanie duże +małe jest równe temu że małe szybko znikną ci z baniaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja tam na fotce widzę neonki ???

Jeśli tak to możesz się z nimi pożegnać jak severumy ci podrosną , weź je oddaj i to szybko bo nie daję im wiele czasu w tym baniaku .

Pamiętaj jak dobierasz obsadę to duże ryby - duże ryby , małe ryby -małe ryby , powiązanie duże +małe jest równe temu że małe szybko znikną ci z baniaka .

Masz racje ;)

Ale czasem mogą być duże ryby z małymi np. Paletki + Neonki ;)

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem są jakiś czas i nie zwracają na siebie uwagi ,są tak szybkie że pielęgnicom nie chce sie ich ganiać, wiem że duże ryby + małe to nie jest dobre połączenie ale neonów nie mam gdzie oddać a przeciez nie wyrzucę , szukam im nowego domu

Miałem Severum Gold kilka sztuk jak były małe to były nieszkodliwe pływały sobie z neonami ale jak podrosły do kilkunastu cm to neonki znikały dosłownie w oczach.

Masz racje

Ale czasem mogą być duże ryby z małymi np. Paletki + Neonki

Zgodzę się że można trzymać neonki z dużymi rybami , sam mam ławice razem ze skalarami , ale trzeba podkreślić że to spokojne ryby tak samo jak paletki , ale nie Severum .

Poza tym poczekaj jak dojdzie do tarła to i tej kryptokoryny się pozbędziesz a anubias będzie oskubany , w moim poście na początku są foty jak wyglądał baniak z severum , zadna roślina nie miała szans .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do roślin to się zgadzam , severum zje każdą roślinę ale niech choć troche zielono bedzie ....

u mnie anubiasy pozbawione "młodych" liści , stare oskubane zostały , a liście kryptokoryny też postrzępione :/

Więc pomyśl co będzie jak dorosną do rozmiarów kilkunastu cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeżeli chodzi o kolorki severum to, tak jak napisał Poprzednik - zależy od odmiany. Severum Gold będą piękne, żółciutkie w plamki, Red - czerwono - pomarańczowe, ale jeżeli trafiłeś na odmianę podstawową - do końca swoich dni będą szro - buro - zielonkawe.. Są też w sprzedaży miksy powyższych odmian. Niestety nie wiem, kiedy severum uzyskuje pełnię barw, ale widziałam już całkiem nieduże egzemplarze (ok. 5cm) w wersji gold i były już całkiem żółciutkie. Jeżeli chodzi o rośliny, to trudno się nimi cieszyć przy severum, u mnie jadły nawet anubiasa, ale to nie Uaru oczywiście, które zjedzą kompletnie wszystko, co w akwa przypomina roślinkę.. :-)

Do Severum podchodziłam kilka lat temu. Obecnie mam Pielęgnice Szmaragdowe, mają ok. 15cm i roślin nie ruszają. Poza tym są spokojne (łagodna antypatia wewnątrzgatunkowa na poziomie dorosłego skalara, póki co), odważne, ciekawskie, "kontaktowe" i absolutnie niewybredne pokarmowo. Po kilku podejściach do pielęgnic - szmaragdowe są dla mnie, jak dotąd bez wad. Zobaczymy, jak wejdą w tarło..

A ha! Moje rybcie zaczęły ładnie się wybarwiać po zmianie pokarmu na Hikari Cichild Gold - polecam, jest świetny!

Pozdrawiam! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualka - na spróbowanie doszły rośliny - mikrozorium, kryptokoryna i wąkrotka , rośliny szybko rosnące więc zobaczymy jak posmakuje dla krejzoli , póki co anubias ucierpiał najbardziej czubki młodych liści systematycznie obgryzane przez sewerum , dużej kryptokoryny nie ruszają ale chyba nie da rady bo za mało światła . Niebawem lewa strona zostanie zmieniona - anubias out , odbije w innym akwa . Myślę nad dodaniem gałęzi będzie troche jak BW , góra jakaś taka pusta , więc jakieś gałęzie dębu dam ...

 

ogólnie

Dołączona grafika

 

i mieszkańcy

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...