Skocz do zawartości

Akwarium LOW-TECH a nawożenie


meyday1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem akwarium low-tech ok. 25 litrów. Z początku wszystko było ok, roślinki rosły pięknie, glony były ale bez tragedii. Około rok po zalaniu baniaka, listki roślin zaczęły żółknąć, a starsze liście są podziurawione. Zacząłem stosować nawóz z allegro K2SO4+FE itd. i zauważyłem, że np. listki różdżycy pospolitej znów rosną soczysto zielone. Czy to możliwe, że ziemia ogrodowa pod żwirkiem wyjałowiała już po roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w tego typu akwariach nie stosuje się nawozów,nie odmula się,nie dozuje się CO2.Czy ziemia może po roku być wyjałowiona tego nie wiem,nie zagłębiałem się w zbiorniki Low-tech,ale pojawiało się na forum wiele tematów pod tym kątem.Na pewno znajdziesz interesujące rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy ziemi czy specjalnym podłożu powinieneś nawozić rośliny.

Tak? Więc w jakim celu daje się tą ziemie? Nie wydaje Ci się ze ziemia jest nawozem? Że mikro i makroelementy są już w ziemi? Tak samo nie stosuje się nawożenia co2...co2 w tym akwarium samo się produkuje właśnie dzięki ziemi.

Poczytaj, zdobądź wiedzę....pogadamy.

 

 

Wracając do tematu. W zależności ile ziemi masz, tyle masz składników odżywczych, zależy jak karmisz, zależy czy nie lejesz nic do akwarium(czego lać się nie powinno w lt). Dobrze prowadzone lt powinno postać ładnych parę lat. Oczywiście jeżeli się prowadzi akwarium tak jak się powinno.

 

Mało informacji mamy o Twoim akwarium. Ale z tego co napisałeś można wywnioskować że być może zabrakło już składników odżywczych w twoim akwarium.(zacząłeś nawozić - rośliny odżyły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...