Jump to content

Zdychanie kosiarek!

Recommended Posts

Witam.Mam 2 problemy a mianowicie pierwszy z nich wygląda tak, że zdychają mi kosiarki maja one pomarańczowy nalot zresztą będzie widoczne na zdjęciu.A drugi wygląda da tak,ze u gurami złotego schodzi ośka również będzie widoczne na zdjęciu.Za pomoc z góry dzięki i proszę o szybka odpowiedź!

post-8908-13685165856953_thumb.jpg

post-8908-13685165858166_thumb.jpg

Oczywiście brak podstawowych informacji.

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

temperatura w zbiorniku

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane)

zdjęcie chorej rybki

Litraż to 112L

Obsada 3 górami złote, 1 górami marmurkowe,3 molinezje,1 kosiarka (2 zdechły), 3 glonojady, 2 sumy rekinie,ślimaki hellena (nie podam ile ich jest ale sporo)

temperatura wody to 28C

filtracja i napowietrzanie filtr zewnętrzny TETRA TEC700

woda zmieniam co 2 tygodnie w ilości 40L brud z wodą ściągam odmulaczem filtr czyszczę raz w miesiącu

Ph wody to 8,5

Nie posiadam CO2

Nie wiem kiedy akwarium zostało założone bo kupiłem je używane na początku sierpnia, nie wiem również ile czasu odstawało prze włożeniem ryb

Litraż to 112L

Obsada 3 górami złote, 1 górami marmurkowe,3 molinezje,1 kosiarka (2 zdechły), 3 glonojady, 2 sumy rekinie,ślimaki hellena (nie podam ile ich jest ale sporo)

temperatura wody to 28C

filtracja i napowietrzanie filtr zewnętrzny TETRA TEC700

woda zmieniam co 2 tygodnie w ilości 40L brud z wodą ściągam odmulaczem filtr czyszczę raz w miesiącu

Ph wody to 8,5

Nie posiadam CO2

Nie wiem kiedy akwarium zostało założone bo kupiłem je używane na początku sierpnia, nie wiem również ile czasu dojrzewało prze włożeniem ryb

Edytuj pierwszego posta. Zmniejsz tam zdjęcia i wypisz wszystkie dane o zbiorniku!

Obsada 3 górami złote, 1 górami marmurkowe,3 molinezje,1 kosiarka (2 zdechły), 3 glonojady, 2 sumy rekinie,ślimaki hellena

Ph wody to 8,5

Przypuszczam że to z powodu amoniaku.Przy takim wysokim ph 8,5 to bardzo prawdopodobne zwłaszcza że trzymasz żarłoczne pangi w małym litrażu.Toksyczny amoniak NH3 powinien w wodzie rozkładać się na nietrujące jony amonowe(NH4+).

NH3 + H2O = NH4OH = (NH4+)+(OH-) ta reakcja jest odwracalna i zależna od ph .Wzrost ph o 1 powoduje 10 krotny wzrost stężenia anmoniaku.

Kosiarki to najbardziej wrażliwe z trzymanych przez Ciebie ryb.(Dlatego padły pierwsze)

Chcesz doprowadzić zbiornik do porządku,to dostosuj obsadę do litrażu( na pewno pangi i nadmiar ślimaków do usunięcia i obniżenie ph (6,5-7,5) .

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...