Skocz do zawartości

[60] Początki


cyryl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać, jestem początkujacy w tym sporcie;)... Mam pytanie...posiadam akwarium 60L, funkcjonuje ok miesiaca, jak narazie wszystko ok...czytam juz dłuższy czas forum i chcialbym abyscie wypowiedzieli sie na temat mojej obsady, czy jest w ok? czy tez cos możnaby coś zmienic?

 

10x neonki

2x gupik

2x mieczyk

2x molinezja

1x glonojad

 

Do tego moczarka kanadyjska i korzeń. Dzieki z góry. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam jedna parke gupików, w takim razie bede musiał na dniach dokupic jedna samiczke, bo faktycznie czasami samiec nie daje jej spokoju. Co do molinezji i mieczyków bede musial zrobić najprawdopodobniej niespodziankę komuś z większym akwarium. Szkoda tylko ze pan u którego nabywałem te wszystkie rybki w tym samym czasie, mi nie doradził,choć go pytałem. Znając życie to pewnie chciał wypchnąć towar i pieniądze skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to pewnie chciał wypchnąć towar i pieniądze skasować.

Tak to jest właśnie z sprzedawcami, nie warto ich słuchać, bo liczą tylko na zarobek.

Przejrzyj ten temat i wybierz jakieś ryby a my skorygujemy:

viewtopic.php?f=39&t=19607

viewtopic.php?f=39&t=7147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem:

 

Pielęgniczka Ramireza bądź Kakadu -parka

 

Zostają Neonki+gupiki.

Co do glonojada to czy bardzo bedzie się męczył w tak malym akwarium?, bo nie ukrywam ładna ryba;) Jak już bym musiał go oddać, to parka Kisysków i Otoczek jesli gdzies go nabede.

 

Co byście mi jeszcze mogli polecic? dodam że jestem początkujacy i chciałbym w miare "twarde" ryby i nie zbyt agresywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może coś takiego:

Gupik 1+2/3

Neon 10 sztuk

Ramirez 1+1

Kirys 6 sztuk

 

Wydaje się rozsadną obsadą, w ciagu kilku nastepnych dni postaram sie jakoś uporać się z tym.

 

Posiadam również zewnetrzny filtr(nazwy nie bede wymieniał), co ile sugerujecie jego czyszczenie? i jak jest z wymianą wody? Na razie ph wody wynosi niezmiennie 7,5 od 4 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Posiadam również zewnetrzny filtr(nazwy nie bede wymieniał), co ile sugerujecie jego czyszczenie? i jak jest z wymianą wody? Na razie ph wody wynosi niezmiennie 7,5 od 4 tygodni.

Częstotliwość czyszczenia filtra zależy głównie od mediów w nim. Jeśli masz gąbkę tylko możesz czyścić z powodzeniem raz na miesiąc. Lub tak jak kaskadę co 2 tygodnie. Jeśli masz ceramikę od samej góry bez prefiltra to raz na tydzień by nie zamuliła się ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...