Jump to content

Co to oznacza ?


lecho
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Mam krewetki RC i niestety :x ślimaki, ostatnio zauważyłem, że moje krewetki podkulają ogony :shock: kiedyś widziałem takie pytanie lecz nie doczytałem odpowiedzi (nawet nie wiem gdzie). Czy to może oznaczać, że są atakowane przez pasożyty ?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli napiszesz coś o swoim akwarium, oraz o zachowaniu krewetek

Co ma do tego akwarium?

 

oraz o zachowaniu krewetek, będzie nam łatwiej pomóc,

ostatnio zauważyłem że moje krewetki podkulają ogony

Krewetki podkulają ogon, gdy.. że tak powiem robią kupkę :P

Link to comment
Share on other sites

Tylko one te ogony podkulają prawie o 360 stopni. Ja te krewetki mam od początku września, do tego czasu mogłem nie zauważyć tego ? Akwarium mogę opisać proszę bardzo :) Po lewej stronie blisko filtra mam jaskinię, przy jej lewej części mam mech chyba Christmas, trochę na prawo są takie fajne wytrzymałe rośliny wysokie tak na 10 cm, mają takie podłużne liście, na środku jest gałęzatka i ocalała część trawki takiej wysokiej która potrafi (jak się rozrośnie :D sięgać tafli wody), jeszcze bardziej na prawo mała roślinka o okrągłych liściach i drewienko na którym mech (tam krewecie lubią przesiadywać, :D lecz nie pogardzą ,,dachem" jaskini.)

Link to comment
Share on other sites

Tylko one te ogony podkulają prawie o 360 stopni.

To niemożliwe. :roll:

Krewetki czasem podkulają ogon gdy zbliżają się wylinka.Nie ma paniki.

Krewetki podkulają ogon, gdy.. że tak powiem robią kupkę

To nieprawda,łoją jak się tylko da nie przyjmując jakieś określonej postawy.
Link to comment
Share on other sites

Krewetka mocno zgięta, ale ogon zawinięty o jakieś 150* a nie 360* (co jak ktoś już wspomniał jest niemożliwe) , to często krewetka, która się czyści.. ale to da się zauważyć, że przytrzymuje swój odwłok "pod sobą" czyści pancerz z góry, ogon, odnóża pławne...

 

Owad, jeśli jest drobniejszy budową od owocówki i masz na myśli owady lądowe bywające w domu...to np Ziemiórka może być- szkodnik kwiatów doniczkowych.

Link to comment
Share on other sites

Foto postaram się wstawić we wtorek. A co to są takie małe na 5mm ruszają się jak robaki, chodzą po ściankach akwarium. Są białe.

 

Prawdopodobnie są to wypławki- biało- szarawe, czasem półprzezroczyste. Możliwe, że te Twoje są młode. Kolejna mozliwość to nicienie- mają przeważnie grubość nitki, są białe i osiągają rozmiary ok 0,5 mm. Wpisz w wyszukiwarce hasło wypławki, nicienie. Te tematy są często wałkowane na forum.

mod.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...