Jump to content

jakie rybki i rośliny do 45 L ?

Dejwid145
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam od miesiąca akwa 45l. Niestety z niewystarczającej ilości wiedzy o takim akwarium, straciłem kilka niezwykłych zwierzątek ;/ teraz już wiem więcej na ten temat ale nie wiem jakie rośliny i rybki zakupić do tego akwa. Interesuja mnie najlepiej małe, tanie i ładne rybki oraz coś w stylu krewetki, raki, węgorki itp. Prawdopodobnie kupie:

-1-3 gupiki, chciałabym 4 (mogą być 4?)

-neony inessa, zielone lub czarne (wiem ze nie mozna ich laczyc) tak max. mysle 10 szt

-tak z 6 krewetek RC ( moge do nich dokupic np. 1-2 filtrujace?)

mam jeszcze 2 gurami (ok. 9,5 cm i raczej je sprzedam kumplowi do 150l) i dwa mieczyki (po ok. 2,5 cm wiec malutkie), wiec moga byc te rybki + te dwa mieczyki ? ;)

Oraz 2 sprawa: Jakie roślinki?

Do krewetek bym kupil mech jawajski. Ale jakie jeszcze?

Ale to nie koniec. Nie wiem czy bede musial kupic kamien napowietrzajacy oraz co jest jeszcze potrzebne do takiego akwa.

Odpowiedz dla kolegi z tematu z ,,roslinki i pielęgnacja" ;) podłoże mam żwirek naturalny, ale nie piasek tyko taki grubszy. Oświetlenie spełnia dobrze swoją funkcję, ale jakie roślinki? najlepiej średnio wymagające, niezbyt duże i żeby się mocno nie rozrastały. ;) Mam na razie w planach mech jawajski dla krewetek i anubias. Może być? ;)