Skocz do zawartości

jakie rybki i rośliny do 45 L ?


Dejwid145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam od miesiąca akwa 45l. Niestety z niewystarczającej ilości wiedzy o takim akwarium, straciłem kilka niezwykłych zwierzątek ;/ teraz już wiem więcej na ten temat ale nie wiem jakie rośliny i rybki zakupić do tego akwa. Interesuja mnie najlepiej małe, tanie i ładne rybki oraz coś w stylu krewetki, raki, węgorki itp. Prawdopodobnie kupie:

-1-3 gupiki, chciałabym 4 (mogą być 4?)

-neony inessa, zielone lub czarne (wiem ze nie mozna ich laczyc) tak max. mysle 10 szt

-tak z 6 krewetek RC ( moge do nich dokupic np. 1-2 filtrujace?)

mam jeszcze 2 gurami (ok. 9,5 cm i raczej je sprzedam kumplowi do 150l) i dwa mieczyki (po ok. 2,5 cm wiec malutkie), wiec moga byc te rybki + te dwa mieczyki ? ;)

 

Oraz 2 sprawa: Jakie roślinki?

Do krewetek bym kupil mech jawajski. Ale jakie jeszcze?

 

Ale to nie koniec. Nie wiem czy bede musial kupic kamien napowietrzajacy oraz co jest jeszcze potrzebne do takiego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dla kolegi z tematu z ,,roslinki i pielęgnacja" ;) podłoże mam żwirek naturalny, ale nie piasek tyko taki grubszy. Oświetlenie spełnia dobrze swoją funkcję, ale jakie roślinki? najlepiej średnio wymagające, niezbyt duże i żeby się mocno nie rozrastały. ;) Mam na razie w planach mech jawajski dla krewetek i anubias. Może być? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...