Jump to content

Rośliny na allegro

Recommended Posts

Moim zdaniem nie opłaca się kupować zestawów mały/dużych roślin. Jest np. 5 gatunków roślin w tym 2-3 gałązki. Zanim to ruszy to dokupisz jeszcze dwa razy to samo ;). Lepiej zgadać się z kimś z forum i przyjąć lub kupić za symboliczną cenę. Takie moje zdanie :).

Nie kupuj kilka gałązek mchów różnych gatunków.

A jeśli chodzi i rośliny to szukaj roślin pod światło, nawozy i dawkowanie Co2 jakie stosujesz.

Dobrze by było, żeby w aukcji widniały informacje i baku ślimaków i glonów, chyba że je chcesz.

Moim zdaniem nie opłaca się kupować zestawów mały/dużych roślin. Jest np. 5 gatunków roślin w tym 2-3 gałązki. Zanim to ruszy to dokupisz jeszcze dwa razy to samo ;). Lepiej zgadać się z kimś z forum i przyjąć lub kupić za symboliczną cenę. Takie moje zdanie :).

Czyli nie zestawy ale np coś takiego : http://allegro.pl/roslina-limnophila-se ... 85188.html

A co do obsady jakie rośliny proponujecie do akwa 112 L, oswietlenie 2 x 18 w, będe nawoził, a w późniejszym czasie będę dawał c02?

Chciałbym zamówić roślinki przez allegro bo te w sklepie są kilka razy droższe, na co zwrócić uwagę przy wyborze zestawu roślin przez internet?

Na Aledrogo :D można kupić różne roślinki, i zapewne gdziekolwiek indziej . Jedne ładne i czyste, inne z glonami, a jeszcze inaczej te ładnie wyglądające też mogą mieć zarodniki glonów na sobie co przy nieodpowiednich warunkach w naszym akwarium skutkować będzie ich pojawieniem się. Tak czy siak uwagę należy zwracać na komentarze jak są pozytywne to już coś, ale i tak jeśli ktoś ma 100% pozytywnych komentarzy nie daje gwarancji, że roślinki będą super, bo większość ludzi wystawia je po otrzymaniu przesyłki, a nawet po wsadzeniu do zbiornika nie zauważa na nich glonów. Ja mogę polecić Ci zestaw roślinek które sam kupowałem i te są bardzo zadbane i zdrowe. A kupiłem do swojego baniaczka 3 zestawy na różnych aukcjach. Pierwszy zestaw: Roślinki ładne + krasnorosty nitkowate na roślinkach. Drugi zestaw: Roślinki duże i widać że dobrze nawożone + krasnorosty krzaczki ( najgorsze ). Trzeci zestaw godny polecenia, bo roślinki super i bez glonów - wysyłam Ci linka na private.

Ps: Chcąc mieć akwarium bez glonów, trzeba stworzyć takie warunki aby się nie rozwijały. A nawet te najpaskudniejsze znikną.

Powiem ci jedno ,z tym oświetleniem 2x18W długo nie zajedziesz.

Od razu dołóż świetlówkę 18W,gdyż przy standardowym oświetleniu będziesz miał problem z krasnorostami...

Uwierz mi ,paskudne są.

ok, tylko jak mam dołożyć świetlówkę do pokrywy która ma tylko 2 miejsca na świetlówkę i to akwarium profilowane?

Moze jest opcja z wymiana zarowek na mocniejsze?

jaka opcja? jak to sprawdzić?

Nie wiem jestem totalnym laikiem ale jezeli masz 2x18=36 i ludzie mowia zebys dolozyl 18w to moze da sie zalozyc cos na zasadzie 2x27w?

No raczej nie, bo wydaje mi się zę mocniejsze są dłuższe i nie wejdą do pokrywy :)

Kupiłem dwa razy roślinki przez allegro. Raz były to z przycinki, fakt, za dwadzieścia kilka złotych z przesyłką dostałem kilka gatunków roślin, ale każda po kilka gałązek, gdzie przy moich rybach jest to bez sensu, prawie nic się z tego nie ostało. Za drugim razem kupiłem pakiet w koszyczkach. Za 10 koszyczków dałem 60 zł. Patrząc na ceny w moich okolicach to zaoszczędziłem przynajmniej dwukrotnie, a roślinki przyjęły się bardzo dobrze i rosną jak szalone :)

Ja kupiłem kilka roślinek na allegro i jestem zadowolony, wszystkie bardzo zadbane, zgodne z opisem, jedyne na czym się naciąłem to eleocharis parvula bo za 10zł kupiłem 50 sztuk a to wychodzi objętościowo 1x1cm gdzie za 26zł z hodowli in-vitro jest mega kubek 10x10cm wypchany tą trawą po brzegi :/

Ja kiedyś sprzedawałam roślinki na allegro ale teraz nie chce mi się już łazić na pocztę więc wystawiam za free na forum i jeszcze sami sobie wycinają :mrgreen:

Na co zwracać uwagę: myślę, że nie na to ile kto ma pozytywów ani ile ktoś już supermega zestawów sprzedał ale patrzeć CO jest w zestawie. Warto też poszukać aukcji z naszych okolic i odbierać osobiście. Czasem na aukcji wystawione jest 5 gatunków po 10 dużych roślin co wystarczy do obsadzenia 100 l akwarium a czasem 20 gatunków w tym 10 to coś ala 100 sztuk rzęsy co się zmieści na dłoni :mrgreen: Trzeba wiedzieć CO się kupuje i żeby to pasowało do naszego akwarium, to myślę jest najważniejsze. Potem nie ma narzekania, że po kupnie kolorowych, delikatnych i wymagających roślin 100% nam się rozpadło w tydzień jak mamy bardzo twardą wodę i 5 letnią żarówkę pila w 100 l akwarium (tacy magicy też się trafiali).

Share

• Create New...