Skocz do zawartości

Glony nie wiem jakie pomóżcie ...


konrad2252
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z glonami rosną tylko na liściach na początku dużych a potem przenoszą się na małe liście

Wygląd mają bardzo charakterystyczny małe ciemnozielone plamki które po pewnym czasie przeistaczają się w łatki

Chcę to usunąć w jakiś sposób ale nie wiem jaki stosowałem tabletki na glony ale nie pomogło akwa ma jakieś 3 miesiące

Pomocy napiszcie jak to zwalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto może jutro bo dziś już nie mam czasu

Parametrów nie sprawdzałem ale sprawdzę

Akwa ma 112l, filtr 450l/h, podaje CO2

Oświetlenie 1 żarówka 11w a druga specjalna też 11w ale jest PLANT czyli taka specjalna aby roślinki lepiej rosły

1.ok

2.ok

3. Co2 przy takim oświetleniu

4. 22W na 112l to za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam słabe oświetlenie i chciałem kupić mocne żarówki ale sprzedawca powiedział że będzie mi się topić pokrywa ale jakbym kupił aluminiową pokrywę było by ok ale u mnie taka pokrywa kosztuje ok 500 zł a jak dla mnie to nie stać mnie ta takie rzeczy ponieważ 500 zł to prawie połowa wypłaty mojego rodzica a jeszcze chatę mam w remącie (dach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sorrki że się spóźniłem ale musiałem się pouczyć na sprawdziany

2.dzięki za odp ale na wszelki wypadek masz zdjęcia

3.chcę jeszcze coś powiedzieć o moich roślinach a mianowicie że tracą kolor i tak jakby gniją a szczególnie korzenie i robią się zółte nie wiem czemu i ma większych liściach pojawiają się brązowe plamy i dużo listków opada tak jakby była w akawa ''wieczna jesień'' z resztą co będę opowiadał sami zobaczcie i powiedzcie jak to wszystko zreperować abym miał piękne roślinki :roll:

4. Adminie sorki za te rośliny wiem e to nie ten dział ale nie chce zawalać miejsca na innych działach a tak a pro po nie chce mi się robić nowego tematu w sprawie roślin :)

5. Za Odp Bardzo Serdecznie Dziękuje

6. Foty roślinek i oto uporczywych glonów

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

A i jeszcze rewelacji nie ma bo robiłem telefonem fotosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:) wiem, wiem, wiem jak zwalczyć glony. W twoim przypadku pomoże wyciągnięcie gwoździa z podłoża i zeskrobywanie nim glonów. Przecież jesteś ekspertem w dziedzinie hodowli roślin(wnioskuje po przeczytaniu ostatniego twojego tematu).

 

Glonów chyba też.... :zamieszany:

 

 

przepraszam za spam. Ostrzeżenie przyjmę z radością...czasem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie... Zauważyłem ostatnio na szybie śladowe ilości zielenic i okrzemek. Moje akwarium ma 40l. Myślicie, że ślimaki ampularie albo heleny dadzą radę zeżreć te zarodki glonów? Na razie prawie ich nie widać, ale wolę dmuchać na zimne, bo później się pogrążę w tych glonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...