Skocz do zawartości

filtr zewn. do akwarium 54L


ciambor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie miałem wcześniej styczności z filtrami zewnętrznymi (tylko z kaskadą FZN-1) mam prośbę o pomoc w wyborze filtra do akwarium 54L (60x30x30). Zależy mi by cicho pracował oraz wysokość podnoszenia wody miał min. 1,0m (wymiar od spodu szafki gdzie będzie stał filtr do górnej krawędzi akwarium). Cena ~300zł

Po małym rozeznaniu w :google: moje typy to:

Eheim 2032 Ecco pro 130

Eheim Classic 2213

Filtr Tetratec EX-600 (NOWY TYP) (choć ten raczej odpada bo wysokość podnoszenia =0,81m)

JBL CristalProfi e701 GREENLINE

Nie są "za mocne" do takiego litrażu?

Może coś innego godnego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=8&t=36280

 

 

Nie są "za mocne" do takiego litrażu?

Poczytaj sobie, a tam jest napisane ile razy filtr powinien przepuścić wodę z akwarium. Przepustowość filtra / pojemność baniaka = 4/5 jak wyjdzie tobie coś koło 4/5 to filtr przepływem się nadaje np. 1000 / 200 = 5 .

 

 

Może coś innego godnego polecenia?

Masz tam tabelkę poczytaj sobie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie akwa jak Ty.

W nim mini kani 120 są w nim 4 kosze,regulacja przepływu,bardzo cichy jedyne do czego można się przyczepić sztywne węże.Rozwiązałem to w ten sposób że dałem węże Eheim 16/22 i teraz jest o wiele lepiej.Wydałem na filtr coś ok 140zł i do takiego akwa według mojej opinii jest wprost super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dlatego myślę by kupić Eheim 2213++ :)

I prawidłowo myślisz!

To masz najlepszy filtr z dostępnych na rynku, jaki może być do akwarium tej wielkości!

Nie pamiętam teraz tych plusików w modelu 2213,wybierz ten z zaworami ale bez wkładów. Bodajże jest to 2213+, nie jestem pewien w 100%.

Zasyp go ceramiką/keramzytem i daj tylko 4-5cm włókniny na same górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem, że mr Amano uzywa w swoich akwariach wkładów węglowych gdyż ze względu na wyjątkową porowatość są idealnym medium dla fitracji biologicznej, i węgiel może się "wypłukać" z tego co zbierze jedynie w wyjątkowych warunkach np kilkaset stopni więc raczej w akwarium nie... coś mi wygląda na mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastosowałem tego wkładu węglowego. Tak jak napisał S'Sayan że stosuje się go przy "dezynfekcji" akwarium, można też przy starcie akwarium włożyć trochę węgla na parę dni ale ja to sobie odpuściłem.

Z filtrem niestety mam inny problem: pierw przy zalewaniu filtra okazało się że oba zawory przeciekają - nie wiedziałem dlaczego ale w końcu po jakimś czasie doszedłem że oba są po prostu pęknięte :o (jakby były za mocno skręcone i pękły). Podłączyłem go bez zaworów, zalałem, uruchomiłem, odpowietrzyłem i znów niespodzianka - filtr pracuje strasznie głośno, buczy niemiłosiernie, trochę popracował ale w końcu go odłączyłem bo hałas jakby mi ktoś zamrażarkę sklepową* wstawił do pokoju - filtr jedzie na gwarancję :(

 

* moja żona tak stwierdziła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...