Skocz do zawartości

Ramirez i Kakadu


Bartex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Naczytałem się różnych opinii na temat tych dwóch rybek.... że razem nie bedą żyły, że walka itp.

Ramirezy 1+1 (samczyk pilnuje ikry), dołożyłem Kakadu 1+3.....i.... tylko piwka im brakuje, zero agresji...razem pływają jedzą itp... jedyna "agresja" jaką można zauważyć to samiec Ramireza do samiczek Kakadu... kończy się na małyej gonitwie ( robi dokładnie tak samo ze swoją Pania z która ma jajeczka). Mit według mnie obalony...a te ryby w jednym zbiorniczku swietnie się prezentują:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc....

Czy hodowałeś je razem...

Strasznie się naczytałem, że nie da rady ich razem trzymać itp.

Z drugiej strony jednak stwierdziłem że oba gatunki zbyt wielkie nie są i krzywdy sobie nie zrobią.

Nawet jeśli obie bedą miały w tym samym czasie tarło i poźniej ikrę to u kakadu ikrą opiekują sie samiczki które są sporo mniejsze od samca ramirezy wiec w droge im wchodzic nie bedą. A przy ewentualnych kontaktach skończy się co najwyżej przegonieniem.

Owszem, jest to tylko moja hipoteza, ale tak jak pisałem wcześniej na chwilę obecną nie ma żadnych większych spięć....co ciekawe samiec Ramireza bardziej gania neony niż kakadu.

Gdyby cokolwiek w relacjach tych rybek się zmieniało to bedę na bierząco informował.

Na chwilę obecną wyglądają jak dobrzy kumple a nie wrogowie:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj...

 

Na tym forum zawsze zbesztają i wytkną obsadę. A to i tak zawsze podręcznikowe stwierdzenia.

 

Jak by teraz Pan Takeshi Takashima napisał w książce że paletkę można trzymać w 60L to by tak się utarło i już.

 

Fakt nie można przeginać i przykład u góry był nad wyraz skrajny. Ale są granice zdrowego rozsądku i należy obserwować naszych podopiecznych. Jeśli jest im dobrze to ok. Nie ma co jechać z podręczników.

 

A ja stawiam tezę że Neon jest stadny i musi go być min 12 szt. a nie 6.

 

 

Nawet widziałem ostatnio Super akwarystę już nie chcę mówić kto i gdzie. (na pewno nie na forum żeby nie było szukania) No wzór nad zwory i mój ideał sam twierdzi że skalary 55h a kurde sam trzyma w 40h i niewiele większym akwa.

 

Wiedza wiedzą i teoria ale praktyka to co innego.

 

Testuj testuj bo sam jestem Ciekaw jak to się wszystko rozwinie. Przecieraj szlaki i łam stare prawa na przeżółkłych kartkach papieru.

To tak jak kiedyś u mnie w technikum. Wchodziły telefony z kolorowymi wyświetlaczami WOW ;p 256 kolorów ;p

.... A nadal się uczyliśmy o wzmacniaczach z żółtych kartek z lat 70-80 ;p

 

Dobra powinienem ograniczyć się tylko do pochwały i czekania na dalszy rozwój sytuacji a ja znów się rozpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być one i mogą razem i żyć, ale tu chodzi o zapewnienie im jak największego terenu, aby czuł się dobrze.

To tak samo jak Skalar może żyć w 60l i też będzie żył, ale chodzi o zapewnienie im jak najlepszych warunków do życia.

Nie doczekałem się odpowiedzi jaka jest reszta obsady?

Rozumiem, że akwarium 126l jak w podpisie tak?

Osobniki jakich rozmiarów posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że biorę...

Ale pytam w takim razie co usunąć?

6x kirys panda, pstry, sterby

1+1 ramireza

3+1 kakadu

Zbrojniki cały czas na szybach (ok 2cm)

 

Neony- środek

Szczupieńczyki- góra

3+1?

Nie czasem 1+3? :)

Kiryski to każdego po x6 czy jak?

I ile neonków,zbrojników i szczupieńczyków?

Pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam tez posiadam ramireza i kakadu w jednym akwarium mam je juz ponad rok i nie ma u nich sprzeczek sa w stosunku do siebie bardzo spokojne posiadam takze zóltaczki - pielegnice i z nimi tez nie ma problemu podczas skladania ikry w tym samym czasi przez oba gatunki nie ma zbytch duzych problemow ryby odganiaja sie tylko nawzajem od swoich jajeczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...