Jump to content

dziwne płetwy


Recommended Posts

rybki to gupiki wydaje mi się ze dbam o akwarium w odpowiedni sposób innym rybkom nic się nie dzieje oprócz gupikom a one maja weloniaste ogony wiec może od tego że walczą ze sobą ale jeśli źle dbam o akwarium to jak powinno być w odpowiednio prowadzonym akwarium?

Link to comment
Share on other sites

mam akwarium 80 litrów podmieniam w nim wodę co tydzień jakieś 30 % mam filtr wewnętrzny używam soli akwariowej( w niewielkich ilościach) oraz uzdatniacz do wody tropicala karmie rybki 3 rożnymi pokarmi suchymi jeden dla ryb kolorowych dafnie suszone oraz roślinny nie wiem co mogłabym napisać jeszcze możne zadaj mi jakieś pytanie a ja odpowiem

Link to comment
Share on other sites

80l niedawno było 60 ?? ale i te 80 za mało, ale to już chyba wiesz , a ryby w nieodpowiednich ilościach, ale to też chyba wiesz. Nie syp soli. Możliwe że twoje ryby są podgryzane, jak zostało to już napisane i to chyba najodpowiedniejsza diagnoza. Gupiki raczej nie są bardzo wrażliwe na złe parametry, więc ta teza upada, tak jak i karmienie.

Link to comment
Share on other sites

no niedawno było 60 litrów ale zmieniłam na troszkę większe i dlatego napisałam ze 80 litrów bo pytałeś jakie mam akwa, nie mam warunków mieszkaniowych takich aby sobie pozwolić na większe akwarium... dzięki za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

rybki to gupiki

to może być infekcja bakteryjna z chorób lub zwyczajnie jakaś ryba obgryza. Nie wiem dlaczego miewam przeczucie, że może być temu winna Tetra.

 

A jeżeli nie, to zapewne j/w infekcja, polecam FMC z ZOOLEKI. Wg instrukcji raz na tydzień. To również pomaga w sytuacji, gdy gupiki mają "posklejane" płetwy.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...