Skocz do zawartości

dziwne płetwy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rybki to gupiki wydaje mi się ze dbam o akwarium w odpowiedni sposób innym rybkom nic się nie dzieje oprócz gupikom a one maja weloniaste ogony wiec może od tego że walczą ze sobą ale jeśli źle dbam o akwarium to jak powinno być w odpowiednio prowadzonym akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam akwarium 80 litrów podmieniam w nim wodę co tydzień jakieś 30 % mam filtr wewnętrzny używam soli akwariowej( w niewielkich ilościach) oraz uzdatniacz do wody tropicala karmie rybki 3 rożnymi pokarmi suchymi jeden dla ryb kolorowych dafnie suszone oraz roślinny nie wiem co mogłabym napisać jeszcze możne zadaj mi jakieś pytanie a ja odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80l niedawno było 60 ?? ale i te 80 za mało, ale to już chyba wiesz , a ryby w nieodpowiednich ilościach, ale to też chyba wiesz. Nie syp soli. Możliwe że twoje ryby są podgryzane, jak zostało to już napisane i to chyba najodpowiedniejsza diagnoza. Gupiki raczej nie są bardzo wrażliwe na złe parametry, więc ta teza upada, tak jak i karmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybki to gupiki

to może być infekcja bakteryjna z chorób lub zwyczajnie jakaś ryba obgryza. Nie wiem dlaczego miewam przeczucie, że może być temu winna Tetra.

 

A jeżeli nie, to zapewne j/w infekcja, polecam FMC z ZOOLEKI. Wg instrukcji raz na tydzień. To również pomaga w sytuacji, gdy gupiki mają "posklejane" płetwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...