Skocz do zawartości

po jakimś czasie roślinki mi padają... pomocy


17bianka17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium mam od bardzo dawna tylko jakoś zawsze mam problem z roślinami ... przez jakiś czas miałam moczarke kanadyjską i fajnie sobie rosła gdy tu nagle zrobiła się jakaś taka wiotka rozlazła miękka i listki praktycznie zaczęły się rozpuszczać w wodzie:/ i już było po moczarce ... obecnie mam roslinke Kabomba i też zauważyłam że łodygi zaczynają tracić kolor oraz przerzedziła się i prawdopodobnie tez juz z niej nic nie bedzie... choć na początku też bardzo ładnie rosła i nic nie wskazywało ze cos sie dzieje z nia nie tak... natomiast np Żabienica Blehera rośnie normalnie juz od kliku lat i nic sie z nia nie dzieje...

 

 

Mod.Janusz---Kolejnym takim pismem,a dostaniesz ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie trudne do uzupełnienie gdyż parametrów nie sprawdzam ponieważ nie zauważyłam takiej potrzeby aż do teraz... podłoże to żwirek, oświetleni włączone jest około 12 godz dziennie, żarówki 18W i są dwie, preparaty używane to MULTIMINERAL tropical oraz

Nawóz TetraPlant PlantaMin,( mam też od nie dawna bimbrownie ale to raczej nie z tego powodu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, że coś złego dzieje sie z roślinami, a nie widziałaś do tej pory potrzeby sprawdzania parametrów wody? Sprzeczności.

Mozliwe że główna przyczyna problemów tkwi w parametrach, możliwe również, że rośliny zostały niewłaściwie posadzone lub w niewłaściwym miejscu. Taka kabomba np. nie lubi prądu wody, zastanów się czy czasem nie posadziłaś owych roślin przy wylocie filtra, jeśli tak odpowiedź gotowa.

 

ps. Kup podstawowe testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...