Skocz do zawartości

Zakwit i słaba walka...


mitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam spory problem z zakwitem wody. Robiłem zaciemnianie 4 dni lecz skutek dość słaby choć trochę się polepszyło; ale nieznacznie.. Otóż tak wartości wody nie podam gdyż nie mam testów. Myślę ze to wina azotanów (chyba tak się zwie) Dziś odkryłem akwarium i popołudniu oczyszczę dno odmulaczem i wymieniam 10litrów wody(akwarium 54L) . Tyle mam odstanej. Chyba ze mogę dodać tego antychloru to podmienię i 20litrów? Po czym planuje dalej zaciemnić akwarium. Filtracja to aquael turbo 500 w nim zeolitu trochę bioceramiki i gąbka, a także chiński filtr hj 411b bodajże gąbka i trochę zeolitu. Teraz pytania ważne dla mnie czy dokupić i dołożyć waty perlonowej? Czy ona coś pomoże? Nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto.. A także czy jak nic nie pomoże to dolać trochę Alginu? Wiem ze chemia to ostateczność. Jeszcze pytanie czy podmienić jeszcze z 10 litrów wody np jutro lub pojutrze? A także co się mogło stać z moim ślimakiem ampularią którego kupiłem ok 4dni temu, siedział w muszli a po odkryciu dziś zbiornika muszla pusta? Ryby to harem prętników 7 neonów 4 gupiki i 3 kiryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PARAMETRY FILTRA:

 

Moc

2W

 

Max. podnoszenie słupa wody

60 cm

 

Wydajność

300 l/h

 

Wielkość akwarium

DO 30 L

 

Waga

0,15 kg.

 

Wymiary

36x44x115 mm

 

Zasilanie

230V AC 50

 

Według mnie to filtr jest za mały. Ja z nadwyżką filtracji nie miałem nigdy problemu z wodą, a jak miałem na początku filtr za mały to non stop zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry są dwa więc wątpię ze za słaba bo łącznie 800l/h ?? Aquael turbo 500 http://allegro.pl/aquael-turbo-filter-5 ... 29248.html i hj 411b http://allegro.pl/filtr-hj-411b-wewnetr ... 88003.html zapodam linki a coś więcej względem np waty?

 

Dodam ze nie podaje CO2 ani zadnych nawozów akwarium mam około hmm 4-6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...