Jump to content

Ryba która będzie zjadać glony (glonojad)

YotoroAne
 Share

Recommended Posts

Szukam ryby co żywi się w akwarium glonami, ale... nie jest to Zbrojnik Niebieski (nie podobają mi się te jego paskudne kolce na łbie :evil: ) i, i nie rożnie większa niż 6-8cm. Jest taka ryba w ogóle? A jak nie to co małego mogę trzymać w akwarium co będzie mi zjadało glony?

A czy nie lepiej się zastanowić dlaczego one powstają?

Coś robisz nie tak.

Nic nie zwalczy glonów,poza dbaniem odpowiednim o akwarium i parametrami wody.

Możesz dokupować różne gatunki ryb czy krewetek ale to kasa wyrzucona w błoto.

Opisz swoje akwarium.

litraż zbiornika

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas

gatunki i ilość ryb

ilość/rodzaj roślin

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.)

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra)

by ahaed.

Akwarium nie było jeszcze zalane, stoi w pokoju obklejone styropianem i czeka na nową pokrywę bo dołączoną do zestawu musiałem reklamować, pojemność 140l.

Ale dziś miałem taką sytuację: poszedłem sobie do sklepu kupić żwirek o granulacji 2-4mm i korzonek, a koleś w akwarystycznym na siłę próbował mi wmówić, że muszę w akwarium mieć glonojada albo ślimaka bo inaczej po dwóch, trzech dniach może mi się zbierać nalot na korzeniu który może powodować gnicie, jak mu powiedziałem, że nie mam zamiaru do zbiornika wpuszczać ryb przez przynajmniej dwa miesiące bo chce by fajnie zarosło i by odpowiednio się rozwinęły/zadomowiły w nim bakterie to mi zaczął wciskać jakąś tabletkę z bakteriami za 4zł (jedna na 100l wody) co się daje na spód filtra i będę mógł rybki wpuścić po tygodniu a glonojada (chciał wcisnąć mi zbrojnika) albo ślimaka muszę od razu...

Oczywiście ja nie mam zamiaru wpuszczać od razu jakichkolwiek żyjątek czy rybek do akwarium, ale skoro ma coś wychodzić na tym korzeniu (to jakiś z tych jasnych japońskich korzeni) to po czterech tygodniach pomyślałem, że wpuszczę tam jednego glonojada niech ten korzeń obskubie a jak nie będzie miał już co jeść to mu będę dawał specjalne żarcie kupne oraz marchewkę, ogórka itp. co tam znajdę jeszcze w necie co dane stworzonko je, albo po prostu go oddam :roll: