Skocz do zawartości

Łuskowe brzankarium 68l 75x35x27 akt. str. 6


łuska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym przedstawić Wam moje nowe akwarium:

 

nawóz: glina i torf

grzałka: Tetra Tec

filtr: Aquael fan mini plus

belka oświetleniowa: 15W chiński wyrób z tego co widzę

wymiary: 75x35x27

ryby:

brzanki (mszyste, albinoski sumatry, sumatry i odeski)

bocje paskowane

2 zbrojniki niebieskie

krewecie amano

temp. 26*C

woda kwaśno-miekka

rosliny z tego co umiem rozpoznać to nurzańce, rotala, microsorium, hygrophilie, cryptocoryna, anubiasy, alternathery, moczarka kanadyjska, żabienica amazońska, mech taiwan moss i christmas moss, blyxa,

ozdoby: kokos i 2 skały

w planach: zakup Co2 oraz filtra zewnetrznego

i fotki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i zwierzątka:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

fajny nieład :D

a co do obsady mam taka samą ale przy 112l i dobrze sobie żyją, myśle nad jeszcze większą ilościa brzanek. (lecz 2-3 gatunków w liczbie po ok 8 sztuk)

Nie słuchaj aby był tylko jeden gatunek bo za miesiąc Ci sie znudzi taka obsada. Przerabiałem to i wiem co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obsadą, to już wyjaśnione.

Co do wyglądu, to pozbądź się tej skałki, nie prezentuje się najlepiej. Nie wiem, czy to wina aparatu, ale akwarium wygląda jakby nie było tam tła, a tak ogólnie, to akwarium słabo uporządkowane, co uważam za wadę, ale każdy ma inny gust, więc nie będę w to wnikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem bocje paskowane nie sa az tak duże jak wspaniałe. A po za tym wymiary dnia się zgadzają i tym się kierowałam kupując te ryby.

No aż tak duże nie są ale chyba nie doczytałaś, że Bocja to ryba stadna a Ty masz z tego co czytam, 2 sztuki?? Po za tym podłoże nie dla Bocji, też doczytaj, woda o odczynie kwaśnym? Też niedobrze. Jesteś pewna, że wszystkim rybom to pasuje?

To akwarium nie jest nietypowe jak to napisałaś, wręcz przeciwnie, jest TYPOWE dla początkujących akwarystów do grupy której Ty nie powinnaś się już zaliczać. Osoby, którym zależy na dobru rybek, nie mają takich akwarii jak Twoje i proste tłumaczenia bardziej doświadczonych akwarystów do nich przemawiają. Do Ciebie nie przemawia NIC tak więc akwarium za obsadę oczywiście na NIE. W dziale PPA wytłumaczą Ci dlaczego.

Jeśli tak bardzo napaliłaś się na Brzanki to poczytaj trochę o ich naturalnym środowisku, towarzystwie i wymaganiach litrażowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...