Skocz do zawartości

rośliy nie rosną - co dalej?


mormo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

na początek witam szanownych forumowiczów i proszę od razu o pomoc.

Mam problem z roslinami. Akwarium założone 2 miesiące temu, dojRZało, wpuściłem ryby, staram się systematycznie zwiększać ilość roślin. Jednakże te które już są po prostu praktycznie nie rosną. Od tych dwóch miesiecy przyrost jest dosłownie znikomy, poprzez podawanie nawozów udało mi się powstrzymać przynajmniej gnicie roślin, ale o przyroście nie ma właściwie mowy.

Podam parę faktów na temat sytuacji aktualnej.

Oświetlenie 0,67W/L

podmany wody 30L na tydzień

akwarium 160L

nawozy:

HNO3 - 1ml dziennie (ze względu na zbyt wysoką wartość NO3)

K2SO4 - 4ml dziennie

MgSO4 - 7ml dziennie

easy carbo - 3ml dziennie

pro fito - 2ml dziennie

CO2 z bimbrowni.

Jeśli będzie potrzeba podam również parametry wody.

Spędziłem wiele godzin na przeglądaniu różnych forów akwarystycznych ale właściwie wiem tyle co na początku.

załączam zdjęcie

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc butla jest już przesądzona, w najbliższym czasie będzie zakup.

do kolegi abstract - podłoże to zwykły żwir akwariowy o dość dużej granulacji (z tego co już zdążyłem wyczytać - zbyt dużej). świetlówki to dwie juwel 30W T8 jedna sunglo druga daylight, dwie kolejne hailela i teraz nie pamiętam dokładnie chyba daylight i coś z "red" w każdym razie daje czerwonawe światło. co do roślin słabo u mnie z nazewnictwem, na pewno jak zauważył ktoś inny są anubiasy, kabomby, kryptokoryny, heniek, rogatek (on rośnie), żabienice i jeszcze kilka innych których nazw nie znam.

 

-----

edit

-----

dostałem zgode od żony ;) jestem ogranioczny finansowo tak żeby nie przekroczyć zbytnio 250zł i tu proszę o radę, znalazłem coś takiego http://allegro.pl/ergo-mini-kompletny-z ... 06574.html

jak myślicie?

 

 

Ja również sie dołączam. Pisownia i jeszcze raz pisownia. Zasady poprawnej polszczyzny i gramatyki sie kłaniają (obowiązują nawet osoby dorosłe, albo przede wszystkim).

 

mod: Rudzielec178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...