Skocz do zawartości

Aquael Shrimp Set 10-20-30 czy to się opłaca?


keraj27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Chciałbym dostać od was odpowiedź czy taki zestaw się opłaca. Podoba mi się ta kostka i być może byłbym skłonny ją zakupić(Nowy zestaw 30l kosztuje około 150 zł) .Czy ten osprzęt i samo akwa w tej cenie to dobry wybór? Podkreślam,że chodzi mi właśnie o taką kostkę do krewetek więc nie chce jakiegoś klasycznego akwarium które pewnie w tej cenie by się zmieściło ale nie robiło by takiego efektu. Proszę o wasze opinie i pozdrawiam 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 nie jest kostką. Ma łącznie czarnym silikonem i jest jak byk naklejone AQUAEL. Niektórym to przeszkadza. W 30 jest za małe świetlenie dla roślin więc trzeba dokupywać. Filtry są wewnętrzne a za duża szybka nakrywkowa nie pozwala na założenie kaskady. Jedynie morski zestaw ma kaskadę i mniejszą szybkę.

Ja bym sam skompletował zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, lepiej dołożyć jeszcze 100zł i kupić Aquael NanoReef-30. W porównaniu do ShrimpSet-30 jest lepiej wyposażony.

 

ShrimpSet-30

- światło 1x 11W

- filtr wewnętrzny mini-pat

- grzałka bez regulacji

- górna szyba bez wycięcia

 

NanoReef-30

- światło 2x 11W

- filtr kaskadowy fzn-3

- brak grzałki

- górna szyba docięta do filtra (idealnie)

- niebieskie tło (ale to już rzecz gustu)

 

Za 100zł więcej dostajesz dodatkowy moduł 11W i filtr kaskadowy. A napis Aquael jest przyklejony na taśmę więc można usunąć. Przy NanoReef samodzielne składanie się nie opłaca, jeśli wystarcza ci takie akwarium, może wyjść o jakieś 50zł taniej, ale trzeba też mieć na uwadze że przy Aquaelu ma 2 lata gwarancji na zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- światło 2x 11W

No tak ale to jest typowo morskie oświetlenie 10000K i 20000K. W Shrimpie jest 6500K.
Tak wiem ale te lampy (10kK i 20kK) idą jak CIEPŁE BYŁECZKI wiec nie problem nawet zamienić od razu w sklepie na 6500 i zostawić sobie 10k albo zamienić na 6500 i 8000.

 

A gdybym zamówił sobie kostkę 40x40x40 to jaki byście osprzęt proponowali? Żeby w miarę dobrze pracował.

35% ceny to sam ten filtr. No to drugie rozwiązanie lepsze ale dużo droższe . Za to 150 zł myślicie udało by się składaka skompletować?Filtr+grzałka+oświetlenie?

Kostka 40x40x40cm to jakieś 80-100zł, więc zostaje niewiele na filtr, grzałkę, światło. A gdzie reszta, podłoże, kamienie, korzenie, fauna i flora, może jakieś nawozy itp, więc jeśli masz na całość nawet 200zł to może odpuść i dozbieraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane rzeczy to za grosze można skompletować.

Filtr fzn-2 używany widziałem za 35zł.

Lampkę Ecolight 11W lepiej kupić nową bo się przepala i trzeba reklamować u producenta, na szczęście kurier jest za free, w niecały tydzień wymieniają na nową. Póki co ciężko znaleźć tanią alternatywę dla kostek. Są lampy solar duo ale to już droższa sprawa.

Szkło to chyba najtańsze jest w tym wszystkim. ~20 zł.

Wycięcie szybki nakrywkowej u szklarza - parę zł.

Grzałka raczej zbędna jeżeli w pokoju masz +/-25 stopni.

Żwirek, piasek - paczka 4-5kg kilka zł.

Zwierzaczki i roślinki - co chwila ktoś oddaje za browara lub czekoladę +/- kilka zł ;)

 

Samemu kupując osobno każdą rzecz, nawet nową, dużo taniej wyjdzie niż za zestaw.

Trzeba tylko cierpliwości i chęci.

:)

jak coś to pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane rzeczy to za grosze można skompletować.

jak coś to pytaj :)

Czeresniak jak się chce kupować coś z rynku wtórnego to trzeba się na tym znać, a autor wątku raczej nie za bardzo, bo by się nie dopytywał. Sknerzycie o 50zł za ładny i dopracowany zestaw z dwu letnią gwarancją, a trzeba pamiętać ze chytry traci dwa razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Shripmseta 30l

 

Kiedyś się już wypowiadałem innym wątku...

 

Kupiłem w grudniu zeszłego roku i na dzień dzisiejszy kupiłbym osobno...

 

jedyne co zostało mi z oryginalnego to szkło i światło (gdzie planuję także zmianę...)

- największa skucha to grzałka bez termostatu wymieniłem na neoheatera 25W

- filtr z zestawu wymieniony na kaskadę FZN1 gdzie oryginalna gąbka z mini robi za prefiltr

 

pozdr,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sęk w tym, że kupujesz zestaw za +/- 150 zł w którym do wymiany jest i filtr i grzałka, to nie sknerstwo tylko logiczne myślenie.

Wniosek - kupić osobno: kostkę 30x30x35 (można się szarpnąć na opti white ~130 zł co wygląda rewelacyjnie) filtr kaskadowy i grzałka (bez której można się obyć). I taniej i lepiej. (przy szkle float).

A mój post nawiązywał do postu wyżej : A z drugiej ręki.:zamieszany:

Oczywiście że lepiej kupić ze sklepu niż używane, pewniej i zawsze jest ta gwarancja jakbyco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sęk w tym, że kupujesz zestaw za +/- 150 zł w którym do wymiany jest i filtr i grzałka, to nie sknerstwo tylko logiczne myślenie.

Wniosek - kupić osobno: kostkę 30x30x35 (można się szarpnąć na opti white ~130 zł co wygląda rewelacyjnie) filtr kaskadowy i grzałka (bez której można się obyć). I taniej i lepiej. (przy szkle float).

A mój post nawiązywał do postu wyżej : A z drugiej ręki.:zamieszany:

Oczywiście że lepiej kupić ze sklepu niż używane, pewniej i zawsze jest ta gwarancja jakbyco.

Nie wiem czy czytałeś cały wątek, ale ja odradziłem kupienie zestawu ShrimpSet a zaproponowałem NanoReef, jest niewiele droższy a ma porządny filtr jak na taką kostkę i 2x więcej światła niż w ShrimpSet'cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

Akwa 30l

filtr kaskada 701 - 25zł

grzałka z termostatem - 25zł

oświetlenie 11w - 40zł

ceny nie są dokładne tylko około.

doliczyć wysyłkę około 30zł

 

akwa u szklarza - 30-45, przyjmijmy 40zł

 

Kość całości - 160zł.

 

mam tę kostkę i z oryginału zostanie szkło i oświetlenie które i tak będę powiększał czyli + 40zł i przesyłka 15zł

 

całość 215zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że około 200 zł wyjdzie. Wolałbym nowego składaka po tych wszystkich waszych propozycjach oraz zamówienie kostki np 40x40x40(35x35x35 zależy jaka cena szkła za 1 l) i sprzęt najwyżej zakupić nowy. To w takim 40 l baniaku jaka kaskada i grzałka oraz najbardziej chodzi mi o oświetlenie bo w tym temacie mam najmniejsze doświadczenie. Czy można jakąś belkę dać czy skompletować?Czy jednak świetlówki luzem? Proszę o dalsze instrukcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NanoReef, jest niewiele droższy a ma porządny filtr jak na taką kostkę i 2x więcej światła niż w ShrimpSet'cie.

W nanoreef jest filtr kaskadowy FZN-3 więc jeszcze raz: skompletowanie takiego identycznego zestawu jest o wiele tańsze niż kupowanie w komplecie gotowego. Ponadto nie wiem czy czytałeś, ale w nano reef jest kapkę inne oświetlenie które niezbyt ciekawie działa na rośliny w akwa słodkowodnym. FZN-3 można mieć już za 110-130zł, szkło cena bez zmian, światło do wymiany. Wydaje mi się że płacenie większej kasy za logo Aquaela na szybie, narożniki i szybkę nakrywkową wyprofilowaną i światło dobre do solniczki ale kiepskie do słodkowodnego to trochę za dużo. Cena na allegro za nanorefa to około 250zł

"Lampa Decolight Duo dla morszczaków zawierająca dwa moduły oświetleniowe

ECOLIGHT ACTINIC 11W do akwariów morskich podkreślająca barwy i efekt świecenia koralowców temperatura barwowa 20000 K.

ECOLIGHT MARINE 11W do akwariów morskich i czasem również słodkowodnych temperatura barwowa 10000 K "

 

 

 

Wracając do tematu: Trochę ci pomogę bo sam szukałem takiego zestawu co ty. Do małej kostki trochę ciężko znaleźć belkę tak by nie wystawała za bardzo poza zbiornik. Zawsze można samemu zrobić, poszukaj na forach DIY. Jak już się uprzesz to belka oświetleniowa Atmana, ale może być problem z rozstawieniem podparcia jak będziesz miał węższe akwarium. A jak nie pasuje, to moduły oświetleniowe znowu Aquaela. Nie ma na rynku polskim podobnego zamiennika póki co (tak mi się wydaje).

Jak już to kupować lampkę Decolight Duo to ze świetlówkami Sunny i Plant 2x11W. Przy mniejszym akwarium wystarczy wersja z 1 modułem - Sunny 11W.

Droższe rozwiązanie to Solar duo boy - lampka na małe świetlówki. W zestawie już jest, ale trzeba pamiętać że dla roślin najlepiej szukać źródła światła o temp. 6500K.

Z kaskad to Aquaszut 300N, FZN-2 Aquaela czy HBL'a. Do wyboru do koloru.

Grzałka - bez znaczenia jaką znajdziesz to kup, byle by z termostatem. Jak masz ciepło w pokoju to nie będzie potrzebna.

Chyba tyle :)

 

edit: Swój zestaw zrobiłem taki - kostka 30l (30x30x35) - 140 zł bo ze szkła Opti, filtr FZN-2 - 79zł, lampka solar duo boy - 90 zł, podłoże shrimp soil - 30 zł, grzałki - niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ten opis to wiele wyjaśnia. Być może zakupię z pokrywką na zamówienie tylko jakie świetlówki w to wrzucić? Bo zbiornik jak mnie interesuje to 30-40 l max. To wtedy jakaś świetlówka myślę wejdzie bo te lampki drogie trochę są. Najbardziej właśnie zastanawia mnie to oświetlenie bo mało o tym wiem, a chcę aby mchy i inne trawki dały radę przy danym oświetleniu i nie trzeba by nawozić to też byłbym zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nanoreef jest filtr kaskadowy FZN-3 więc jeszcze raz: skompletowanie takiego identycznego zestawu jest o wiele tańsze niż kupowanie w komplecie gotowego.

--Wiem jaki tam jest filtr bo już to pisałem i ile jest to "o wiele taniej" w/g ciebie. Bo za składakiem też trzeba pojeździć po sklepach, a kupując w internecie trzeba płacić za przesyłki, więc twój "o wiele tańszy" składak może wyjść, naprawdę niewiele tańszy.

Ponadto nie wiem czy czytałeś, ale w nano reef jest kapkę inne oświetlenie które niezbyt ciekawie działa na rośliny w akwa słodkowodnym. FZN-3 można mieć już za 110-130zł, szkło cena bez zmian, światło do wymiany.

--O tym też pisałem że jedyną niedogodnością jest wymiana oświetlenia co nie nastręcza dużych problemów. Więc to ty nie czytałeś wszystkiego.

Wydaje mi się że płacenie większej kasy za logo Aquaela na szybie, narożniki i szybkę nakrywkową wyprofilowaną i światło dobre do solniczki ale kiepskie do słodkowodnego to trochę za dużo. Cena na allegro za nanorefa to około 250zł

--Logo Aguaela to też 2 letnia gwarancja na cały zestaw, o czym już pisałem, to również dopasowana szyba nakrywowa do filtra, dzięki czemu nie musimy się bawić w DIY, które też nie jest za darmo bo trzeba polatać po sklepach, kupić trochę materiałów i to estetycznie poskładać bo na tym polega urok kostek.

"Lampa Decolight Duo dla morszczaków zawierająca dwa moduły oświetleniowe

ECOLIGHT ACTINIC 11W do akwariów morskich podkreślająca barwy i efekt świecenia koralowców temperatura barwowa 20000 K.

ECOLIGHT MARINE 11W do akwariów morskich i czasem również słodkowodnych temperatura barwowa 10000 K "

--A to po co bo nie za bardzo rozumiem, już pisałem na co wymienić te lampy. Poza tym jak już tak piszesz jaka barwa jest do czego, choć bardziej wygląda mi to na copy/paste to informuję cię że ten zestaw barw nadaje się też to słodkich zbiorników.

 

 

 

Wracając do tematu: Trochę ci pomogę bo sam szukałem takiego zestawu co ty. Do małej kostki trochę ciężko znaleźć belkę tak by nie wystawała za bardzo poza zbiornik. Zawsze można samemu zrobić, poszukaj na forach DIY. Jak już się uprzesz to belka oświetleniowa Atmana, ale może być problem z rozstawieniem podparcia jak będziesz miał węższe akwarium. A jak nie pasuje, to moduły oświetleniowe znowu Aquaela. Nie ma na rynku polskim podobnego zamiennika póki co (tak mi się wydaje).

Jak już to kupować lampkę Decolight Duo to ze świetlówkami Sunny i Plant 2x11W. Przy mniejszym akwarium wystarczy wersja z 1 modułem - Sunny 11W.

Droższe rozwiązanie to Solar duo boy - lampka na małe świetlówki. W zestawie już jest, ale trzeba pamiętać że dla roślin najlepiej szukać źródła światła o temp. 6500K.

Z kaskad to Aquaszut 300N, FZN-2 Aquaela czy HBL'a. Do wyboru do koloru.

Grzałka - bez znaczenia jaką znajdziesz to kup, byle by z termostatem. Jak masz ciepło w pokoju to nie będzie potrzebna.

Chyba tyle :)

 

edit: Swój zestaw zrobiłem taki - kostka 30l (30x30x35) - 140 zł bo ze szkła Opti, filtr FZN-2 - 79zł, lampka solar duo boy - 90 zł, podłoże shrimp soil - 30 zł, grzałki - niet.

Tego już nie będę komentował, bo najpierw piszesz o oszczędnościach a potem sam proponujesz akcesoria droższe, jak Solar Duo, FZN-2, OW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się spodobało więc kupiłem ale co trzeba dokupić to:

termostat lub grzałkę z termostatem

nowy filtr bo ten ledwo ciepły

no i chyba tyle

Wady

szkło strasznie podatne na porysowanie więc uwaga z czyszczeniem

oświetlenie wydajne ale często się pali elektryka teraz jest we włącznikach więc lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...