Jump to content
Sign in to follow this  
japko

Zmiany obsady 200l amazonka

Recommended Posts

Chciałbym zmienić sobie obsadę w akwa 200l mianowice chciałbym mieć skalary (2+2). Na dole mam już po 7 kirysków sterby i otosków. I wobec tego mam pytanie jakie rybki i ile na ławicę? chciałbym żeby to były jakieś kolorowe rybki więc od razu mówie że hokejówki nie ;)

Ja mam Skalary z 20 Neonkami z tym że skalary od narybku były razem z nimi , jeżeli dasz neonki do dużych skalarów mogą ale nie muszą ich ganiać , ale możesz dać również ławicę Danio , kwestia gustu .

Mógłbym ale chciałbym żeby to były rybki z amazonii. a można by dać 3 pary skalarów? Wtedy bez ławicy chyba nie?

szczupak: Zdania zaczynamy z wielkiej litery.

mógłbym ale chciałbym żeby to były rybki z amazonii. a można by dać 3 pary skalarów? wtedy bez ławicy chyba nie?

Już dwie pary w 200 litrach to dużo. Zostawiłbym jedną + małą ławicę.

Ja trzymam skalary z rhodostomusami. Kolorowe i z amazonki.

mógłbym ale chciałbym żeby to były rybki z amazonii. a można by dać 3 pary skalarów? wtedy bez ławicy chyba nie?

Jak na 3 pary skalarów to baniak masz za mały 2 pary to moim zdaniem max co możesz mieć .

Dobra mam pomysł:

- skalary 2+2

- tetry królewskie lub czarne ok. 15

O Tetrze królewskiej nie słyszałem, ale co do Czarnych to wiem, że są to dość zaczepne ryby i nie wiem jak będą się sprawować ze Skalarami.

Może ktoś już miał takie połączenie lub dobrze zna te ryby i wie czy na pewno będą je atakować czy nie.

Jak już było wspomniane jeżeli oba gatunki będzie trzymał od "maluchów" to mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpią jakieś ataki.

Sorry miała być tetra cesarska. ;] Co do tetr czarnych nic nie słyszałem, żeby to były zaczepne rybki podobno to bardzo przyjacielskie rybki ;)

No z własnych niedoświadczeń wiem, że potrafią one zaatakować inne ryby..

Ale jeśli zapewnisz im większą grupę to nie powinno być z nimi kłopotu szczególnie w 200l, duży zbiornik i powinny tam znaleźć miejsce dla siebie.

A pomyślałem sobie że mógłbym trzymać drobnoustki beckerforda albo trójpręgie tylko, że jakoś nigdy nie widziałem ich w żadnym z akwarystycznych.

Nie wiecie czy one są łatwo czy trudno dostępne i ile by one mogły kosztować?

Szczupak: To samo co 3 twoje posty w tym temacie... Nie widać 'nieformalnych' ostrzeżeń? To może czerwona jedynka da do przemyślenia...

a pomyślałem sobie że mógłbym trzymać drobnoustki beckerforda albo trójpręgie tylko że jakoś nigdy nie widziałem ich w żadnym z akwarystycznych. nie wiecie czy one są łatwo czy trudno dostępne i ile by one mogły kosztować?

Beckforda widziałem ostatnio w którymś Łódzkim sklepie.

Około 6-7PLN za sztukę o ile pamiętam

Ja mam dostepne Beckfordy w sklepie akwarystycznym, ale ja mieszkam w Niemczech nie wiem czy się różni to dostępnością.

Ja też się dorzucę do tematu co polecacie do skalarów i bojka?

szczupak: A ja spytam czy w Niemczech nie zaczynają zdań z wielkiej litery? :roll: