Jump to content

Zmiany obsady 200l amazonka

japko
 Share

Recommended Posts

Chciałbym zmienić sobie obsadę w akwa 200l mianowice chciałbym mieć skalary (2+2). Na dole mam już po 7 kirysków sterby i otosków. I wobec tego mam pytanie jakie rybki i ile na ławicę? chciałbym żeby to były jakieś kolorowe rybki więc od razu mówie że hokejówki nie ;)

Ja mam Skalary z 20 Neonkami z tym że skalary od narybku były razem z nimi , jeżeli dasz neonki do dużych skalarów mogą ale nie muszą ich ganiać , ale możesz dać również ławicę Danio , kwestia gustu .

mógłbym ale chciałbym żeby to były rybki z amazonii. a można by dać 3 pary skalarów? wtedy bez ławicy chyba nie?

Już dwie pary w 200 litrach to dużo. Zostawiłbym jedną + małą ławicę.

Ja trzymam skalary z rhodostomusami. Kolorowe i z amazonki.

mógłbym ale chciałbym żeby to były rybki z amazonii. a można by dać 3 pary skalarów? wtedy bez ławicy chyba nie?

Jak na 3 pary skalarów to baniak masz za mały 2 pary to moim zdaniem max co możesz mieć .

• 2 weeks later...

O Tetrze królewskiej nie słyszałem, ale co do Czarnych to wiem, że są to dość zaczepne ryby i nie wiem jak będą się sprawować ze Skalarami.

Może ktoś już miał takie połączenie lub dobrze zna te ryby i wie czy na pewno będą je atakować czy nie.

Jak już było wspomniane jeżeli oba gatunki będzie trzymał od "maluchów" to mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpią jakieś ataki.

• 2 weeks later...

A pomyślałem sobie że mógłbym trzymać drobnoustki beckerforda albo trójpręgie tylko, że jakoś nigdy nie widziałem ich w żadnym z akwarystycznych.

Nie wiecie czy one są łatwo czy trudno dostępne i ile by one mogły kosztować?

Szczupak: To samo co 3 twoje posty w tym temacie... Nie widać 'nieformalnych' ostrzeżeń? To może czerwona jedynka da do przemyślenia...

a pomyślałem sobie że mógłbym trzymać drobnoustki beckerforda albo trójpręgie tylko że jakoś nigdy nie widziałem ich w żadnym z akwarystycznych. nie wiecie czy one są łatwo czy trudno dostępne i ile by one mogły kosztować?

Beckforda widziałem ostatnio w którymś Łódzkim sklepie.

Około 6-7PLN za sztukę o ile pamiętam

Ja mam dostepne Beckfordy w sklepie akwarystycznym, ale ja mieszkam w Niemczech nie wiem czy się różni to dostępnością.

Ja też się dorzucę do tematu co polecacie do skalarów i bojka?

szczupak: A ja spytam czy w Niemczech nie zaczynają zdań z wielkiej litery? :roll: