Skocz do zawartości

pomóżcie bo oszaleje... ??


Kasiaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wiem, że takich tematów było już wiele, ale nie daję sobie rady...

Mam akwa 60l, w nim neonki, kiryski panda i bojownika, wraz ze swoimi trzema dziewczynkami... do tego małża i jakiś ślimaczek, trochę roślinek, oraz glony jakie kto woli...

Już nie wiem co mogę zrobić, aby się ich pozbyć.

Główną przeszkodą jest to, że akwa znajduje się w pokoju dosyć nasłonecznionym ( a niestety nie mogę go przenieść ).

Kiedy już wychodzi na to, że glony znikają, a ja zaczynam się cieszyć- to po kilku dniach jakby wiedziały i wracają na całego...

Czy da się coś z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz pomocy to zapodaj jakieś foty bo przypuszczam ze nikt na tym forum nie jest jasnowidzem.

Przydały by się jakieś wieści odnośnie parametrów wody.

Nawożenie

Światło

Podmiany itp informacje które są niezbędne do tego aby zlokalizować źródło Twoich problemów.

To że akwa stoi przy oknie o niczym nie świadczy.

Pozdrawiam Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałam chyba wszystko co jest na necie o glonach, przyciemniam i obecnie stosuję również algin z tropikala- poprzednio algu min z tetry, ale nic nie pomagał...

oświetlenie standard- myślę teraz o założeniu dodatkowego

nawóz: kulki glinowo-torfowe, co2 w płynie, nawóz z tetry i specyfik z allegro obiecujący złote góry...

parametrów wody nie pamiętam:( niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy robiłam w zeszłym miesiącu, niby z azotanami jest ok, najgorsze glony, to zielone porastające listki roślinek. Ślimak ciężko pracuje aby się ich pozbyć- dokupiłam mu jeszcze pomoc ( czekam teraz na przesyłkę) ale obawiam się, że to za mało. Na prawdę staram się, aby to akwarium było ładne, ale za każdym razem przegrywam... :(

może to oświetlenie dodatkowe pomoże?? Już sama nie wiem co mogę zrobić... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałam, oświetlenie standard- dopiero chcę dokupić dodatkowe, co2 dodaję, ale w płynie, filtr wewnętrzny submersible hj-721, zdjęcia nie mam możliwości dołączenia- ponieważ aparat uległ drobnemu wypadkowi, a z telefonu nie będzie glonów widać ( na szczęście jeszcze więcej jest roślin niż glonów.

 

w akwa mieszkają kiryski panda, bojownik ze swoimi samiczkami i neonki- ok 12 szt. a jeszcze ślimak i małże

 

akwa jest w pokoju w którym jest dość sporo słońca- i niestety nie mam możliwości go przenieść

 

zapomniałam... świecę dosyć długo, od 7-8 do 22-23, teraz terapia zgaszonym światłem- czyli świecę jak najmniej i chyba powoli przynosi to małe rezultaty

 

Ale jak się pozbyć glonów ( zostały jasnozielone na listkach kryptokorony ), przecież nie będę wiecznie trzymała akwa w ciemnościach... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...