Skocz do zawartości

Zdychanie zwierząt


Dejwid145
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pisze z prośbą o pomoc. Kupiłem 3 tygodnie temu akwa 45 l. Kupiłem 2 raki australijskie (ok. 5.5cm i ok 7cm) oba były z początku same w akwa. z 10 dni temu kupilem mlodego trzciniaka oraz dwa gurami. trzciniak po 4 dniach zdechl, dzisiaj zdechly oba raki :cry: prosze o pomoc czemu one zdechly :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 podejrzewam że wlałeś wodę do baniaka i pupili siup do baniaka , (akwarium nie dojrzało) skoro mówisz

Kupiłem 3 tygodnie temu akwa 45 l.

Raki i Trzciniak lubią czystą wodę , nie tylko w sensie przejrzystości ale także pod względem chemij

Po 2 podaj parametry wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzciniak nie jest jeszcze duzy. jak urosnie wpuszcze go do 500 l. co do parametrow dobrze ich nie znam i nie kupowalem zywych roslin tylko wlalem uzdatniacz. calosc chodzila 0,5 godz. a raki zywly ponad 3 tyg i nie wiem czy padnely ze stresu poniewaz wstawilem wczoraj ozdoby i uzywalem pierwszy raz przy nich czyscika magnetycznego. mogly zdechnac od stresu? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co proponujesz, bo planowalem albo male akwa, 25 lub 30 l np do krewetek ale kupilem takie, gdybym wiedzial wczesniej ze sie na takie zdecyduje kupil bym od razu gdzie z 112 l ale jak mam takie to juz trudno ;/ to co proponujecie do 45 l ?

Drobniczka 1+3

Gupik 1+3

Neon Zielony 10 sztuk

Kirysek Pigmej 6 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziaiaj przychodze ze szkoly i patrze a w akwa jest troche piany na brzegach. nie wiem od czego a trzciniak tak jak poprzedni dziwnie otwiera buzie i zamyka tak jak ten co zdechl:| nie wiem czemu woda sie spienila a trzciniak tak jakby troche spuchl ;/ nie wiem czy jest to powodem jakiejs bakteri czy wirusa albo czemu trzciniaki tak dziwnie po kilku dniach sie zachowuja :| pomozcie czym to moze bys spowodowane :help: nie chce zeby drugi trzciniak zdechl a mialem zamiar go oddac do sklepu i np wymienic na neonki ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...