Skocz do zawartości

Rozmnażanie glonojadów


jumi22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu po raz pierwszy i właśnie pojawiła się opcja rozmnażania glonojadów .

Tydzień temu zakupiłam samicy dojrzałego ,dużego samca (zbrojnik niebieski) .Już od pierwszego dnia samica zaczęła zalecać się do samca ,zresztą z odwzajemnieniem.Zaobserwowałam już, że samiec dotknął ją parę razy płetwą .

Następnego dnia po zakupieniu ku mojemu zdziwieniu samica już na sam widok samca uciekała, że aż się za nią kurzyło... :shock: Do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło-ucieka...ucieka...ucieka... :| Zauważyłam nawet, że powiększył się jej brzuszek,stała się taka masywniejsza ,szersza...Koło płetwy odbytowej jest taka pomarańczowa plamka ...Czego wcześniej nie było... :?::?: Zaawansowanej ciąży po niej nie widać ..Raczej to dopiero początek,lecz sama nie wiem ...

Z czymś takim spotykam się po raz pierwszy.Samica ma koło 8 lat i nie miała nigdy adoratora.Jeszcze przed kupnem tego samca dokupiłam jej młodego samczyka nawet bez rogów.Zawsze go poganiała, gdy się zbliżał do chwili obecnej.

W akwarium jest korzeń -tuba w postaci korzenia i osobne ,ale bez otworów.Sporo roślin i trochę kamieni-to jeśli chodzi o wymagania dotyczące hodowli.Korzeń ma służyć jako pomieszczenie na ikrę.Tak poza tym to podawać jej jakiś specjalny pokarm czy coś ? Zwracam się tu bezpośrednio do doświadczonych ;)

 

 

Edit:

 

 

Czy to możliwe, że została zapłodniona już pierwszego dnia od spotkania ??

 

 

mod.-Pisownia!! Edytuj posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie może być zapłodniona.

Czy wiesz cokolwiek o zbrojnikach niebieskich?

Nie można powiedzieć że jest w ciąży ,albo że została zapłodniona,zbrojniki to ryby które składają ikrę, nie są żyworodne.

 

Następnego dnia po zakupieniu ku mojemu zdziwieniu samica już na sam widok samca uciekała że aż się za nią kurzyło...Do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło-ucieka...ucieka...ucieka...Zauważyłam nawet że powiększył się jej brzuszek,stała się taka masywniejsza ,szersza...Koło płetwy odbytowej jest taka pomarańczowa plamka

Po tym co napisałeś wynika na to że jest chora,ale daj foto tej plamki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... ii135.jpg/ tu zdj samiczki ,ale kropka jest malutka, więc jej nie widać .Myś, że wam chodzi o coś innego, bo to co opisujecie to mi wg nie pasuje ;) miejmy nadzieję, że rzeczywiście niedługo złoży ikrę i nie umrze. :)

 

 

 

 

mod.-Przyznaję ostrzeżenie za pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...