Jump to content

Rozmnażanie glonojadów


jumi22
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jestem tu po raz pierwszy i właśnie pojawiła się opcja rozmnażania glonojadów .

Tydzień temu zakupiłam samicy dojrzałego ,dużego samca (zbrojnik niebieski) .Już od pierwszego dnia samica zaczęła zalecać się do samca ,zresztą z odwzajemnieniem.Zaobserwowałam już, że samiec dotknął ją parę razy płetwą .

Następnego dnia po zakupieniu ku mojemu zdziwieniu samica już na sam widok samca uciekała, że aż się za nią kurzyło... :shock: Do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło-ucieka...ucieka...ucieka... :| Zauważyłam nawet, że powiększył się jej brzuszek,stała się taka masywniejsza ,szersza...Koło płetwy odbytowej jest taka pomarańczowa plamka ...Czego wcześniej nie było... :?::?: Zaawansowanej ciąży po niej nie widać ..Raczej to dopiero początek,lecz sama nie wiem ...

Z czymś takim spotykam się po raz pierwszy.Samica ma koło 8 lat i nie miała nigdy adoratora.Jeszcze przed kupnem tego samca dokupiłam jej młodego samczyka nawet bez rogów.Zawsze go poganiała, gdy się zbliżał do chwili obecnej.

W akwarium jest korzeń -tuba w postaci korzenia i osobne ,ale bez otworów.Sporo roślin i trochę kamieni-to jeśli chodzi o wymagania dotyczące hodowli.Korzeń ma służyć jako pomieszczenie na ikrę.Tak poza tym to podawać jej jakiś specjalny pokarm czy coś ? Zwracam się tu bezpośrednio do doświadczonych ;)

 

 

Edit:

 

 

Czy to możliwe, że została zapłodniona już pierwszego dnia od spotkania ??

 

 

mod.-Pisownia!! Edytuj posty!!

Link to comment
Share on other sites

Ona nie może być zapłodniona.

Czy wiesz cokolwiek o zbrojnikach niebieskich?

Nie można powiedzieć że jest w ciąży ,albo że została zapłodniona,zbrojniki to ryby które składają ikrę, nie są żyworodne.

 

Następnego dnia po zakupieniu ku mojemu zdziwieniu samica już na sam widok samca uciekała że aż się za nią kurzyło...Do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło-ucieka...ucieka...ucieka...Zauważyłam nawet że powiększył się jej brzuszek,stała się taka masywniejsza ,szersza...Koło płetwy odbytowej jest taka pomarańczowa plamka

Po tym co napisałeś wynika na to że jest chora,ale daj foto tej plamki.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...