Skocz do zawartości

[54l] ogólne (akt. str. 4)


Paweleek2301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka nowych fotek :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nie wiem czy dobrze zrobiłem przycinając nurzańca bo czytałem w necie ze potem może nie odrosnąć, ale jak to błędy początkującego akwarysty przeczytałem dopiero po przycięciu :)

Dziś ruszyła bimbrownia 1l wody/400g cukru/40g drożdży na razie na kamieniu napowietrzającym bąbelki płyną cały czas, no i jestem ciekaw co z tego będzie :)

Dyfuzor kupie ale dopiero do akwarium 120l które będę miał za jakieś 2 tygodnie :)

Na razie rybki wydaje mi się ze czuja się dobrze, mogę bimbrownie zostawić na cala noc?

 

mile widziane komentarze i ewentualne sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bimbrownie zostawić na noc jak nie masz możliwości wyjęcia węża ze zbiornika. Tylko puść na noc jakieś napowietrzanie żeby rybki się nie podusiły. Kamień to nie najlepszy pomysł na dyfuzor bo się co2 nie rozpuszcza prawie. Ja u siebie na początku zastosowałem filtr z papierosa wciśnięty w rurkę i zdał egzamin wzorowo, mgiełka piękna szła. Dziwnie masz ten mech przypięty na korzeniu po lewej. Może zamiast tej prostokątnej siatki owiń go delikatnie żyłką wokoło badyla będzie ładniej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzor będę miał już nie długo a co do mchu to wiem ze wygląda to trochę dziwnie ale nie wiedziałem jak się do niego zabrać jak go kupiłem bo on już był na tej kratce i nie chciałem go po urywać przy ściąganiu a może on nie jest aż tak delikatny jak mi się wydaje i spokojnie go mogę zdjąć z tej kratki? Prawdę mówiąc w ogóle mi się nie podoba z ta kratka a i w tym miejscu mi nie pasuje, ale przez ta kratkę nie mogę go przyczepić w innym miejscu bo ona jest strasznie twarda, i tak ze udało mi się ja troszkę wygiąć żeby przynajmniej z grubsza pasowała na tego korzenia.

Może mi ktoś powiedzieć czy mogę go zdjąć z tej kratki i czy będzie on rósł gdy go np. po rozrywam trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo za małe, ja te molinezje kupiłem z nie wiedzy, sprzedawca mi powiedział ze mogą być w takim akwarium i na dodatek kilka dni po kupnie już miałem młode.

Trzymam je tylko dlatego ze wiem ze za 2 tygodnie będę miał baniaczek 120l i tam myślę ze miejsca będą miały pod dostatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że małe... też narazie nie mam większego ani żadnych planów na większe, narazie się mąż musi przekonać choćby do tego 64, gdzie szkło, woda, fiszki i badyle stworzą niebawem coś (mam nadzieję) ładnego. Potem będzie większe akwa i czas na molinezje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, jednak mech okazał się twardszy niż myślałem :)

Jutro wstawię kilka fotek

 

No ja wiem że małe... też na razie nie mam większego ani żadnych planów na większe, na razie się mąż musi przekonać choćby do tego 64, gdzie szkło, woda, fiszki i badyle stworzą niebawem coś (mam nadzieję) ładnego. Potem będzie większe akwa i czas na molinezje

 

 

A można już gdzieś twoje akwa zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałam, akwarium w planach (ma pojawić się w ciągu 2 tygodni, potem dojrzewanie zbiornika itd) więc niebawem coś tu będzie ode mnie w galerii :)

Tobie ze zbiornikiem powodzenia życzę, bo widać u Ciebie już dobre zmiany odkąd rozpocząłeś pracę :) Tak trzymać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dość długiej nie obecności.

 

Wiele się zmieniło w moich 54 litrach.

Był kompletny restart

 

dane akwa:

Zbiornik: 54l (60x30x30)

Filtr: Juwel BioFlow 280l/h + kaskada Wave Niagara 190 l/h

Grzałka: ta sama co była

Światło: 1x15w Zolux color

Podłoże: 65% JBL Manado/35% Jasny Żwirek grubość 1-3mm

 

Ozdoby: kolorowa Waza i połowa kokosa

 

Flora:

Kabomba

moczarka

nurzaniec

anubias nana

reszta: ? jak ktoś zna nazwy to będą one mile widziane :)

 

Fauna:

9x gupik (4x samiec +5x samica)

1x płatka

harem 1+2 bojownik syjamski (Combtail)

 

Foty:

Dołączona grafika

 

Jest bojownik, ależ on mi się podoba :)

Dołączona grafika

 

 

Czekam na krytykę i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...