Skocz do zawartości

[54l] ogólne (akt. str. 4)


Paweleek2301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem bardzo świeżym akwarysta i wielu rzeczy muszę się nauczyć :)

 

Kilka informacji na temat mojego akwarium:

Zbiornik: 54l (60x30x30)

Napowietrzanie: jest :)

Oświetlenie: świetlówka T8 15w x1

Filtracja: juwel bioflow 280l/h, był razem z akwarium

Obsada: 3x kirysek pstry, 2x kirysek spiżowy (wydaje mi się ze wszystkie 5 trzymają się razem), 8x neon inessa

Rośliny: mam 4 ale nazw nie znam

Grzałka: juwel 50w z termostatem

Wyżerka: TetraTabiMin (tabletki 1x na 3 dni) i JBL GranoColor mini (1x na dzien), mam jeszcze TetraMin w płatkach ale tego używam rzadziej

Nawóz: JBL Ferropol 24

Woda: 24.5*C

ph 7.2

no2 0.5mg/l

 

Mam jeden korzeń i ozdoby z ceramiki, wiem wiem zaraz powiecie żeby ceramikę wywalić, ale na razie nie będziemy o tym dyskutować! :)

A tu kilka fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Czekam na opinie ewentualne porady i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny w koszykach bo miałem za mało piasku i zrobiłem za płytkie dno i nie mam jak ich posadzić (mój błąd)

Tak jak już pisałem wyżej o tych ozdobach nie będziemy dyskutować!

Prędzej czy później zostaną one usunięte tylko muszę znaleźć fundusze na jeszcze jeden korzeń i kilka dodatkowych roślinek a fototapeta bo miałem wcześniej zrobiona z kartonu czarna ale zalała mi się woda i się zniszczyła a drugiej na razie nie mam kiedy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu aż nie powiększyłem miniaturek było ok.

Tandeta, chińskie ozdoby, nie chcesz, to o nich nie dyskutuj, ale po to jest galeria żebyśmy wyrażali opinię o akwarium, a to część akwarium.

Takie rzeczy nie dość że kiczowato wyglądają, to jeszcze często same w sobie szkodzą. Twój wybór, osobiście wolałbym żeby było łyso do czasu pojawienia się korzeni.

 

Piasku dosypać. Rośliny wsadzić, dokupić. Jak Ci się wata z koszyczków zacznie rozkładać to sam dojdziesz do takich wniosków. :P

 

Kiryski wymienić na takie które się nadają i jeden gatunek.

 

NO2 na poziomie trującym, albo robisz coś bardzo niemądrego w stylu wyłączania filtra na noc, albo akwarium nie dojrzewało przynajmniej dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok rozumiem

Chciałbym żebyście mi pomogli zrobić z tego akwarium coś czym będę mógł się pochwalić :)

Kiryski wymienię tylko które z tych dwóch gatunków zostawić? filtr wyłączam tylko do karmienia (15/30mn) a tak to chodzi 7/7, akwarium dojrzewało 2 tygodnie.

Jak obniżyć to No2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzanie włączam na noc to może teraz zostawiać również na dzień?

Ok statek muszę wyrzucić i dosypać piasku (piasek musi być ten sam czy może być trochę grubszy?)

Co jeszcze zmienić? Morze coś po przestawiać? A te duże kamienie zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz,jak chcesz a tak mi się widzi że lepiej gdybyś tym filterkiem wywołał ruch tafli wody (może nawet już to masz) to wystarczy do napowietrzania bąbelki są zbędne wtedy a czasem mogą być nie tolerowane przez ryby (stres).

No2 jw.wspomniane i odmulaj dno przy podmianie wody,nie przekarmiaj ryb one zawsze zjedzą praktycznie ile im nasypiesz ale to nie jest dla nich dobre,zalegający pokarm na dnie przekształca się w niebezpieczne związki dla obsady.

Filtr pracuje jak napisałeś 7/7 czyli 7 godzin/7 dni tygodnia,tak się czepiam ale to też jest ważne.

Powinien pracować 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylaczam filtr podczas karmienia zeby nie wciagal pokarmu i sie nie zapchal.

Dzisiaj wieczorem sprobuje cos zdzialac, wyciagne ceramike, piasek kupie dopiero jutro bo dzisiaj nie mam kiedy pojechac do sklepu.

Mam troche takiego grubszego zwirku, moge go wsypac czy lepiej nie mieszac drobnego z grubszym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze robię spam, nie karajcie mnie za to ponieważ mam problem z kiryskami, a mianowicie w sklepie w którym kupuje wszystko związane z akwa nie chcą mi ich przyjąć ani zamienić (mam ich dwa gatunki jak pisałem w pierwszym poście), mówiliście żeby oddać jeden gatunek i trzymać tylko jeden. Powiedzieli ze chcą zobaczyć rachunek ze to niby u nich było kupowane a rachunek mi gdzieś przepadł :( a innego sklepu w okolicy nie ma. Chyba muszę zostawić tak jak jest. znam 2 osoby które maja akwaria ale nie wiem czy będą chcieli moje kiryski, ale zapytam.

 

Od jednej osoby dostane 2 krewetki (jeszcze nie znam gatunku) wiec dam jej w zamian 2 kiryski i bedzie git :D

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaszło wiele zmian w moim akwa, doszło kilka roślin, korzeń, 5 molinezji złotych i ubyło na razie 1 kirysek spiżowy bo drugiego (chyba samica) nie udało mi się jeszcze złapać i na dodatek dziś w południe złożyła ikrę :)

 

Tu kilka fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A tu ikra kiryska, ale to nie wszystko, jest jej dużo więcej

Dołączona grafika

 

Dzisiaj rano zauważyłem 4 małe molinezje, jak uda mi się zrobić im fotkę to na pewno wstawię :)

 

Co teraz powiecie? Czy moje akwa zmieniło się na lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ideału nadal nie najbliżej, ale w porównaniu do pierwszych zdjęć, wygląda na to, że jesteś już na znacznie lepszej drodze (choć imponującego galeonu żal, oj żal ;) ) .

Szczerze mówiąc, to nie podobają mi się trzy szczegóły: za jasne podłoże, fototapeta i ta roślina z lewej- obstawiałbym, że kiedy się rozrośnie, to może optycznie zmniejszać akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest Twoje my tylko możemy Ci podpowiadać a widzę że samą krytykę. A mi się podoba tylko te rośliny lepiej jakby bez tych koszyków były. Co planujesz w ogóle z tym akwarium zrobić, bo z tego co wyczytałem to aranżacja jest chwilowa.

Chyba nie widziałeś ostatnich fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zamiar kupić przynajmniej 120l ale poluje na 160l :)

 

Zaszło wiele zmian w moim akwarium, zacznę od obsady:

8x neon inessa

4x kirysek pstry

2x samiczka molinezji złotej + 3 maluszki które przetrwały (było 5)

2x krewetka

1x płatka która jest bardzo ze stresowana i nie wiem dlaczego, pewnie dla tego ze jest sama. Będę musiał ja oddać

 

Jeżeli chodzi o rośliny to, mech, nurzaniec a reszty nazw nie znam.

 

A tu jedna fotka:

Dołączona grafika

 

Czekam na sugestie i krytykę :D

 

Mam problem ze zrobieniem ładnego zdjęcia a aparat wydaje mi się ze mam dobry, OLYMPUS E-420 lustrzanka, co mogę robić źle? Próbowałem już prze rożnych ostawień i nie mogę zrobić ładnego zdjęcia :( wie może ktoś co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...