Skocz do zawartości

Wybór filtra- czy wystarczy?


dambar20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym proponował abyś poczytał lub poszukał opini w necie o ile takie są na temat tego filtra.

Dostępność częsci serwisu itp.

I co najważniejsze czy jest cichy,bo uwierz mi że te niektóre filterki pracują tak głośno że szla.... Cię trafi po tygodniu.

Wiadomo finanse mają duży wpływ na nasze decyzje,ale lepiej poczekać i kupić coś firmowego albo poszukać dobrej używki na A.......:mrgreen: z drugiej ręki.

Ja na taki litraż miałem JBL Cristalprofi e900 i dawał rade ale szału nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to bierz HW-303. Czytałem opinie gościa, który używa HW-302 w dużo mniejszym akwarium. Bardzo sobie chwali, ale po zapełnieniu kubła wkładami, podłączeniu reaktora CO2 ma realny przepływ na poziomie 400l/h, czyli biorąc zasadę 3xpojemnosc akwarium/h - to potrzebujesz ponad 700l/h realnego przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię jak wypowiadają się osoby które danego filtra nie widziały na oczy. :P

 

Mam HW302 w prawie 170l, z sporą obsadą żyworódek, tylko pracuje z FZNem, ale i sam by wystarczył. Mimo przepływu dużo mniejszego niż deklarowany, kubeł ma bardzo dużo miejsca na wkłady. Dałby sam radę, ale dla pewności możesz mu dokupić jakąś pomoc, nawet wewnętrzny który rozwiąże kwestię filtracji mechanicznej związanej z takim sobie przepływem. Choć przyznam szczerze że na to, przy dość długim baniaku nigdy nie mogłem narzekać.

 

Ludzie do 100l kupują FZN3, a to 1/4 HW302 i jest dobrze. Nie trzeba 15l kubła w 200l. :)

Wydaje mi się, że najodpowiedniejszym filtrem do tego litrażu byłaby Tetra ex1200. ;)

W jego cenie, to można kupić sobie 4 HW...które będą wydajniejsze, ale nie ma po co. :P

Zresztą zapewniam, jak ktoś rozgląda się za filtrami z tej półki cenowej, to Tetry za 400zł nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przewalanie" wody spowalnia się przez odpowiednia ilość wkładów. Im większa powierzchni filtrująca (dużo ceramiki), tym lepiej.

No właśnie tak jak piszesz . Filtr o pojemności np. 12 l.można zasypać większą ilością np. ceramiki i nawet przy mniejszym przepływie wody jak w filtrze o pojemności ok.7 l a większym przepływie,skuteczniej będzie działał biologicznie.

A tak dla ciekawości Ci wspomnę że przed X laty gdy nie było jeszcze filtrów turbinowych (wirnikowych),obok zbiornika ramowego ciut ponad 200l jako filtr dałem drugi zbiornik o pojemności 100l(wkład to żwir plus korzenie powietrzne żywej rośliny

doniczkowej pt monstera deliciosa ,która rosła obok w doniczce,przepływ wody na pewno nie był większy od 10l na godzinę.Zbiornik główny nawet przez rok nie wymagał podmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy doradźcie mi jaki filtr kupić w rozsądnej cenie do akwarium 720L??? Czy JBL CristalProfi Green Line E1501 wystarczy czy trzeba kupić cos wiekszego? Do tej pory miałem akwarium 240L i JBL CRISTAL PROFI E900 sprawował sie świetnie ale planuje kupić 720L i nie wiem czy model 1501 mi wystarczy? Z góry dziękuje za pomoc!!! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...