Jump to content

Gdzie najlepiej kupić akwarium

Wirujaca Pieta
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić akwarium 112 l z wyposażeniem i najlepiej z szafką. Przeglądałem allegro ceny są od 400 zł gdzieś tak do 500 zł... Dla mnie to atrakcyjna cena ale nie wszyscy chcą sprzedać za pobraniem, trzeba samemu ubezpieczyć. Jeżeli kurier przyjdzie wtedy kiedy mnie nie będzie w domu to nie sprawdzę akwarium i ewentualnie nie zwrócę :( Ale nawet jeśli je sprawdzę to niczego nie można by było stwierdzić bez napełnienia zbiornika wodą ... Gdy zobaczyłem ceny baniaków w sklepach z wyposażeniem ale bez szafki to się załamałem ... Mówili niby że to przez ten kryzys... Takie akwa kosztuje 700 zł :/A za tyle sary bym miał już akwa z rybami i z szafką i w ogóle przygotowane już do końca ... Czekam na Wasze odpowiedzi gdzie Wy kupowaliście i gdzie najlepiej kupować .... pozdro

To może powiedz skąd jesteś ?? Tak będzie łatwiej ci coś podpowiedzieć, może ktoś z twojej okolicy sklejał akwarium u szklarza i może ci go polecić. Sam zbiornik 112 litrów u szklarza będzie kosztował około 110 zł. Zestawów ogółem nie polecam, w takim zestawie filtry są z najniższej półki, jednym słowem są do d... Po pewnym czasie i tak będzie do wymiany. Lepiej wszystko oddzielnie skompletować. Tak samo jak pokrywa, w której od razu po kupieniu trzeba zmieniać oświetlenie, które się nie nadaje, do celów akwarystycznych. I ostatnie nie kupuj profilowanego , nie dość że zniekształca obraz, to do tego później nie ma miejsca na dodatkowe oświetlenie, proste nawet jak porysujesz przednia szybę można zawsze odwrócić, z profilem tego nie zrobisz .

No to chyba by było najlepiej u szklarza :P Więc mieszkam w Chełmie, Województwo Lubelskie :P Właśnie boję się trochę z allegro kupować, czyli radzisz by u szklarza akwarium postawić i oddzielnie kupować części ?

Oczywiście tak będzie najlepiej, my ci zaproponujemy dobry sprzęt, z którym nie będziesz miał problemów, bo po co dwa razy kasę wydawać.

W sklepie liczą jak za zboże na allegro tanio ale jest ryzyko uszkodzenia dlatego najlepiej wykonać akwarium albo samemu z kupionych szyb u szklarza albo poprosić go by Ci takie akwarium zrobił szafkę również najlepiej zrobić samemu te kupne moim zdaniem są trochę na słowo honoru a ja aż tak płytom wiórowym nie ufam :) a za 500zł to mógłbyś poszaleć i z akwarium i z szafką z prawdziwego drewna i z porządnym osprzętem :)

Ja powie że najlepiej w sklepie droższe ale masz gwarancje że jak kupisz to wiesz obrazu co tam możesz kupić bo sprzedawca ci wszystko wytłumaczy. I wiesz że nigdzie nie będzie utrącony róg ani nie porysowane i masz na to długom gwarancje.

Więc tak, dzisiaj kupiłem akwa aquanela.... 400 zł wraz z pokrywą i niby specjalnymi świetlówkami też aquanela. Filtr kupiłem z gąbką za 70 zł, jak będzie jakiś zły to wymienie. I tam różne biotopole, żwirek, tapeta, podstawka... Razem 534 zł ale dostałem rabat 34 zł:D Czyli zwróciło się za żwirek ;P Szafki nie kupowałem bo już się nie opłacało... Sprawdzałem je i one nie są takie "opancerzone"... Czyli moja komoda wytrzyma akwa :) Moim zdaniem zrobiłem najlepiej jak się dało ... Można zamykać temat. Dziękuje wszystkim za porady :)

ps. Niedługo zobaczycie mój temat z obsadą :) pozdro

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...