Skocz do zawartości

oddychanie gibicepsa


kasia7630
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 2 gibicepsy ok 25 cm w 520litrowym akwa ,jeden był o dwa tygodnie szybciej kupiony ten drugi jest u mnie też już drugi tydzień i nie rusza skrzelami tak jak by nimi nie oddychał tylko wypływa raz na długi czas zaczerpnąć powietrza z zewnątrz w akw a są dwa filtry napowietrzające fan3 rośliny i 15 karasi .moje pytanie czy to u zbrojnika normalne? Pierwszy zachowuje się normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalny sposób oddychania zbrojników przez"połykanie powietrza z nad lustra wody". Niektóre gatunki ryb żyjące w okresowo ekstremalnych warunkach wykształciły dodatkowe organy służące da oddychania powietrzem jak na przykład błędnik u łaźcowatych.Natomiast oddychanie jelitowe kirysków czy piskorzowatych czy wiszenie innych ryb z pyskiem na tafli to nie odpowiednie parametry wody dla nich.Nie podajesz tu żadnych parametrów. U Twojego zbrojnika można też podejrzewać pasożyty skrzeli np.przywry czy inne infekcje skrzeli.Trzymasz je z karasiami ,które są rybami zimnolubnymi i pewnie jeszcze słusznych rozmiarów te 15 szt. a 500 l to nie za wiele na takie ryby(też hoduję je w oczku w 6000l i wiem jaki gnój robią z wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph wody mam 7,6 a tak ogólnie to w akwa nie mam syfu karasie są małe i woda jest kryształ

Trochę mało tych parametrów kontrolujesz.

 

Witam mam 2 gibicepsy ok 25 cm w 520litrowym akwa ,w akwa są dwa filtry napowietrzające fan3 rośliny i 15 karasi .

Przy takiej obsadzie i takiej filtracji na 100% masz"syf" w akwarium(nie wizualnie,ale chemicznie).

Fan 3 to nie filtr do takiego litrażu,nawet jak byś ich miała 5.

Nie piszesz nic o podmianach,pewnie też jest nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...