Skocz do zawartości

Probelm z gurmii!!!


nadosia5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam probelm z gurmii dwuplamistym.

Mam akwa 240l a wnim 1 prętnika karłowatego (młody) wcześniej był jeszcze drugi ale mi padł nie wiedzeć czemu.

Kilka dni temu dokupiłem 1 guramiego dmuplamego (pani w sklepie powiedziała że będą się ze sobą "trzyamać".

Wczoraj zauwarzyłem żę z nową rybką (guramii) dzieje się coś złego, a mianowicie na jego wargach pojawiają sie białe osady (narośl) przypomina to kamień.

Rybka ta pływa przy powierzchni do przodu i do tyłu,nigdy nie maiałem szczę scia do labiryntowców a mianowiecie do guramii.

 

Proszę o pomoc.

post-10001-1368516577597_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak następnym razem będziesz w tym sklepie to powiedz tej pani żeby sobie gumką od majtek w oko strzeliła za te pomysły. Że niby gurami z prętnikiem będą się trzymały razem? Ty też powinieneś najpierw poczytać o rybach zanim je kupisz. Gurami tak jak i prętniki powinny być trzymane w haremach.

 

Co do białego na pysku to ja wymoczył bym rybę w soli. Ostatnio u platki to zauważyłem i sól pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyższ temp o 2* stopnie i zastosuj kąpiel w CMF-ie ja tak robiłam z bojownikiem troche pomogło, ale mu to nawraca.

Po pierwsze używanie ten środka w ogólnym akwarium nie jest dobrym pomysłem.

Po drugie jeśli nawraca się choroba to nie jest dobry sposób leczenia.

 

Podaj całą obsadę.

A co to ma do choroby?

 

Co do białego na pysku to ja wymoczył bym rybę w soli. Ostatnio u platki to zauważyłem i sól pomogła.

Spróbuj tego, jeśli koledze pomogło może i Tobie też.

 

Przejrzyj ten temat może coś dopasujesz:

viewtopic.php?f=6&t=16197

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Gurami i Prętniki to labirynty i samce będą toczyć walki..

Po 2 To Gurami Złoty

Co do choroby to niejestem pewnien

Musisz wybrać albo prętnik albo gurami ;)

Pzdr :D

 

Po pierwsze to najpierw poczytaj o gurami dwuplamistych i o ich odmianach barwnych, po drugie jak nie jesteś pewien co napisać o chorobie w temacie o chorobach to nie pisz o du..ie marynie bo ogólnie to du..a maryna niewiele wnosi do tematu.

Po trzecie nie wiadomo czy gurami i prętnik to oba samce, a po za tym masz rację że np gurami może ganiać prętnika ale to nie jest uwarunkowane płcią ryby ganianej tylko tym że labiryntowe w czasie godów(zdarza się ze nie tylko) obierają sobie w akwarium terytorium i go bronią. Często się zdarza się ze gurami jest agresywne nie tylko do ryb labiryntowych.

 

 

Co do choroby - wymocz w soli, a w poniedziałek kup lek na pleśniawkę i zrób rybie krótką kąpiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gurami było ofiarą gwałtu oralnego i stąd to się wzięło... :zamieszany:

 

Co do białych krost w pyszczku i na pyszczku to u kilku znajomych widziałem to zwłaszcza u bojowników syjamskich u gurami i platek. Niby warunki w akwarium są dobre a te syfki wyłażą czasem. Za każdym razem sól pomagała. Spróbuj póki co soli.

 

 

Wstaw fotkę akwarium bo wydaje mi się ze ono nie wygląda tak jak powinno wyglądać akwarium dla labiryntowych. Na stan rzeczy w twoim akwarium może składać się wiele czynników. Zdarza się tak że ryba ma psychozę strachu co za tym idzie zaczyna słabnąć i czeka się tylko wtedy na pierwsze objawy kolejnej choroby.

Tak że bierz się za opisywanie, fotografowanie(nawet telefonem)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Gurami i Prętniki to labirynty i samce będą toczyć walki..

Po 2 To Gurami Złoty

Co do choroby to niejestem pewnien

Musisz wybrać albo prętnik albo gurami ;)

Pzdr :D

 

Po pierwsze to najpierw poczytaj o gurami dwuplamistych i o ich odmianach barwnych, po drugie jak nie jesteś pewien co napisać o chorobie w temacie o chorobach to nie pisz o du..ie marynie bo ogólnie to du..a maryna niewiele wnosi do tematu.

Po trzecie nie wiadomo czy gurami i prętnik to oba samce, a po za tym masz rację że np gurami może ganiać prętnika ale to nie jest uwarunkowane płcią ryby ganianej tylko tym że labiryntowe w czasie godów(zdarza się ze nie tylko) obierają sobie w akwarium terytorium i go bronią. Często się zdarza się ze gurami jest agresywne nie tylko do ryb labiryntowych.

 

 

Co do choroby - wymocz w soli, a w poniedziałek kup lek na pleśniawkę i zrób rybie krótką kąpiel.

Gurami dwuplamisty we wszystkich odmianach barwnych ma 2 plamy...:

http://www.google.pl/imgres?q=Gurami+dw ... 29,r:0,s:0

Zaś Gurami złoty tylko przy ogonie :

http://www.google.pl/imgres?q=gurami+z% ... =163&ty=57

Pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Gurami i Prętniki to labirynty i samce będą toczyć walki..

Po 2 To Gurami Złoty

Co do choroby to niejestem pewnien

Musisz wybrać albo prętnik albo gurami ;)

Pzdr :D

 

Po pierwsze to najpierw poczytaj o gurami dwuplamistych i o ich odmianach barwnych, po drugie jak nie jesteś pewien co napisać o chorobie w temacie o chorobach to nie pisz o du..ie marynie bo ogólnie to du..a maryna niewiele wnosi do tematu.

Po trzecie nie wiadomo czy gurami i prętnik to oba samce, a po za tym masz rację że np gurami może ganiać prętnika ale to nie jest uwarunkowane płcią ryby ganianej tylko tym że labiryntowe w czasie godów(zdarza się ze nie tylko) obierają sobie w akwarium terytorium i go bronią. Często się zdarza się ze gurami jest agresywne nie tylko do ryb labiryntowych.

 

 

Co do choroby - wymocz w soli, a w poniedziałek kup lek na pleśniawkę i zrób rybie krótką kąpiel.

Gurami dwuplamisty we wszystkich odmianach barwnych ma 2 plamy...:

http://www.google.pl/imgres?q=Gurami+dw ... 29,r:0,s:0

Zaś Gurami złoty tylko przy ogonie :

http://www.google.pl/imgres?q=gurami+z% ... =163&ty=57

Pzdr ;)

 

 

I z drugiego linku wynika że mam rację. Przeczytałeś treść zawartą w linku zamieszczonym przez siebie? Więc po co Twój kolejny post? Jak chcesz podważyć to co ktoś napisał to staraj swoje argumenty popierać czymkolwiek.

 

Po za tym pisz o chorobie a nie o wspomnianej wcześniej du..ie marynie:)

 

Aha, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...