Jump to content

Czy wszystko jest dobrze zrobione???

Recommended Posts

To jest akwarium 30x20x20 mam na razie w nim 2 karliki szponiaste i chce kupić jeszcze 4.Dekielek od słoika jest po to , żeby wkładać do niego jedzenie i żeby ochotka nie latała po akwarium bo potem żaby mogą tego nie zjeść i woda gnije.Grzałka jest ustawiona na 23 stopnie .Pompka działa ale jest bez wężyka bo im nie jest potrzebny na powietrzacza.I teraz pytam was czy wszystko dobrze zrobiłem i czy mam coś przedstawić.

Z góry dziękuje.

Tu są zdjęcia

http://imageshack.us/photo/my-images/60 ... e032z.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... e033k.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/59/zdjcie034e.jpg/

Moje akwarium a co

Nie nic wszystko bardzo dobrze. Idealnie dobrany błękitnawy odcień żwirku. Taki zimny kolor pasuje do spokojnego życia karlików. A ta czaszka! Dzięki niej akwarium zwraca bardziej uwagę. Ustawiona po boku nie przytłacza tylko uzupełnia całość. Moczarka posadzona po środku wprowadza powiew natury w twym akwarium. Nakrętka zaś jest po prostu najlepsza!

P.S.

Myślę że wiesz że to była ironia. Idź schowaj się do komódki i nie wychodź jeżeli nie zrozumiesz co zrobiłeś źle.

Wywal ten niebieski żwirek, nakrętkę, czaszkę. Wyjmij resztę, rzeczy typu grzałka i filtr i wylej wodę :roll:

Następie nasyp na dno trochę ziemi ogrodowej wolnej od jakichkolwiek nawozów, przysyp ją żwirkiem kwarcowym albo bazaltem, wsadź jakiś korzeń i posadź jakieś roślinki np: Eleocharis Parvula, Anubias Nana Petite, wgłębke.

Oj już nie płacz. Każdy się musi tutaj wyżyć na kimś.

Masz pomysł ale przegrał on z rzeczywistością. Pomysł chodzi mi tu o hodowanie samych karlików. Też myślałem na tak opcją bo mam wolne 22l. Może kiedyś...

W naturze żyją w gęsto porośniętych stawikach lub jeziorkach. Na początek wywal wszystko. Jest tak jakieś oświetlenie? Jak nie to kup jakieś kilka W wystarczy. Przy zbyt dużym też nie będą w ogóle wychodzić. Filtr bym wymieniał na kaskadę bo po pierwsze: nie zajmuje miejsca w akwarium, a po drugie ten filterek wytwarza bąbelki powietrza, których karlik się może nałykać a potem nie będzie mógł zatonąć. Ale jak chcesz możesz go zostawić tylko odłącz ten wężyk a wylot wody ustaw ku powierzchni. Ruch tafli wody wystarczy, a tak właściwie karlikom będzie nie zbyt potrzebny bo oddychają powietrzem atmosferycznym (daj więc niski przepływ wody - te filtry mają regulację przepływu). A jak już o oddychaniu to nie dawałbym żadnej rośliny pływającej bo karliki mogą wtedy niemieć miejsca by trochę powietrza zaczerpnąć). Podłoże wymień na drobny piasek z kilkoma rzecznymi kamyczkami jak ty to zrobiłeś na tym kolorowym żwirku. Daje bardziej naturalny wygląd i też zmniejsza kontrast pomiędzy piaskiem a większymi ozdobami. Co do ozdób to kilka większych otoczaków i jakiś jeden spory korzeń, ale nie taki wielki na całą długość tylko by był główną ozdobą akwarium. Wiesz o co mi chodzi. Może na dno kilka liści dębu i kilka szyszek olchy. Tak by "zaśmiecić" akwarium. I nie dawaj już tej pokrywki! Naucz je jeść w jednym miejscu. One też dobrze szukają pokarmu. Nie są tak nie winne.

Share

• Create New...