Skocz do zawartości

[glonojad zbrojnik niebieski] narybek


agusia.hare
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna stronka.Tylko , że jedyny zbiornik oprócz ogólnego to krewetkarium o pojemności 15l ,a mogą być przez jakiś czas w kotniku takim plastikowym ,czy raczej nie bardzo no bo, gdy wpuszczę do krewetkarium to później ich nie wyłowię, bo zniszczę rośliny.Nie wiem co mam robić(jakby co to "ci"jest z kreseczką).

 

 

 

mod.- Przyznaję ostrzeżenie za pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. :D

Mam na swoim koncie ponad 450 zbrojników niebieskich odhodowanych,więc coś ci mogę doradzić.

Od ilu dni ikra jest w jaskini i w jakim zbiorniku?

Jeśli masz dorosłego samca zbrojnika niebieskiego to nie martw się ,samiec zbrojnika umie odstraszyć od ikry nawet suma rekiniego.

 

Doradzam kupno zbiornika 25 litrowego,wsyp kamieni i przelej wode z akwarium w którym jest ikra,podłącz napowietrzacz i git.

Jeśli nie masz filtru to nie kupuj ,wystarczy że będziesz odmulał.

Po 1,5-2 miesięcy możesz wpuścić zbrojniki do ogólniaka ,a po jakimś czasie sprzedać jak ja :D

Mogą być w kotniku,wystarczy jak w nim będą do czasu kiedy zaczną już same jeść,później poradzą sobie już w akwa ogólnym.Tylko musisz przełożyć ikrę tak,żeby cały czas była w wodzie.

Nie zgodzę się z tobą ,zbrojniki będą za małe aby wpuścić je do ogólnego,z tego co wiem welon ma większy otwór gębowy niż 2 tygodniowy glonojad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być w kotniku,wystarczy jak w nim będą do czasu kiedy zaczną już same jeść,później poradzą sobie już w akwa ogólnym.Tylko musisz przełożyć ikrę tak,żeby cały czas była w wodzie.

Nie zgodzę się z tobą ,zbrojniki będą za małe aby wpuścić je do ogólnego,z tego co wiem welon ma większy otwór gębowy niż 2 tygodniowy glonojad

Nie sądzę,żeby welon ganiał za młodymi glonkami.

Szkoda,że autorka tematu nie napisała jaki litraż akwa ogólnego,bo podejrzewam,że welona w ogóle nie powinno w nim być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie welona powinnaś sprzedać/oddać.

Co do glonków,to już nie kombinuj.Jak się coś uchowa to OK.,a jak nie to zbrojniki trą się co ok.miesiąc,więc niedługo będziesz miała kolejną szansę na odchowanie młodych.

Tylko dowiedz się czy będziesz miała gdzie je sprzedać/oddać,bo co zrobisz z 50-cioma zbrojnikami?

 

Ps.Mr.Kurczak wiem co potrafią nawet małe glonki,nie ty jeden je rozmnażasz ;)

Wystarczy,żeby miały jakieś kryjówki i dadzą sobie śmiało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem z krzyżówki 2 czarnych mogą wyjść białe,ale to minie.

 

To nie minie,ponieważ jest spowodowane tym,że któryś z przodków był odmiany ksantorycznej/albino.

 

To,że przez pierwszy tydzień wszystkie są praktycznie bezbarwne i z czasem zaczną się wybarwiać-zgoda,ale te,które maja być czarne będą czarne,a białasy pozostaną białasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ok miesiąca temu kupiłem samicę do mojego samca. Wczoraj przełożyłem je do kotnika 45 l i jutro planuję podmienić 20 litrów wody. Uważacie że są duże szanse że się wytrą? Oczywiście wstawiłem też grotę. Zawsze rozmnażały mi się w ogólnym( nie ta para) ale teraz chciałem spróbować zrobić to profesjonalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...