Jump to content

Nawożenie krewetkarium


Brevis14
 Share

Recommended Posts

Witam

Posiadam akwarium 25L a w nim:

Gałęzatka

Willow Moss

Kabomba Karolińska

Mikrozorium Oskrzydlone

xx helenek oraz w planach krewetki Blue Pearl oraz Mech Jawajski

Oświetlenie 2x8W

Zastanawiam się czy nawożenie jest konieczne by roślinki jako tako ładnie rosły, biorąc pod uwagę zdrowie krewetek? W google znalazłem mnóstwo o tym ale wiele "tesktów" zaprzecza sobie nawzajem i już sam nie wiem czy nawozy szkodzą czy nie...

Trochę skomplikowane ale bardzo proszę o pomoc a nie teksty typu "Poszukaj w google".

Link to comment
Share on other sites

Teraz mam takie pytanie czy sam węgiel w płynie wystarczy? Nie chodzi mi o to żeby rośliny rosły w szaleńczym tempie itp.

po prostu chcę aby były w miarę dobrej kondycji. I trochę boje się że sam węgiel nie będzie miał żadnego wpływu na rośliny.

Co myślicie o połączeniu Easy-Life ProFito z EasyCarbo? Na 25 o małej obsadzie roślin to długo wystarczy (500ml... kilka lat... :D)

Link to comment
Share on other sites

hallo

Na początek to przydało by się nakarmić mchy ale nie tylko mchy, one spożywają makra czyli do każdej podmianki wody przydało by się kilka kropli nawozu z makroelementami. Z dziwnych nawozów z mikroelementami użytku codziennego ja polecę dwa modele, można stosować zamiennie, JBL ferropol24 jest nawet w wersji moss, daje się tego 1 krople na 10l wody w baniaku, lub seachem flourish comprehensive plant suplement link http://www.seachem.com/Products/product ... urish.html, tego dawałem po 2 krople na 50 l codziennie przy dość gęsto zarośniętym mchem zbiorniku. Nie stosowałem Easy-Life poza easy carbo. To stosowałem i całkiem znośnie u mnie działało. Dużo dobrego słyszałem na temat Akwan Extra + http://www.akwanawozy.com.pl/towar/145/akwan-extra.html nie stosowałem, nie polecę ale też nie będę przestrzegał przed testami.

Link to comment
Share on other sites

ok

Nawozy już mam (węgiel w płynie Aqua Art , uniwersalny nawóz Easy Life i jakiś Aqua Art azot+fosfor+potas)

Stosuję je i niby wszystko ok ale od pewnego czasu mam problemy z kabombą a mianowicie żółkną jej łodyżki i odpadają tak w połowie wysokości i nie wiem czemu, albo jeżeli nie gniją to ta najwyższa część pędu jest jakaś taka poskręcana i pozawijana... Oświetlenie mam 2x8W/13h w 25L. Cała sytuacja zaistniała już przed stosowaniem nawozów. Fotki jeżeli są potrzebne to wstawię później.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...