Skocz do zawartości

Nawożenie krewetkarium


Brevis14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam akwarium 25L a w nim:

Gałęzatka

Willow Moss

Kabomba Karolińska

Mikrozorium Oskrzydlone

xx helenek oraz w planach krewetki Blue Pearl oraz Mech Jawajski

Oświetlenie 2x8W

Zastanawiam się czy nawożenie jest konieczne by roślinki jako tako ładnie rosły, biorąc pod uwagę zdrowie krewetek? W google znalazłem mnóstwo o tym ale wiele "tesktów" zaprzecza sobie nawzajem i już sam nie wiem czy nawozy szkodzą czy nie...

Trochę skomplikowane ale bardzo proszę o pomoc a nie teksty typu "Poszukaj w google".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam takie pytanie czy sam węgiel w płynie wystarczy? Nie chodzi mi o to żeby rośliny rosły w szaleńczym tempie itp.

po prostu chcę aby były w miarę dobrej kondycji. I trochę boje się że sam węgiel nie będzie miał żadnego wpływu na rośliny.

Co myślicie o połączeniu Easy-Life ProFito z EasyCarbo? Na 25 o małej obsadzie roślin to długo wystarczy (500ml... kilka lat... :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Na początek to przydało by się nakarmić mchy ale nie tylko mchy, one spożywają makra czyli do każdej podmianki wody przydało by się kilka kropli nawozu z makroelementami. Z dziwnych nawozów z mikroelementami użytku codziennego ja polecę dwa modele, można stosować zamiennie, JBL ferropol24 jest nawet w wersji moss, daje się tego 1 krople na 10l wody w baniaku, lub seachem flourish comprehensive plant suplement link http://www.seachem.com/Products/product ... urish.html, tego dawałem po 2 krople na 50 l codziennie przy dość gęsto zarośniętym mchem zbiorniku. Nie stosowałem Easy-Life poza easy carbo. To stosowałem i całkiem znośnie u mnie działało. Dużo dobrego słyszałem na temat Akwan Extra + http://www.akwanawozy.com.pl/towar/145/akwan-extra.html nie stosowałem, nie polecę ale też nie będę przestrzegał przed testami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

Nawozy już mam (węgiel w płynie Aqua Art , uniwersalny nawóz Easy Life i jakiś Aqua Art azot+fosfor+potas)

Stosuję je i niby wszystko ok ale od pewnego czasu mam problemy z kabombą a mianowicie żółkną jej łodyżki i odpadają tak w połowie wysokości i nie wiem czemu, albo jeżeli nie gniją to ta najwyższa część pędu jest jakaś taka poskręcana i pozawijana... Oświetlenie mam 2x8W/13h w 25L. Cała sytuacja zaistniała już przed stosowaniem nawozów. Fotki jeżeli są potrzebne to wstawię później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...