Skocz do zawartości

Pomoc w określeniu glonu


bobek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nowe akwarium 112L. Kupiłem kilka roślin i po kilku dniach na wąkrotce pojawiły się brązowe osady-plamki. Co to jest za glon i jak go zwalczyć?

akwarium 112L

temperatura 26 stopni

filtr z napowietrzaniem 24/h 600L/h

po kilu dniach od posadzenia wlałem trochę aqua plantu(odżywka)

oświetlenie 2x18W+ dodałem 1x 24W działa 12godz.dziennie

 

brak obsady

 

Dziękuje z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz "świeże" akwarium więc okrzemki na początku to nic takiego. Może i to nie wygląda ciekawie ale po ok tygodniu samo zejdzie. Wiem po sobie jak zakładałem akwa. Okrzemki zniknęły ale teraz zrobiłem kryjówkę z kamieni i na nowo mam okrzemki, którymi się nie przejmuję. Najlepsze lekarstwo to czas. Nie lej żadnej chemii do zwalczania glonów czy innych temu podobnych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

podepnę sie o pomoc w określeniu glonu.

pojawiły sie kilka dni temu na tylnej szybie.

średnica goscia ok.3mm kolor prawie czarny wyglad jak szczoteczka :(

 

akwa 160l

oswietlenie 3x18w(sun-glo,osram-flora,flora-glo)ok.9godzin

nawożenie co 2 tyg.(aqua-plant,aquaflorin,ferro-activ)naprzemiennie

akwa mocno zarośniete

filtr AQUA-SZUT SENIOR TYP N1000 PLUS(gąbka+zeolit)

obsada:

endlerki ok.20szt

mieczyk x4szt

molinezja x5

platka x5szt

kosiarka x1szt

troche mlodzieży

helenka x4szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moje glony z pierwszego postu niestety opanowały już większość roślin.

Staram sie czytać tematy na forum,ale im więcej czytam tym bardziej jestem głupi!

Co akwarysta to inne zdanie -często sobie zaprzeczają nawet.

 

Prosiłbym fachowców o napisanie jak to jest

 

1.Sprawa napowietrzania...... podczas walki z glonami napowietrzać akwarium czy nie?

2.Co w takim razie z Co 2 które podaje? bo jedni mówią że napowietrzanie wytrąca gaz,inni że nie.

3.Co z tymi garbnikami? czytałem o szyszkach olchy,herbacie zielonej i soku z cytryny... co warto zastosować.

4 W końcu co z nawożeniem? jeżeli przestane nawozić to rośliny staną w miejscu,jeżeli natomiast będe nawoził to glony z tego korzystają.

5.Jak wygląda sprawa z lampą UV? warto ?

 

Czy dobrą metodą jest wsadzenie do akwarium dużej ilości roślin szybkorosnących w celu przechwycenia przez nie składników odżywczych,którymi odżywiają się także glony?

 

Dodatkowe informacje:

Akwa-112L

robię podmiany wody

czas świecenia 11 godzin

światło 2x 18W+ 24W

Co 2 całą dobę

nie robię pomiarów wody

Nie posiadam obsady puki co

 

dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Najlepiej skrócić czas naświetlania na kilka dni do 4-5 godzin, albo całkowicie zaciemnij na 2-3 dni. Nie lej chemii. Możesz dodawać potas. Podawać CO2 możesz bez zmian. Po kilku dniach powinno zniknąć. Regularnie odmulaj i podmieniaj wodę.

 

Co to znaczy "co 2 całą dobę" ? Oświetlasz całą dobę ? Nie rób tego. Po co ? No chyba, że chcesz hodować tylko okrzemki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co akwarysta to inne zdanie -często sobie zaprzeczają nawet

Bo każde akwarium jest inne,nie wiedziałeś?

Staram sie czytać tematy na forum,ale im więcej czytam tym bardziej jestem głupi!

Samym czytaniem postów,glonów nie zwalczysz.

Piszesz tak z zasady?aby tylko coś napisać? to sobie daruj bo mądrością się nie popisałeś......

Miałem to samo. Najlepiej skrócić czas naświetlania na kilka dni do 4-5 godzin, albo całkowicie zaciemnij na 2-3 dni. Nie lej chemii. Możesz dodawać potas. Podawać CO2 możesz bez zmian. Po kilku dniach powinno zniknąć. Regularnie odmulaj i podmieniaj wodę.

 

Co to znaczy "co 2 całą dobę" ? Oświetlasz całą dobę ? Nie rób tego. Po co ? No chyba, że chcesz hodować tylko okrzemki. ;)

To znaczy,że bimbrownia chodzi całą dobę-bo nie mam przecież jak jej odłączyć-świece w tej chwili 11 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...