Skocz do zawartości

RIO 400 i poczatkujacy akwarysta :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

W srode prawdopodobnie kupie akwarium (funkcjonujace) RIO 400. W chwili obecnej mam zbiornik(od miesiaca) 100x35x40 a w nim

 

-Skalary 5x

-Tęczanki neonowe 15x

-Kosiarki 5x

 

Kilka roslin nad doborem ktorych sie nie zastanawialem (to bedzie kolejne pytanie ale jak juz zbiornik bedzie funkcjonowal).

 

Moje pytanie brzmi jak przygotowac podloze aby rosliny dobrze rosly (na tym glownie mi zalezy), jezeli trzeba cos kupic prosze o propozycje z firmy JUWEL oraz JBL poniewaz nie mieszkam w polsce i z innymi firmami moze byc problem.

 

Z gory przepraszam za brak polskich czcionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że skalary młode bo zbyt wygodnie dorosłym to w tym,które masz nie byłoby.

Co do podłoża to ja na ziemi ogrodowej+jbl manado i odpowiednim nawożeniem jestem bardzo zadowolony.Zależy jakie rośliny chcesz mieć,no i samo podłoże to jeszcze nie koniec.

W tym zbiorniku,który chcesz kupić to można fajnie się pobawić i z obsadą ryb i aranżacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to nie wiem co dokladnie chcialbym miec tzn wiem jak to ma wygladac ale nie wiem jakie gatunki roslin, jade zobaczyc to akwarium http://link.marktplaats.nl/489390387 - 375l + co2 (cokolwiek to daje :P)

 

Ile tego JBL manadoo trzeba dac? Jaka warstwe ziemi (zwykla czarna?) mam dac i ile zwirku? Oczywiscie jakis nawoz kupie (nie orientuje sie co i jak jeszcze ale jak bedzie trzeba to kupie :) )

 

Co do obsady to nie jestem jeszcze pewien i napewno najpierw zapytam o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Manado to jeszcze sobie poczytaj, bo dosyć często przewijała się opinia że to jest jałowe podłoże z glinki. Jako alternatywę możesz też wybrać jakiś gotowy substrat. Są nieco droższe od Manado , ale cóż ,coś za coś. Ja tez miałem dylemat ale koniec końców wybrałem Aqua Basis. I podobnie jak Ty ,tez nie zaopatrywałem się w Polsce.Wybór jest naprawdę duży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqua Basis możesz dać na dno i tak zostawić,albo przysypać żwirkiem.to już wedle uznania . Z tego co widziałem a akwariach w sklepie to takie czerwonawe podłoże Aqua Basis dość ładnie się prezentuje. Cena którą podałes może odstraszać ,ale co tam. Tez tyle zapłaciłem i 10 kg podłoża leży pod łóżkiem i czeka na swój czas... (powoli kompletuję co potrzeba.Ale to hobby daje po kieszeni.Wczoraj pękło 150 E na filtr i drobne pierdołki. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mowisz ze 2x5l wystarczy jezeli informacja na opakowaniu mowi 100-200l akwarium? (10l to nie 10kg chyba)

 

Ja mialem w swoim akwarium jasny zwir a w tym ktore kupuje jest czarny, czytalem ze lepiej nie mieszac ze soba kolorow - a gdyby zrobic pol akwarium jasne pol ciemne? Robil tak ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest JUWEL 150x50x50 z co2 ktore nie wiem jak podlaczyc. Pomoze mi ktos z tym? To co na foto to pozostalosci po zlozeniu tego zestawu przeze mnie. Ogolnie to kupilem:

 

Akwarium juwel 150x50x50 z szafka

Filtr JBL CP-500

Sera UVC system

Jakas tam pompka powietrza

 

Zaczne od podlaczenia tego (co2), pozniej dopasuje to do moich potrzeb tzn nie wiem jakie mam lampy i nie wiem tez jakie potrzebuje, podobnie jest z roslinami tzn mam kilka ale jeszcze nie wiem czy je chce.

 

Update: Wiem juz jak podlaczyc jedynie nie wiem czy mieszalnik ma byc caly w wodzie czy moze brazowa gora ma wystawac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...