Skocz do zawartości

[74l] Ile i jakie ryby mogę dokupić do obecnej obsady??


tomaszzaq1xsw2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie w moim akwa 74 l jest:

12 neonów

i krewetki RC

 

Chciałbym dokupić jakichś rybek, tylko teraz o to chodzi żeby te rybki nie jadły krewetek, teraz w akwa mam bardzo dużo mchu więc krewetki nie mają się czego bać.

 

Moja propozycja

1x2 prętnika karłowatego

i z 8 (Hyphessobrycon sweglesi) fantom czerwony

12 neonów

i krewetki RC

5 kirysków

 

Lub jakieś Razbory czyli np:

10 razbor (jaką odmianę polecacie najlepiej?)

1x2 pretnik karłowaty

krewetki RC

5 kirysków panda

 

oczywiście neonków się mogę pozbyć czekam na wasze propozycje, bo jakoś pusto mam w tym baniaczku. Proszę o różne propozycje rybek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza obsada mi się bardziej podoba tylko trochę bym ją zmodyfikował . Co do prętników 1 + 3 . A zamiast czerwonych fantomów radzę czarne ( Będzie dużo rybek czerwonych co po pewnym czasie irytuje ) . Co do kirysków to pigmeje albo pandy ale pamiętaj , że 5 to minimum .

 

Z drugiej strony nie wiem czy dwa stada w tej samej strefie wodnej ( neony i fantomy ) nie będą z sobą kolidować .

 

Więc może tak :

* Prętniki 1+3

* Kiryski 6

* Neonki 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle że u mnie neony siedzą praktycznie przy dnie:) wiec temu chcę jakąś ławicę co zajmie środek...

Może masz źle obsadzony zbiornik.U mnie neonki były bardzo aktywne i świetnie się prezentowały.

Uważam,że w tym litrażu dwa gatunki ryb ławicowych to niezbyt dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...